Danijos komisija „Euroviziją“ laimėjusiai ukrainietei aukščiausius balus skyrė per klaidą

Danijos komisijos narė Hilda Heick „Euroviziją“ laimėjusiai ukrainietei aukščiausius balus skyrė per klaidą / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Danijos komisijos narė Hilda Heick „Euroviziją“ laimėjusiai ukrainietei aukščiausius balus skyrė per klaidą / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-17 09:18
AA

Viena iš Danijos komisijos narių, vertinusių „Eurovizijos“ atlikėjų finalinius pasirodymus, klaidingai suprato vertinimo taisykles ir savo balus paskirstė priešingai, rašo portalas „Eurovision World“.

Danijos komisijos narei dainininkei Hildai Heick, kuriai šią savaitę sueina 70 metų, labiausiai patiko Australijos atstovės pasirodymas, tačiau per klaidą ji ją įvertino mažiausiais balais.

Pagal „Eurovizijos“ balsavimo taisykles, finalą vertinę visų šalių komisijos nariai 26 dainas turėjo įvertinti balais nuo 1 iki 26, vieną balą skirdami geriausiai dainai (išreitinguoti nuo pirmos iki paskutinės vietos), o 26 balus – mažiausiai patikusiai dainai.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ nugalėtoją supainiojęs Darius Užkuraitis: „Keletą valandų tiesioginiame eteryje nėra lengva“

Tačiau Hilda Heick ne taip suprato vertinimo taisykles ir savo balus paskirstė priešingai, manydama, kad labiausiai patikusiam pasirodymui turi skirti daugiausia balų, o mažiausiai patikusiam – mažiausiai.​ Hilda Heick savo balus paskirstė taip, kad Ukrainos atstovė iš jos gavo du balus, t.y. ji per klaidą ją įvertino kaip antrą geriausiai pasirodžiusią atlikėją konkurse, nors norėjo įvertinti kaip priešpaskutinę.

Po Hildos Heick klaidos susimaišė visos Danijos komisijos balsai, tad susumavus visų žiuri narių balus Danija Ukrainai skyrė daugiausia – 12 balų. Jeigu Hilda Heick nebūtų suklydusi, dėl jos itin žemo įvertinimo Ukraina iš Danijos nebūtų gavusi nė vieno taško.

Tačiau net jeigu Danijos balai būtų buvę skirti teisingai, Ukraina vis tiek būtų užėmusi pirmą vietą, tik ją nuo antroje vietoje likusios Australijos būtų skyrę nebe 23, o 9 balai.

2016-ųjų „Eurovzijos“ finalo galutiniai rezultatai / Stop kadras

Beje, dėl Danijos komisijos klaidos Lietuvos atstovas Donatas Montvydas, konkurse užėmęs devintą vietą, taip pat turėjo gauti mažiau balų. Danijos komisija jam skyrė penkis balus, bet jeigu Hilda Heick nebūtų susipainiojusi, būtų gavęs tik vieną balą. Tiesa, tai jo vietos lentelėje nebūtų keitę – jis vis tiek būtų užėmęs devintą vietą, tik su mažesniu balų skaičiumi – nebe 200, o 196 balais.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienį įvykusiame „Eurovizijos“ finale pergalę iškovojo Ukrainos atstovė Jamala su daina „1944“. Lietuvos atstovas Donatas Montvydas pateko į geriausiųjų dešimtuką – užėmė devintą vietą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Donatas Montvydas 15min konferencijoje: apie aistras dėl salto, Lamma Montell ir kritikus

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas (11 nuotr.)
+5