Net jeigu nemėgstate avėti basučių, vasara – puikus metas pasirūpinti savo pėdomis. Apsilankyti pas pedikiūro specialistą – vienas malonumas, bet šią grožio procedūrą jums patogiu laiku galite pabandyti atlikti ir namuose.
Pedikiūrui reikės:
- nagų lako valiklio ir kelių vatos diskelių;
- vonelės šilto vandens pėdoms pamerkti,
- rankšluosčio;
- jūros druskos ir mėgstamo eterinio aliejaus;
- šveitiklio, pemzos arba kulnų dildės;
- žnyplių arba žirklučių ir dildės;
- odeles minkštinančio aliejaus, medinės mentelės;
- nagų lako (pamatinio ir spalvoto) ir tvirtiklio;
- poroloninių pirštų skirtukų;
- pėdų kremo.
Šilta vonelė
Prieš ruošiantis atlikti pėdų gražinimo procedūrą, visų pirma būtina nuvalyti seną nagų laką. Tam naudokite beacetonį nagų lako valiklį. Kad nusivalytų greičiau, sudrėkintą vatos diskelį uždėkite ant nago ir truputį palaikykite. Jeigu odelės labai sausos, prieš valydama laką ant vatos užlašinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus arba prieš merkdama į vandenį pėdas patepkite riebiu kremu. Nagai atrodo pageltę? Pamėginkite juos nuvalyti citrinos sultimis.
Kitas žingsnis – šilta vonelė pėdoms. Kojoms bus patogiau, jei dubenėlio dugne įklosite sulankstytą rankšluostį. Paprastos, bet efektyvios priemonės suminkštinti viršutinę suragėjusią odą – jūros druska ir keli lašai mėgstamo eterinio aliejaus. Mirkyti rekomenduojama apie 10–20 minučių arba, kol pabals viršutinis negyvos odos sluoksnis.
Pėdų šveitimas
Viena dažniausių pedikiūro klaidų – dildyti nagus, kai kojos ką tik ištrauktos iš vonelės. Vanduo juos suminkština, todėl grubia dilde lengva pažeisti. Išmirkytas pėdas visų pirma reikia gerai nusausinti (šveisti galima tik sausą odą) ir nutrinti. Šveitikliu, pėdų dilde arba pemza trinamos pėdų pagalvėlės, kulnai ir pirštų kampučiai. Kad oda taptų ypač švelni, pirma šveiskite nuo kulnų pirštų link, paskui priešinga kryptimi. Jei oda tampa ryškiai raudonos spalvos, šveičiate per stipriai. Kitą pėdą, kol tvarkote pirmąją, įvyniokite į vonios rankšluostį. Nušveistas pėdas rekomenduojama dar kartą nuskalauti šiltu vandeniu ir gerai nusausinti.
Nagų dildymas
Nagų žnyplėmis arba žirklutėmis nukarpykite kojų nagus iki norimo ilgio. Patogiausia, kai nago ilgis siekia 3 mm. Nagus kirpkite tiesiai, neapvalinkite, nes gali įaugti. Kad kampučiai atrodytų tvarkingiau, suapvalinkite juos dilde. Nagai bus švelnios kvadrato formos ir nesisluoksniuos, jei dildysite viena kryptimi. Venkite metalinių dildžių. Taip pat nepamirškite, kad šiurkštus paviršius yra skirtas nagams trumpinti ir formuoti, o švelnus – kraštams glotninti.
Kai nagučiai sutvarkyti, metas imtis odelių. Atstumti jas bus lengviau, jei įmasažuosite minkštinančio aliejaus. Šiek tiek luktelėjusi procedūrą atlikite medine mentele. Namuose karpyti odelių pedikiūro specialistai nerekomenduoja. Taisyklingai tai padaryti nėra paprasta, be to, kyla rizika pasigauti infekciją. Kad nagai būtų glotnūs, juos nupoliruokite.
Ant pjedestalo – natūralumas
Šią vasarą karaliauja natūralumas. Kruopščiai išanalizavę garsiųjų pasaulio mados namų kolekcijas, grožio specialistai ragina nepersistengti. Šį sezoną nagai kerpami trumpai arba labai trumpai ir lakuojami bespalviu arba neutralių spalvų (šviesaus smėlio, kavos su pienu, grietinėlės, rožiniu), dažniausiai matiniu laku. Trokštančioms ryškumo siūloma niekada iš mados neišeinantys baltos ir juodos deriniai. Kaip visada amžina klasika išlieka ryškiai raudoni arba prancūziškai sutvarkyti nagučiai. Nepamirškite ir vienos pagrindinių šios vasaros tendencijų – aukso spalvos. Toks lakas puikiai tinka prie vakarinės suknelės, bet puošnumo gali suteikti ir kasdienei aprangai. Tiesa, šią vasarą madingas ne tik natūralus, bet ir harmoningas įvaizdis. Todėl rankų ir kojų nagai turėtų būti vienodos spalvos.