Ukrainos atstovė „Eurovizijoje“ Alyona Alyona pasirodys Vilniuje: atsiveš Olego Šurajevo dovaną

 Alyona Alyona / Asmeninio albumo nuotr.
Alyona Alyona / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-06-17 11:10
AA

Jau šį ketvirtadienį, birželio 20 d., Ukrainos atstovė šių metų „Eurovizijoje“ reperė Alyona Alyona pasirodys Vilniuje, „Vasaros Terasoje“. Hito „Teresa & Maria“ bendraautorė ir atlikėja jau ne pirmą kartą lankysis Lietuvoje: „Lietuva yra mano viena lankomiausių šalių“, – sako ji.

Ypatingas ryšys su Lietuva: daina su Monika Liu, Olego Šurajevo dovana

Trečiąją vietą šių metų „Eurovizijoje“ kartu su dainininke Jerry užėmusi Alyona Alyona turi ypatingą ryšį su Lietuvą. Apie tai ji papasakojo specialiame interviu Lietuvai, kuris, beje, įvyko tik iš antro karto. Tuo metu dainininkė buvo Ukrainoje, kur nuolat dėl rusų atakų trikdomas elektros tiekimas.

„Šiuo metu esu Kijeve, todėl sudėtinga planuoti pokalbius internetu, nes dažnai čia neveikia elektra, o dėl to – ir bevielis interneto ryšys“, – priežastį, kodėl nepavyko pasikalbėti anksčiau iškart paaiškina Alyona Alyona.

Alyona Alyona / Asmeninio albumo nuotr.

Šią vasarą ji daug keliauja po Europą, nes turi suplanuotus koncertus ir muzikos įrašus Vokietijoje, Lenkijoje, Baltijos šalyse. Lietuvoje ji lankysis nebe pirmą kartą: „Su Lietuva turiu ypatingą ryšį. Manau, tai yra mano viena dažniausiai lankomų šalių. Paskutinį kartą ten buvau, kai su Monika Liu filmavomės dainos „Dai Boh“ vaizdo klipe“, – pasakoja žinoma ukrainietė.

Su Monika Liu ji susipažino „Instagram“ socialiniame tinkle. Alyona Alyona ją pastebėjo dar pernai metų didžiojoje „Eurovizijoje“, kai buvo savo šalies komisijos nare: „Monika yra unikali. Ji išsiskyrė savo stiliumi, dainavimo maniera, laisvumu scenoje. Apskritai turiu pastebėti, kad pastarieji Lietuvos atstovai šiame konkurse yra labai stilingi ir talentingi. Tiek Monika Liu, tiek Monika Linkytė, tiek Silvestras Belt“, – sako reperė.

Pokalbio metu Alyona Alyona pažadėjo į Vilnių su savimi atsivežti ir komiko Olego Šurajevo jai dovanotą Ukrainos vėliavą. Ji su dainininke keliauja kone visur nuo rusų užpuolimo: „Kai prasidėjo karas, daug vėliavų iškeliavo į frontą, todėl pati net neturėjau savo šalies vėliavos. Olegas tai sužinojęs man ją padovanojo. Ji su manimi apkeliavo mažiausiai dvidešimt skirtingų pasaulio šalių.“

Alyona Alyona, Monika Liu, Jerry Heil – „Dai Boh“

Buvusi vaikų darželio auklėtoja įvertinta muzikos pasaulyje

„The New York Times“ ryškiausią ukrainiečių repo scenos žvaigždę Alyona Alyona įvardino kaip vieną įdomiausių Europos naujos kartos atlikėjų. Ją taip pat įvertino „The Guardian“ ir „Vogue“.

Alyona Alyona debiutinis vaizdo klipas „Ribki“ tapo virusiniu hitu Ukrainoje, po kurio pasirodymo jauna darželio auklėtoja iš nedidelio miestelio netoli Kyjivo per vieną naktį tapo tikra muzikos sensacija. Alyona Alyona savo muzikoje nevengia sudėtingesnių temų – nuo skurdo iki ekologijos ar feminizmo.

Alyona Alyona / Asmeninio albumo nuotr.

Dideles auditorijas ji pakeri dar ir tuo, kad mėgsta gerą humorą, o scenoje ji – tarsi nevaldoma gamtos jėga: „Vilniuje išgirsite ir pop muzikos, ir folkloro motyvų, ir repo – tai bus tikrai netipinis repo koncertas. Beje, ant scenos lips ir Monika Liu“, – pažadėjo Alyona Alyona.