V.Popendikis su Justicious į vasarą šoka su nauja daina: parašė ją Viliaus sužadėtinei P.Paukštaitytei

 Viliaus Popendikio ir Justicious dainos „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ klipo filmavimo užkulisiai, Paulina Paukštaitytė / Saulės Stanikūnaitės ir asmeninio albumo nuotr.
Viliaus Popendikio ir Justicious dainos „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ klipo filmavimo užkulisiai, Paulina Paukštaitytė / Saulės Stanikūnaitės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-29 15:45
AA

Pasaulinis projektas, kurio misija – jungti skirtingus muzikos stilius, suvedė pop ir r’n’b atlikėją Vilių Popendikį bei elektroninės muzikos prodiuserį Justiną Adžgauską-Justicious. Iš to gimė kūrinys „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“. „Tegul ši daina bus visų porų konfliktų sprendimas“, – sako Vilius, pats ją parašęs savo sužadėtinei – dainininkei Paulinai Paukštaitytei.

„Kai tu liūdna – ir aš liūdnas. Kai tu juokiesi – aš laimingas“, – tokie žodžiai skamba kūrinyje ir, anot V.Popendikio, leidžia pajusti visiems pažįstamas emocijas. „Parašiau šią dainą, kai buvome susipykę su Paulina. Tokia situacija nervina. Kai pykstamės – viskas dega, viskas verda. Mano nuotaika priklauso nuo jos nuotaikos: jei ji – liūdna ir aš būsiu liūdnas, bet kai mes laimingi, tada jau laikykimės – tai gali būti taip gražu, kad net pavojinga, nes viskas aplink gali sproginėti, – kalba V.Popendikis. – Dabar tai – mėgstamiausia Paulinos daina, nes joje „neišsidirbinėju“: ji nėra nei pernelyg saldi, nei per daug griežta. Joje esu savimi.“

Viliaus Popendikio ir Justicious dainos „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ klipo filmavimo užkulisiai / Saulės Stanikūnaitės nuotr.

O koks jis būna, jei pykstasi su mylima mergina? „Ko gero, toks, kuris labai ramiai ir lėtai kalbės. Veikiausiai bus taip: aš nuraminsiu emocijas, išspręsiu kivirčą, o jau tada paaiškinsiu situaciją“, – šypsosi Vilius.

Anot jo, ši daina turi amerikietiško manieringumo. „R’n’b stilistika Lietuvoje nėra plačiai paplitusi, labai sunku tokias dainas įrašinėti – jos gerai skamba angliškai ir gana sudėtinga tai atlikti lietuviškai, bet šįkart mums, regis, pavyko“, – sako Vilius.

„Viskas yra taip, kaip girdi, matai ir kaip norėjai, kad skambėtų, – kalba Justicious. – Aš atėjęs labiau iš elektroninės, energingesnės muzikos žanro. Iš pradžių įsivaizdavau, kad šį kūrinį iš Viliaus svingo turėtume išauginti į linksmą, energingą būvį, ir aš bandžiau tą kūrinį truputį išpūsti, padaryti griežtesnį, o Vilius gludino mano aštresnius kampus. Galiausiai kūrinys tapo ir vasariškai nuotaikingas, ir maloniai ramus.“

Kurdami dainos vizualinę idėją, vaikinai įsivaizdavo 1980-1990 vaizdo klipus, kurių herojai turi vidinės ramybės ir paprastumo. „Toks amerikietiškas paprastumas ir stilingos detalės, kurios nėra įkyrios – tai gali būti paprastas švarkelis, klasikiniai sportbačiai ir svajonių kabrioletas, – šie dalykai sukuria akimirkos magiją. Tai - laikui nepavaldi muzika, laikui nepavaldūs sportbačiai ir laikui nepavaldūs jausmai“, – įvardina V.Popendikis.

Vaizdo klipe jis – vaikinas „Converse“ sportbačiais ir beisbolo striuke - einantis į naktį. Per ją keliauja su muzikos prodiuseriu ir vokalistu Justicious, kuris sėda prie istorinio 1968-ųjų automobilio „Ford Mustang“ vairo. „Aš manau, amerikietiškas oldskūlas gražiai sulimpa su kūrinio skambesiu, melodija. Jis turi kažką specifinio. „Mustang‘as“ tam taip pat puikiai pasitarnavo“, – sako Justicious.

Viliaus Popendikio ir Justicious dainos „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ klipo filmavimo užkulisiai / Saulės Stanikūnaitės nuotr.

Įtakos turėjo ir neseniai įvykusi Viliaus bei Paulinos kelionė į Niujorką – amerikietiškojo vintažo turgūs, seni muzikos pasiklausymo aparatai, į kuriuos reikia įmesti monetų ir iš filmų pažįstamos pakelės užkandinės, kuriose gali pamatyti ir ryškiausią scenos žvaigždę.

Klipą filmavo videomenininkas Gvidas Bindokas, drauge dirbo dronų pilotas Domantas Kancleris ir apšvietėjas Adomas Kaikaris. „Filmavome Vilniuje, Pilaitės mikrorajone. Radome vietą, iš kurios atsiveria puikus miesto vaizdas, turėjome progos pasigrožėti fantastiniu saulėlydžiu, nors klipe jo neliko, ten dominuoja naktiniai kadrai“, – pasakoja Vilius, klipą režisavęs ir montavęs pats.

Dainai „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ jos autoriai linki tapti vasaros hitu, kartu padedančiu spręsti porų konfliktus. „Mes ją puikiai įsivaizduojame vasarą skambančią gerame ore, jos labai gera klausytis automobilyje. O važiuojant nuo Vilniaus iki Kauno, ji galėtų nuskambėti apie 20-30 kartų“, – sako V.Popendikis ir Justicious.

Fotogalerija:

Viliaus Popendikio ir Justicious dainos „Kai tu liūdna ir aš liūdnas“ klipo filmavimo užkulisiai (19 nuotr.)
+13