Ukrainos Nepriklausomybės dienai artėjant – palaikymas reivo vakarėlyje Vilniuje

ARTBAT, Miss Monique / Alinos Andreievos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Ukrainai minint Nepriklausomybės dieną, rugpjūčio 24-osios vakare sostinės Baltojo tilto prieigos virs reivo šokių aikštele – Vilnius palaikymą ir solidarumą už laisvę kovojančiai šaliai reikš muzikos ritmais. Nemokamame paramos renginyje Neries krantinę drebins pasaulyje garsūs Ukrainos didžėjai ARTBAT, 8Kays ir Miss Monique.

Rugpjūčio 24-ąją su Rusijos invazija kovojanti Ukraina minės 31-ąsias Nepriklausomybės metines. Palaikyti pusę metų už laisvę ir teisę būti nepriklausomos šalies piliečiais kovojančius ukrainiečius prie sostinės Baltojo tilto kviečia Vilniaus miesto savivaldybės, Vilniaus kultūros centro bei Naktinės ekonomikos asociacijos „NaktA“ organizuojamas paramos ir solidarumo renginys – „ARTBAT Vilniuje – Ukrainos nepriklausomybės diena“.

8Kays / Asmeninio albumo nuotr.

Pievoje prie Baltojo tilto nuo 17 val. publiką techno muzikos ritmais kaitins, šokti ir judėti už laisvę bei tokiu netradiciniu būdu parodyti priešui ir pasauliui, kad niekas neįveiks tvirtos Ukrainos dvasios ir neatims nepriklausomybės – kvies geriausių pasaulyje sąrašuose esantys žinomiausi Ukrainos didžėjai: elektroninės muzikos superžvaigždės – duetas ARTBAT bei didžėjės 8Kays ir Miss Monique.

„Rugsėjo 24-oji labai svarbi diena mano šaliai. Prieš trisdešimt metų Ukraina tapo nepriklausoma šalimi. Kartu su ARTBAT ir 8Kays nekantriai laukiame Jūsų visų!, – į paramos Ukrainai renginį kviečia didžėjė Miss Monique.

Miss Monique / Alinos Andreievos nuotr.

Ukrainos nepriklausomybės dienos proga paramos fondas „1k.lt“ drauge su „Music Saves UA“ fondu ruošia 100 000 eurų gimtadienio dovaną Nepriklausomai Ukrainai – nuo rugpjūčio 8 d. iki pat renginio ir jo metu renkama parama humanitarinei pagalbai nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami pervesti norimą pinigų sumą, rugpjūčio 24-ąją susitikti pievoje prie Baltojo tilto ir palaikymą Ukrainai reikšti šokio ritmu.

„Moralinė parama Ukrainai šiandien taip pat svarbi, kaip ir humanitarinė bei karinė pagalba. Šokių muzika turi galią suvienyti žmones ir leisti jiems išreikšti emocijas. Šokdami kartu parodysime ukrainiečiams, kad mes juos palaikome, parodysime pasauliui, kad vilniečiai yra už laisvą ir nepriklausomą Ukrainą“, – sako vienas iš renginio organizatorių Naktinės ekonomikos asociacijos „NaktA“ valdybos pirmininkas Markas Adamas Haroldas.

ARTBAT / Asmeninio archyvo nuotr.

Paramos renginį trečiadienio pavakare pradės 8Kays – iš Kyjivo kilusi prodiuserė, didžėjė ir renginių organizatorė Iryna Shvydka. Nuolat ieškanti ir save tobulinanti atlikėja publiką džiugina autentiškumo ir gilumo kupinu intriguojančiu progresyvios muzikos skambesiu – 8Kays kūriniai patenka į geriausių Progressive house Beatport kūrinių šimtuką bei skamba nuo Kyjivo iki daugybės didžiausių festivalių, tokių kaip Tomorrowland, Untold ir Burning Man.

Judėti renginio žiūrovus kvies ir viena iš sparčiausiai augančių Progressive House didžėjų pasaulyje ir labiausiai pripažinta šio žanro atstovė Europoje – Miss Monique vardu pasivadinusi 31 metų Alesia Arkusha iš Ukrainos sostinės. Išgarsėjusi sugrąžindama senąją mokyklą precedento neturinčiu klasikinių radijo mišinių konvertavimu į jutubo tinklalaides, mergina groja eklektiškus transo, progresyvaus house bei techno derinius, kurie turi milijonus peržiūrų. Jos pasirodymais žavisi daugiau nei 40 pasaulio šalių ir jų vis daugėja – nuo nedidelio masto jaukių vakarėlių Ibisoje iki garsiausių pasaulio festivalių, tokių kaip Untold ar ADE.

Artbat / Asmeninio archyvo nuotr.

Saulei leidžiantis DJ pultą prie Baltojo tilto užims garsusis duetas – ARTBAT. Iš Kyjivo priemiesčio kilusių dviejų draugų Artur ir Batish kūrybinio ir muzikinio tandemo muzikoje telpa visa įdomiausia, kas šiandien yra elektroninėje muzikoje – melodingas ir gilus progresyvumas, atmosferinis techno, kerintis minimal-techno ir griežtų bosų bei originalių vokalinių partijų pripildytas ritmiškas tech-house.

Vaikinų aistra muzikai ir klubinei kultūrai per trumpą laiką juos pavertė pasaulinio garso žvaigždėmis, kurių pasirodymais džiaugiasi tokių didžiausių ir žinomiausių pasaulio muzikos festivalių, kaip: Awakenings Olandijoje, Fusion Festival Vokietijoje, Warung Day Brazilijoje, EDC JAV ir Azijoje, Tomorrowland Belgijoje, Loveland Olandijoje, Hï Ibiza ir daugelyje kitų, publika.

Skaitykite daugiau