Traumuojanti meilė: kodėl moterys pamilsta nepasiekiamus vyrus?

Išsiskyrimas / „Fotolia“ nuotr.
Išsiskyrimas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-11-18 21:00
AA

Kas gi vyksta galvose tų moterų, kurios pasąmoningai ieško, susiranda ir išlieka santykiuose su vyrais, kurie emociškai joms iš tiesų niekada neatsiveria ir neįsipareigoja, kurių jos niekad iki galo nepasiekia?

Per savo privačią praktiką psichologas ir santykių ekspertas Sethas Meyersas su šia situacija yra susidūręs tiek daug kartų, kad apie ją nusprendė parašyti ir psichologinę saviugdos knygą – „Overcome Relationship Repetition Syndrome“ („Pasikartojimo santykiuose sindromo įveikimas“).

Portalui „Psychology Today“ specialistas aiškina, kaip stipriai moteris veikia santykiai, kurie veikiau primena „emocines gaudynes“, o ne abu partnerius praturtinantį ryšį, ir atskleidžia priežastis, dėl kurių tokie vyrai traukia moteris.

Visą energiją, kurią šios moterys skiria ieškodamos ir siekdamos nepasiekiamo vyro meilės ir dėmesio, jos turėtų atiduoti savo pačių emocinių poreikių tenkinimui.

Ką reiškia įsimylėti emociškai nepasiekiamą vyrą?

„Moterys, kurias traukia tokio tipo vyrai, atsiduria santykiuose, kuriuose vyras niekada iki galo neįsipareigoja, jau būna vedęs ar palaiko santykius su kita moterimi arba nebūna ištikimas ir iki galo atsidavęs santykiams.

Tokiu atveju moteris visuomet jaučiasi lyg santykiams ji būtų kur kas labiau atsidavusi nei vyras, tačiau kontrolė ir valdžia santykiuose dažniausiai būna vyro rankose. Tokiuose santykiuose esanti moteris junta, kad ji privalo stipriai stengtis, kad partneris neprarastų susidomėjimo ja, ir neretai bando save „nulipdyti“ tokią, kokios, jos nuomone, tam vyrui reikia“, – tikina psichologas.

Paprastai tariant – moteris tokiuose santykiuose jaučiasi nepatenkinta ir nelaiminga, bet nepaisydama to, ji vis tiek stengiasi šiuos santykius išlaikyti. Ir čia kyla svarbiausias klausimas – kodėl?

„Moterys, kurios įsimyli nepasiekiamus vyrus, iš tiesų turi labai gilių psichologinių nesaugumo problemų ir neretai joms labai trūksta pasitikėjimo savimi. Jos be galo daug atiduoda savęs santykiams su nepasiekiamu vyru, nes giliai pasąmonėje tiki, kad jei šį vyrą joms pavyks pasiekti – taip jos pagaliau galės įrodyti savo vertę.

Jos tiek stipriai yra pasiryžusios užkariauti šį vyrą, kad neretai jam atleidžia praktiškai viską, suteikia milijonus šansų, o blogą jo elgesį meistriškai moka pateisinti. Tiek daug pastangų ir noro į santykius įdėjusiai moteriai užbaigti juos savo iniciatyva, atrodo, praktiškai neįsivaizduojama, todėl santykiai ir tampa „emocinėmis gaudynėmis“. O tokiu atveju nė viena pusė nebūna laiminga, ypač moteris, kurią tokie santykiai netgi gali traumuoti“, – tikina psichologas.

Anot psichologo, moterims, kurios vis atsiduria santykiuose su nepasiekiamais vyrais, savęs iš esmės keisti nereikia, pakanka tiesiog pakeisti koncentraciją.

„Visą energiją, kurią šios moterys skiria ieškodamos ir siekdamos nepasiekiamo vyro meilės ir dėmesio, jos turėtų atiduoti savo pačių emocinių poreikių tenkinimui. Nes tik gilus žvilgsnis į save ir savo problemas, elgesį bei motyvacijas padės nustoti nuolat kartoti tą patį santykių modelį ir vis nusivilti.

Tai padės atsitraukti nuo nepasiekiamo vyro ir eiti į visaverčius santykius su žmogumi, kuris iš tiesų yra jūsų vertas“, – sako psichologas ir santykių ekspertas Sethas Meyersas.