Tyrimas: seksas domina moteris labiau nei vyrai galvoja

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-10 21:00
AA

Nauji tyrimai atskleidžia, kad moterys kur kas labiau susidomėjusios seksu nei mano jų partneriai.

Kaip teigia „Wall Street Journal“, mokslininkai iš Toronto ir Vakarų Ontarijo universitetų ištyrė, jog vyrai ilgalaikiuose santykiuose dažniausiai neįvertina savo žmonos ar merginos aistros.

Psichologai atliko tris tyrimus, kuriuose dalyvavo 229 ilgalaikius santykius (vidurkis 6 metai) kuriančios heteroseksualios poros nuo 18 iki 68 metų, teigiančios, jog mylisi 1–2 kartus per savaitę.

Pirmoji tiriamųjų grupė. Psichologai paprašė 44 porų tris savaites rašyti dienoraštį – jie turėjo pažymėti, koks jų seksualinio susijaudinimo lygis, taip pat aprašyti ir partnerio aistros lygį bei pasitenkinimą santykiais.

Antra tiriamųjų grupė. 84 poros laboratorijoje pasakojo apie savo bei partnerių pasiektą aistrą ir laimę santykiuose.

Trečia tiriamųjų grupė. 101 pora turėjo aprašyti savo ir partnerių pasiektą aistrą ir laimę santykiuose, kaip ir antros grupės tiriamieji, taip pat, kaip jie „buvo motyvuoti, kad išvengtų seksualinio atstūmimo“.

Specialistai mano, jog vyrai nepastebi moterų noro seksualiai suartėti dėl to, kad išvengtų seksualinio atstūmimo.

Psichologai ištyrė, jog visi trys tyrimai atskleidė vienodus rezultatus – vyrai nepakankamai įvertina savo moterų aistrą, taip pat jie linkę neteisingai interpretuoti savo moterų poreikius. Pavyzdžiui, kai vyrai savo partneres įvertino kaip mažiau seksualias, moterys kaip tik aprašė, jog jaučiasi labiau patenkintos ir atsidavusios santykiams. Iš kitos pusės, damos buvo kur kas tikslesnės vertindamos savo partnerių norą/nenorą sekso atžvilgiu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksologė: ką mėgstamiausia sekso poza atskleidžia apie jūsų išrinktąjį

Specialistai mano, jog vyrai nepastebi moterų noro seksualiai suartėti dėl to, kad išvengtų seksualinio atstūmimo. Nes jeigu partnerė pasakys „ne“, jis jausis blogai, pasipiktinęs, todėl lengviau teigti, kad moteris paprasčiausiai nesusidomėjusi.

Netikėtumas tas, kad tai nebūtinai blogas dalykas, kadangi toks mąstymas vyrus priverčia dar labiau stengtis suvilioti savo partnerę, o pasak psichologų, moterys dėl tokių vyro veiksmų ir jaučiasi labiau patenkintos sekse bei santykiuose.

Tačiau, kaip moterims reikėtų gauti tai, ko jos trokšta, ypač, jeigu sekso nepakanka? Sekso ir santuokos terapeutė Sari Cooper teigė, kad moterys turėtų pasitikėti savimi inicijuodamos seksą su partneriu, kadangi vyrams tai padeda jaustis komfortiškai, kalbant apie aistras ir poreikius.

Taip pat ji priduria, kad apie tai reikia kalbėti subtiliai, bet tiesiai. „Aš dažnai matau moteris savo biure, kurios sako vyrams: „Prisimeni, kaip aš juokavau apie sekso sceną, kurią matėme nuotraukoje? Taip aš norėjau tave suvilioti“, tad patarsiu – būkite atviros ir kalbėkite aiškiai“, – tikina S.Cooper.