V.Frankonis – apie paskutinį pokalbį su V.Malinausku ir „Žvaigždžių kvartetą“: „Atėjo ta nelemta akimirka“

Valdemaras Frankonis ir Viktoras Malinauskas / Stefano Ruffin ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lapkričio 12-ąją mirė legendinis atlikėjas Viktoras Malinauskas. Dainininko kūryba amžinai primins apie jo talentą ir muzikinį polėkį. Kad Viktoras buvo ypatingas, patvirtino ir prisiminimais apie kolegą su portalu Žmonės.lt pasidalijęs ilgametis jo bendražygis Valdemaras Frankonis, kartu su scenos grandu dainavęs „Žvaigždžių kvartete“.

Pirmadienį Lietuvą pasiekė skaudi žinia, kad lapkričio 12-ąją, būdamas 73-ejų, mirė dainininkas Viktoras Malinauskas. Jo gedi kolegos, draugai bei artimieji. Su portalu Žmonės.lt savo prisiminimais apie Viktorą sutiko pasidalinti legendinis dainininkas Valdemaras Frankonis. Jis daugiau nei dvidešimt penkerius metus vadovauja „Žvaigždžių kvartetui“, kuriame dainavo ir anapilin iškeliavęs V.Malinauskas.

„Turėjome švęsti kvarteto trisdešimtmetį, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt užsiminė V.Frankonis. – Ne šiais metais, kitais. Kaip tik buvome susitikę su Viktoru, apsitarti dėl programos.“

Valdemaras Frankonis ir Viktoras Malinauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

V.Malinauską Valdemaras drąsiai apibūdina kaip muzikantą iš didžiosios raidės. „Jis iš karto sudainuodavo savo partiją, būdavo labai imlus. Viskas, kas geriausia, yra apie jį“, – gražių žodžių savo kolegai negailėjo V.Frankonis.

Tiesa, legendiniai dainininkai buvo ne tik scenos bendražygiai, bet ir geri bičiuliai.

„Mes ir susitikdavome, ir važinėdavome, aišku, tekdavo ir taures pakelti. Viskas buvo tvarkoje. Kartais būdavo ir debesiukų, per tiek metų visko pasitaiko. Tarp atlikėjų kartais taip būna. Bet jei susipykdavome, viską nutraukdavome ir sakydavome, kad susitiksime kitą dieną ir išsiaiškinsime.

Kai ruošdavomės renginiams, reikėdavo daug repetuoti. Keturi balsai yra daug, reikėdavo praktikuotis, kad vienas kitą girdėtume ir suprastume. Norėdavome galutinę harmoniją žiūrovui pateikti kokybiškai“, – sakė pašnekovas portalui Žmonės.lt.

Viktoras Malinauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paskutinį kartą Valdemaras su Viktoru kalbėjosi ketvirtadienį. Kaip dainininkas paminėjo, V.Malinauskas kasmet jį sveikindavo su gimtadieniu, kuris yra spalio 30-ąją.

„Šiemet jis nepaskambino, bet mes turėjome susitikti, nes per karantiną paruošiau labai daug kūrinių. Sakiau Viktorui, kad reikia priimti sprendimą, ką darysime. Jis man pasiūlė daryti vienam, bet aš nesutikau, nes ten yra ir jo įdainuotų kūrinių.

Viktoras buvo pas mane atvažiavęs, kadangi jam buvo sunku pas mane užkilti laiptais, tad pasėdėjome kieme ir pašnekėjome, o tada sakėme, kad susitiksime kitą kartą.

Viktoras Malinauskas / Gretos Skaraitienės / 15min nuotr.

Paskambinau Viktorui po savaitės, o jis jau buvo reanimacijoje, kartu su maestro Algimantu Raudonikiu. Pasikalbėjome, jo balsas buvo silpnas. Pajutau, kad jau kažkas negerai“, – prisiminė V.Frankonis.

Valdemaras žinojo, kad Viktoras turi problemų su širdimi. „Mes kartais pasidalindavome savo sveikatos problemomis. Pas jį žemas kraujo spaudimas, o pas mane – aukštas. Pablevyzgodavome ir apie moteris. Pas mus atmosfera buvo puiki, mes beveik 40-imt metų kartu. Be to, neseniai šventėme jo 70-metį. O po jo jis ėmė sakyti, kad vis nebegali susitikti. Ir paaiškėjo, kad atėjo ta nelemta akimirka“, – Žmonės.lt sakė V.Frankonis.

Primename, kad lapkričio 12-ąją, būdamas 73-ejų, Viktoras Malinauskas mirė po sunkios ligos.

Scenos legendos dukra Viktorija žiniasklaidai pranešė, kad atsisveikinti su tėvu V.Malinausku bus galima lapkričio 20 d., nuo 10 iki 14 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“.

Fotogalerija:

Viktoras Malinauskas (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau