Tyrimas: nelaimingas sutuoktinis gadina sveikatą ir jums

Nelaiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Nelaiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-09-30 22:00
AA

Nuolat viskuo nepatenkinta žmona ar visuomet niūrus vyras gali ne tik aptemdyti ir jūsų pačių nuotaiką, bet ir jus susargdinti, skelbia atliktas tyrimas. Ir priešingai – laimingas sutuoktinis kaip tik gali pagerinti sveikatą ir jums.

Mičigano valstijos universiteto mokslininkas dr. Billas Chopikas šešerius metus stebėjo daugiau kaip 2 tūkst. porų santykius ir bendrą jų abiejų sveikatą.

Tyrimo, kuris buvo publikuotas žurnale „Health Psychology“, pradžioje 50-ies ir daugiau metų sulaukusių porų buvo paklausta, kiek jie jaučiasi patenkinti savo gyvenimu, taip pat, ar skundžiasi tokiomis sveikatos problemomis, kaip diabetas ar kitomis ūminėmis ligomis, bei kiek jiems paprasta atlikti kasdienes buitines užduotis ar sportuoti.

Surinktų duomenų analizė parodė, kad sutuoktinio laimės jausmas reikšmingai paveikė ir kitos jo pusės sveikatą. Taigi, paaiškėjo, kad jei vyras ar žmona iš prigimties yra laimingi, tai ir jų antroji pusė jaučiasi laimingesnė ir sveikesnė, net jei iki santuokos tokie ir nebuvo.

„Tyrimo dalyviai, turintys laimingus sutuoktinius, buvo labiau linkę save pristatyti esančius geros sveikatos, turinčius mažiau fizinių sutrikimų ir sportuojančius dažniau nei tie, kurie turėjo mažiau laimingus sutuoktinius. Maža to, šis geros sveikatos ir laimės veiksnys pasirodė esąs ilgalaikis, mat per šešerius metus jis taip ir nepakito.

Taigi, tyrimo išvada leidžia teigti, kad laimingas sutuoktinis šalia gali garantuoti ne tik užsikrėtimą laime, bet ir gera sveikata. Tuo pačiu nelaimingas sutuoktinis, priešingai – net ir laimingą partnerį gali neigiamai paveikti tiek emociškai, tiek ir fiziškai“, – tikino tyrimo autorius.

Daug prieš tai atliktų tyrimų jau ir anksčiau įrodė faktą, kad laimė gerina žmogaus sveikatą, tačiau šis tyrimas atskleidė dar ir tai, kad laimės įkvėpti gali ir kitas mums artimas asmuo, o kartu su tuo – pagerėja ir mūsų sveikata.

Kokios to priežastys? Tyrimo autorių manymu, laimingas sutuoktinis paprasčiausiai yra labiau linkęs rūpintis savo antrąja puse ir turi pakankamai energijos suteikti savo antrajai pusei motyvacijos labiau rūpintis savimi bei užkrėsti jį ar ją noru gyventi sveikai.

Ir priešingai – nuolatinė neigiama ar niūri atmosfera namuose, padidina partnerio riziką įbristi į įvairias priklausomybes, net jeigu iki santuokos jie ir jautėsi laimingi.