V.Aleknos ir jo sūnaus Mykolo aukcionas: dėl svarbaus tikslo parduoda D.Grybauskaitės dovaną

Virgilijus Alekna, Mykolas Alekna / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Auksą iš Miuncheno parvežęs Mykolas Alekna su tėčiu Virgilijumi ėmėsi kilnios iniciatyvos. Sportininkai paskelbė aukcioną, kurio laimėtojui atiteks diskas, prieš dešimtmetį Virgilijui įteiktas Dalios Grybauskaitės. Šį reliktą nuspręsta parduoti ne šiaip sau – gauti pinigai bus panaudoti svarbiam tikslui.

Apie aukcioną Virgilijus Alekna sekmadienį pranešė savo feisbuko paskyroje. Jis teigė, kad pinigų suma, už kurią bus parduotas jam svarbus daiktas, atiteks karo siaubiamai Ukrainai.

„Ne paslaptis, kad diskas buvo ir yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Šio įrankio dėka šiandien esu, kas esu. Net ir baigus karjerą, jis manęs nepaleidžia, o šiuo sudėtingu laikotarpiu diskas tapo ir įrankiu padėti kovojančiai Ukrainai.

Ukrainos didvyriai jau beveik šešis mėnesius kovoja už laisvę, už savo žemę, už savo žmones, už ateitį. Mūsų visų ateitį. Didvyriškai laikosi ir bando išvyti okupantus iš savo žemės. Tai ne tik Ukrainos kova, tai mūsų visų kova, tad negalime palikti Ukrainos žmonių vienų. Negalime nusisukti nuo kovojančių Ukrainos didvyrių. Turime ne tik palaikyti juos šioje kovoje, bet ir stengtis padėti jiems, kiek galime.

Šis aukcionas jau tikrai ne pirmas, kurį organizuoju. Džiaugiuosi, kad mano sūnus Mykolas ne tik tęsia disko metimo tradicijas mūsų šeimoje, bet ir prisijungė prie šios mano iniciatyvos.

AUKCIONAS: Visa suma, gauta iš aukciono nugalėtojo, keliaus į Všį sąskaitą, iš kurios bus perkami daiktai Ukrainos gynėjams. Visi pirkiniai bus suderinti su Ukrainos kariais ir pristatyti į Lvivą mūsų pačių.

AUKCIONO OBJEKTAS: 2012 metais Londono vasaros olimpinių žaidynių metu man įteiktas diskas iš mūsų šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų. Londono vasaros olimpinės žaidynės buvo paskutinės mano karjeroje. Šis diskas – unikalus ir vienetinis daiktas. Simboliška, bet ant jo išgraviruoti žodžiai „Kai laimite Jūs – laimi visa Lietuva“ labai tinka ir įvykių Ukrainoje kontekste. Ant disko išgraviruotas ir Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės parašas, parašus ir geriausius karjeros rezultatus užrašysime ir mes su Mykolu.

Archyviniai dukart olimpinio čempiono Virginijaus Aleknos gyvenimo ir karjeros kadrai / Alfredo Pliadžio nuotr.

AUKCIONO TIKSLAS: Tikslas nėra parduoti šį unikalų daiktą. Tikslas yra rasti fizinį arba juridinį asmenį, kuris norėtų paaukoti didžiausią sumą mūsų iniciatyvos išpildymui ir kaip padėką už pagalbą įteikti šį unikalų ir vienetinį diską.

AUKCIONO TAISYKLĖS: Kiekvienas fizinis arba juridinis asmuo po šiuo post'u gali siūlyti savo sumą už šį diską, ant kurio kartu su Mykolu pasirašėme ir užrašėme geriausius savo karjeros metimo rezultatus. Didžiausią sumą pasiūlęs dalyvis, gaus šią dovaną tiesiai iš mano rankų. Aukcionas prasideda dabar ir vyks iki trečiadienio (rugpjūčio 24 d.) 20:00 valandos.

Būsiu dėkingas visiems, kurie pasidalins šiuo įrašu.

Kai laimės Ukraina – laimės ir Lietuva! Pазом до перемоги!

Žmonės.lt primena, kad 2002-aisiais olimpiniame Miuncheno stadione legendinis Virgilijus Alekna tapo Europos vicečempionu. Praėjo 20 metų ir penktadienį toje pačioje vietoje jauniausias Lietuvos disko metimo legendos sūnus Mykolas Alekna žengė rekordinį žingsnį.

69,78 m – taip toli žemyno pirmenybėse niekada nemetė net jo tėtis, per šlovingą karjerą dukart tapęs olimpiniu ir pasaulio čempionu bei sykį triumfavęs Europoje.

„Aplenkiau dar tik viename stadione. Dar daug liko. Taip pat ir čempionatų dar daug liko“, – kuklinosi M.Alekna.

Jo triumfą penktadienio vakarą gyvai stebėjo ir pats Virgilijus Alekna.

Mykolas Alekna – Europos čempionas (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau