Už „Vinted“ bendraįkūrėjo ištekėjusi G.Grušaitė: „Notaras patvirtino 50 lapų santuokos konstituciją“

Gabija Grušaitė, Justas Janauskas / BNS ir LNK nuotr.
Gabija Grušaitė, Justas Janauskas / BNS ir LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-07 15:22
AA

Rašytoja Gabija Grušaitė – puikus pavyzdys, kad vieną dieną tavo kišenėje gali būti vos keturi svarai, o kitą gali turėti svajonių gyvenimą: darnią šeimą, prabangius namus, gyventi iš savo pomėgio ir aistros rašymo, daug keliauti, gyventi egzotinėse šalyse.

Daugiau nei penkerius metus Gabija yra ištekėjusi už vieno iš „Vinted“ įkūrėjų, valdybos nario, investuotojo Justo Janausko, kurio kompanija „Vinted“ įvertinta daugiau nei milijardu dolerių. Tačiau Gabijos ir Justo meilės istorija prasidėjo dar prieš verslo sėkmei pasiekiant milijardą, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

Rašytoja puikiai žino, kaip nuo nulio pradėti savo gyvenimą. Dvylika metų Gabija praleido užsienyje: penkerius metus gyveno Londone, kur studijavo medijas ir antropologiją, vėliau septyneriems apsistojo Malaizijoje, Penango saloje, kur įsteigė nepriklausomą menų centrą. Tačiau meilė apvertė moters gyvenimą ir dėl savo dabartinio vyro, vieno iš pirmojo vienaragio „Vinted“ įkūrėjų Justo Janausko, grįžo gyventi į Lietuvą.

Gabija Grušaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Prieš vestuves Gabija ir Justas ilgai kalbėjosi apie būsimą santuoką ir net skyrybas, todėl pasirašė santuokos konstituciją, kurią sudaro 50 lapų, ir ją notariškai įtvirtino. Jei ateityje išsiskirtų, pora žinotų, kam atiteks augintiniai, nekilnojamas turtas, aptarti kiti finansiniai dalykai.

Gabija Grušaitė ir Justas Janauskas. Lauros Vagonės ir Eimanto Palubinsko vestuvės Kambodžoje / Asmeninio albumo nuotr.

„Yra labai smulkiai atsakyta į kiekvieną iš tų dalykų. Aš tikiu, kad, jeigu pasišnekėsime apie skyrybas tuo metu, kai santykiai yra pačioje geriausioje vietoje, skyrybų ir neprireiks“, – LNK laidoje „Bus visko“ kalbėjo Gabija Grušaitė.

Pasak Gabijos, lietuviai bijo kalbėti apie skyrybas ir kas nelaimės atveju atsitiktų su sutuoktiniais.

„Jeigu mes susirgtume? Apgalvojome scenarijų, kas atsitiktų, jeigu mes abu mirtume. Na, juk nutinka ir automobilio katastrofos. Žinau, kad neskamba romantiškai, bet gyvenimo esmė yra nebijoti paklausti šio klausimo. Kam lieka mūsų palikimas, mūsų šunys. Mes ir turime testamentą tuo atveju. Esam sutarę su mūsų sesėm ir broliais, ką jie turėtų daryti tokiu atveju. Rekomenduočiau visiems žmonėms turėtų šitą pokalbį“, – laidoje „Bus visko“ kalbėjo Gabija Grušaitė.

Prieš kelerius metus jos vyras Justas atsitraukė nuo verslo, tam pačiam žingsniui ryžosi ir Gabija, dabar juokaujanti, jog abu išėjo į išankstinę pensiją. Gabija atsidavė rašymui, beje, jos darbotvarkė labai griežta ir disciplinuota. Rašytoja kasdien keliasi šeštą valandą ryto ir sėdasi prie kompiuterio.

Gabija Grušaitė / LNK nuotr.

Praėjusių metų rudenį trečiąjį romaną „Grybo sapnas“ pristačiusi Gabija tikina: mėgstu lėtai rašyti apie aktualius dalykus – apie tai, ką išgyvena pati ir jos karta. Rašytoja sako, kad kiekviena knyga simbolizuoja tam tikrą Gabijos gyvenimo etapą. Pirmasis kūrinys „Neišsipildymas“ pasirodė Londone, antrasis romanas išleistas Malaizijoje.

Ilgą laiką Gabija rašytoja neprisistatydavo, sakiusi – kol neišleisiu tūkstančių knygų, tol savęs negalėsiu taip vadinti. Gabijos kūryba įvertinta prestižinėmis literatūros premijomis, pasak rašytojos, tai verčia judėti į priekį ir jos galvoje jau sukasi nauja knyga.

„Bus visko“ antradienio vakarą, 20 val., per LNK.