Trečdalis milijono „Eurovizijos“ gerbėjų pasirašė peticiją: reikalauja anuliuoti Ukrainos pergalę
Daugiau nei trečdalis milijono „Eurovizijos“ gerbėjų pasirašė peticiją, kuria reikalaujama anuliuoti ukrainietės Jamalos pergalę konkurse. Tačiau „Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga laimėjimo iš Ukrainos atimti neketina – neįžvelgia pagrindo.
Savaitgalį paaiškėjus „Eurovizijos“ atomazgai – konkursą laimėjo ukrainietė Jamala, atlikusi dainą apie Krymo totorius „1944“, – tučtuojau užvirė diskusijų audra.
Dalis „Eurovizijos“ gerbėjų suskubo piktintis, kad ukrainietės kūrinys – apie politiką, kas draudžiama konkurso taisyklių, jos pergalė – nepelnyta, rusai ėmė piktintis, kad Jamala tiesiog pavogė eurovizinę pergalę iš jų į konkursą deleguoto Sergejaus Lazarevo.
Žibalo į ugnį įpylė ir žinia, kad Danijos komisija „Euroviziją“ laimėjusiai ukrainietei aukščiausius balus skyrė per klaidą.
Kalbų būta visokių, tačiau dalis gerbėjų ėmėsi rimtesnių veiksmų: internete pasirodė peticija, kuria raginama anuliuoti Ukrainos pergalę „Eurovizijoje“ remiantis keliomis priežastimis.
Pirmiausia, anot peticijos autorių, atlikėjos daina „1944“ interneto svetainėje „Youtube“ pasirodė pernai gegužės 19-ąją, tai yra anksčiau, nei leidžia „Eurovizijos“ taisyklės.
Be to, peticijoje teigiama, kad Ukraina neturi galimybių surengti „Eurovizijos“, mat šalyje vyksta „pilietinis karas“.
Šią peticiją pasirašė 325 tūkst „Eurovizijos“ žiūrovų, ji pasiekė ir konkurso rengėjus – Europos transliuotojų sąjungą. Peticiją sukūrė Arthuras Hovhannisyanas iš Armėnijos.
Vis dėlto įvertinę peticiją sąjungos nariai nusprendė pergalės iš Ukrainos neatimti, rašo billboard.com.
Apie tokį savo sprendimą Europos transliuotojų sąjunga paskelbė antradienį, gegužės 17-ąją. Anot „Eurovizijos“ rengėjų, Jamala – neginčytina konkurso nugalėtoja, ir Ukraina turi visas teises 2017-aisiais rengti „Eurovizija“.
Išplatintame sąjungos pranešime rašoma, kad žiūrovų balsavimą „Eurovizijoje“ tikrai laimėjo Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas, komisijos – australė Dami Im, tačiau susumavus visus balsus paaiškėjo, kad daugiausia jų surinko būtent Jamala.
Europos transliuotojų sąjunga savo oficialiame pranešime ragina nepamiršti, kad „Eurovizijoje“ svarbiausia muzika, Jamalos pasirodymas konkurse buvo pribloškiantis, o daina – labai jautri, pasakojanti asmeninę istoriją.