Tvirkinimu kaltinamas „Eurovizijos“ atrankos dalyvis Gaudentas Janušas atskleidė savo versiją

Gaudentas Janušas atliko dainą  „Man nieko nereikia“ / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Gaudentas Janušas atliko dainą „Man nieko nereikia“ / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-10-08 12:03
AA

Muzikos atlikėjui, dalyvavusiam atrankoje į „Euroviziją“, Gaudentui Janušui teisėsauga yra pareiškusi kaltinimus dėl jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo. Šįkart vyras pateikė savo versiją.

Kaltinamasis Gaudentas Janušas LNK žinioms ginasi, kad pakliuvo į pinkles – anot jo, nepažinojo pačios mergaitės, tik tėvus. Jam iškelta baudžiamoji byla.

„Rimtas kaltinimas, bet aplinkybės irgi rimtos. Kaltės nepripažįstu, buvau apšmeižtas dėl pinigų. Negaliu normaliai nė gyvent, nė miegot“, – kalbėjo jis LNK žinioms.

G.Janušas teigė, kad mergaitės tėvas intensyviai siekė bendravimo.

„Naktį buvau specialiai iškviestas su taksi, mane įsodino, nes mergaitės tėvas norėjo pabendrauti“, – teigė dainininkas.

Kaip pasakojo Gaudentas, jiedu su tėvu pabendravo, o vėliau, gerokai po vidurnakčio, namų šeimininkas paprašė nueiti į sūnaus kambarį ir papasakoti apie kūrybą. Nuėjęs pamatę ką kitą.

„Nuėjau, kambaryje degė šviesa, o jame buvo ne sūnus, o mergaitė.“

Vyras gynėsi, kad trumpai pasikalbėjo ir išėjo. Po kelių savaičių sulaukė kaltinimų.

„Nieko neliečiau, neglosčiau, galiu persižegnoti“, – tvirtino vyras LNK žinioms.

Gaudentas Janušas savo koncertu pradžiugino klausytojus. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teismui perduotą bylą uždaruose posėdžiuose nagrinėja Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Byla gauta pernai rugpjūtį“, – BNS sakė teismo atstovas Giedrius Janonis.

Balandžio pradžioje G.Janušas pasirodė posėdyje, jį lydintys asmenys trukdė BNS žurnalistei užduoti jam klausimus dėl pareikštų kaltinimų, užstodami kelią.

Be kaltinimų tvirkinimu, vyrui pareikšti kaltinimai ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Paprastai šis kaltinimas būna susijęs su būkle, atsiradusia dėl patirto seksualinio išnaudojimo.

Per posėdį pirmadienį buvo apklausta psichologė, teikusi pagalbą galimai nukentėjusiai merginai.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs po dviejų savaičių.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas atliko jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

G.Janušas su savo daina „Man nieko nereikia“ išgarsėjo 2010-ųjų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Po metų jis su šokėja dalyvavo LNK rodytame muzikiniame televizijos šou „Žvaigždžių duetai“.