Vaidas Baumila pristato mistika alsuojantį kūrinį ir klipą: įkvėpė retai vartojamas žodis

Vaidas Baumila / Stopkadrai
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

„Kunigunda“, „Apžavai“ – tai daugybei muzikos gerbėjų atpažįstami dainininko Vaido Baumilos dainų pavadinimai, kurios tapo hitais. Dabar garsus atlikėja pristato dar vieną mistika dvelkiantį kūrinį ir režisieriaus Imanto Boiko sukurtą vaizdo klipą „Žaižaruoja“. Pasak atlikėjo, naujo kūrinio atsiradimą padiktavo būtent vienas, retai lietuvių kalboje vartojamas žodis – žaižaruoja.

Atlikėjas V.Baumila išties turi kuo džiaugtis, pastaruoju metu sukurti kūriniai sulaukia didžiulio klausytojų palaikymo. O kartu su komanda praleistas laikas kūrybinėse muzikos rašymo stovyklose duoda saldžius vaisius.

„Daina „Žaižaruoja“ kaip ir keletas jau pristatytų kūrinių gimė taip pat Babtyno dvare, kūrybinėje stovykloje, kai į šią nuostabią vietą atvykome užbaigti albumo dainų. Su būsimu albumu ir muzika, labai traukiame archajiškus ir rečiau vartojamus lietuviškus žodžius. Būtent žodį „žaižaruoti“ jau seniai svajojau pavartoti dainoje, tačiau vis nekilo minčių, kaip apipinti istorija.

Dvare įgrojome nostalgišką melodiją kartu su bičiuliais Juozu Martinkėnu, Edgaru Žaltausku ir Kasparu Meginiu. Tai buvo vienas iš tų atvejų, kai žodis pasakė, kokia bus daina. Ne idėja ar istorija, bet būtent iš kitos pusės – viskas prasidėjo nuo vieno žodžio“, – pasakoja Vaidas apie pristatomos dainos gimimą.

Vaidas Baumila / Stopkadras

Unikaliu pavadinimu „Žaižaruoja“ gimusi daina, pasak kūrėjo, kaip ir jau pristatyti kūriniai, savyje talpina daugybę mistikos. Tai atsispindi ir vis su nauja kūryba netikėtai nutinkančios istorijos.

„Apskritai ši daina yra jungianti tiek „Kunigundą“, tiek „Apžavus“, tiek visą būsimo albumo tematiką. Kažkokios mistikos, mitų, legendų kupina muzika, nunešanti į tuos nostalgiškus 80-90-uosius. Primena filmą „Begalinė istorija“. Kai kūrėme šią dainą, iš kito Babtyno dvaro sparno, atėjo šeimininkai. Sakė, kad išgirdo ir norėjo tiesiog paklausyti. Jie lingavo ir tai buvo puikus įrodymas, kad ši daina verta išvysti dienos šviesą“, – džiaugiasi populiarus atlikėjas.

Šiandien pristatomai dainai režisierius Imantas Boiko sukūrė vaizdo klipą. Pasak V.Baumilos, pasitikint šiuo talentingu režisieriumi pavyko kūriniui įnešti dar vieną spalvą, kurią perteikia nuostabi rudeniška Lietuvos gamta bei vaizduojami santykiai.

„Ačiū visai komandai, su kuria praleidome daugybę valandų apsupti nuostabių miškų, rūko, o vėliau ir laužo šviesos. Tai buvo labai geras laikas ir džiuginantis rezultatas. Ačiū režisieriui Imantui, ačiū aktorei Erikai Račkytei ir visai komandai, su kuria sukūrėme šį rezultatą“, – dėkoja Vaidas.

Atlikėjas žada, kad naujausią kūrinį atliks ir artėjančiuose koncertuose, kurie apibendrins prabėgusius metus. Jau gruodžio 30 dieną V.Baumila su grupe pasirodys Palangos koncertų salėje, o gruodžio 31 d. vainikuos 2022 – uosius sostinėje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo.

„ŽMONĖS svečiuose“ – pokalbis su Vaidu Baumila:

Kviečiame įvertinti naujausią V.Baumilos darbą – dainą ir vaizdo klipą „Žaižaruoja“:

15min studijoje – Vaidas Baumila (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau