Užuojautą dėl Z.Kelmickaitės mirties reiškia šalies vadovai: ji atskleidė mūsų savitumą

Zita Kelmickaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Zita Kelmickaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-05-27 12:11
AA

Užuojautą dėl šeštadienį mirusios etnomuzikologės, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėjos Zitos Kelmickaitės mirties pareiškė prezidentas, premjerė.

„Netekome ryškios muzikos bendruomenės narės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės, savo gyvenimą paskyrusios lietuvių folkloro puoselėjimui, mūsų šalies muzikinio palikimo išsaugojimui. Z.Kelmickaitė visa savo esybe, neišsemiama energija ir optimizmu, kūrybine, pedagogine ir žurnalistine veikla, vidine šiluma teigė ir mylėjo gyvenimą, savo talentu ir asmenybės charizma skiepijo meilę Lietuvai ir jos žmonėms“, – savo užuojautoje sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Zita Kelmickaitė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Z.Kelmickaitė išmokė lietuvius pamatyti savo savitumą.

„Nuoširdžia meile lietuvių etninei kultūrai ir paveldui Zita Kelmickaitė mokė mus pamatyti ir geriau suprasti tai, kuo esame saviti ir kodėl galime tuo didžiuotis, o visuomet šviesiu žvilgsniu į pasaulį ji gebėjo paliesti kiekvieną šalia jos esantį“, – sakė Vyriausybės vadovė.

„Apdovanota ryškiu talentu, Zita Kelmickaitė mokėjo pastebėti ir padėti jam išsiskleisti ir kitame žmoguje, ir kaip dėstytoja bei kultūros puoselėtoja tai darė ilgus metus“, – tvirtino ji.

Kelis mėnesius praleidusi ligoninėje Z.Kelmickaitė mirė šeštadienį Vilniuje eidama 72-uosius metus.

Muzikologė nuo 1974 metų dirbo Lietuvos radijuje ir televizijoje, kūrė laidas apie muziką, lietuviškus papročius, tradicijas, kultūrą, rašė scenarijus filmams, sudarė programas folkloro ansambliams ir festivaliams.

Z.Kelmickaitė apdovanota Jono Basanavičiaus, Vyriausybės meno premijomis, 2000 metais jai skirtas Gedimino ordino Riterio kryžius, 2018 metais – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Etnomuzikologė Zita Kelmickaitė (35 nuotr.)
+29