Valdovų rūmų kieme – iškilmingas „Midsummer Vilnius“ atidarymas: rinkosi kviestiniai svečiai

„Midsummer Vinius'23“ atidarymo svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
„Midsummer Vinius'23“ atidarymo svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-17 22:17
AA

Liepos 17-osios vakarą Valdovų rūmų Didžiajame kieme įvyko aštuntasis „Midsummer Vilnius“ festivalio atidarymas, kurio nepraleido kultūros bei pramogų šou pasaulio atstovai.

Pirmadienį Valdovų rūmų Didžiajame kieme į festivalio „Midsummer Vilnius“ atidarymą rinkosi garbūs svečiai. Prieš prasidedant tarptautinės Lietuvos operos žvaigždės Violetos Urmanos pasirodymui, festivalio rengėjai ir lankytojai pozavo ant raudono kilimo.

Atvyko operos solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė su dukromis, Vilniaus meras Valdas Benkunskas su žmona operos soliste Vismante Benkunskiene, aktorė Violeta Podolskaitė, verslininkai Domas Dargis ir Gintarė Dargienė, Anna ir Aleksandas Ciupijai, Romas Zakarevičius, politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius, laidų prodiuseris Audrius Giržadas, muzikologas Darius Užkuraitis. Festivalio atidarymo koncertą vedė Gabrielė Martirosian.

Fotogalerija:

Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai (59 nuotr.)
+53

Šiais metais „Midsummer Vilnius“ inicijuoja net dvi eksliuzyvias tarptautines kolaboracijas. Programoje – ypatingai reti, specialiai festivaliui kuriami muzikiniai pasirodymai bei šokio spektaklio premjera. Lankytojų laukia 10 įsimintinų vakarų po atviru dangumi.

Neatsiejama festivalio erdvė ir namai – Valdovų rūmai, kurių kiemas festivalio metu virsta kultūros oaze senamiesčio širdyje. „Mūsų tikslas – kurti šventinę nuotaiką vasariškame mieste, progą išeiti į miestą pasipuošus, žinant, kad patirsi kažką labai džiaugsmingo netgi paprastą savaitės dieną“, – sakė festivalio vadovas Valdas Petreikis.

Violetos Urmanos koncertas (15 nuotr.)
+9

Svarbi festivalio naujiena – tarptautinė kolaboracija „FINK orchestra“. „Eilę metų dirbdami su Lietuvos artistais, kurdami jų pasirodymus su orkestru, turėjome viziją bendradarbiauti su žinomais užsienio atlikėjais, ir šiais metais pirmą kartą tai įvyks – „Fink“ su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru“, – pasakojo festivalio vadovas.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Rinkdamiesi atlikėjus bei artistus, organizatoriai taikė aukštus kokybės kriterijus, prodiusuodami pasirodymų turinį. Festivalio dalyviai kūrė specialias programas – lipas į sceną su padidintu sąstatu, skambės netikėtu formatu, atsileis nauju amplua.

„Grupė „Garbanotas“ šiais metais turės styginių kvartetą ir arfas – to iki šiol nėra buvę. Evgenya Redko kuria masyvų „Grand Show“ su gyvo garso grupe, pučiamųjų sekcija ir pritariamaisiais vokalais. Alina Orlova su video menininkais ruošia specialią vizualią programos dalį. Kūrybinis krūvis – stipri „Midsummer Vilnius“ identiteto dalis”.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tarptautinę programą su pianistu, kompozitoriumi bei didžėjumi Francesco Tristano (LUX) pristatys ir Vilniaus miesto Naujųjų idėjų kamerinis orkestras NIKO su dirigentu ir meno vadovu Gediminu Gelgotu. Vienetinis jų pasirodymas peržengs ne tik tradicinių, bet ir šiuolaikinių žanrų ribas.

Instrumentinės muzikos gurmanams bus dedikuoti net keli festivalio vakarai. Klasikos ir elektronikos sintezę scenoje kurs violončelininkas Justas Kulikauskas – „Future Cello“, o džiazo gerbėjai po ilgo laiko galės mėgautis vieno įtakingiausių šiuolaikinio džiazo meistrų – saksofonininko, kompozitoriaus Kenny Garretto muzika.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Svarbu pastebėti, jog esame ne muzikos, bet scenos menų festivalis. Džiaugiamės, kad šiais metais turėsime intriguojančią Anželikos Cholinos šokio teatro premjerą – spektaklį „Jaunystė“, įkvėptą amžinų temų, sukurtą pagal originalų A.Cholinos libretą, Johano Sebastiano Bacho muziką”, – sakė V.Petreikis.

Festivalio pabaigą vainikuos ryškus, gilus, meilę transliuojantis Justės Arlauskaitės-Jazzu pasirodymas. „Finalinis koncertas visada yra stiprus akcentas. Džiaugiamės, kad po ilgo tarpo į sceną Jazzu nusprendė sugrįžti būtent „Midsummer Vilnius“ metu“, – teigia organizatorius.

„Midsummer Vilnius“ kasmet pritraukia iki 15 tūkst. lankytojų, tarp kurių – svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Festivalio scenoje pasirodo šimtai atlikėjų bei artistų. Renginių metu dirba ilgametę patirtį turintys garso, šviesų ir vaizdo menininkai, naudojama inovatyvi „Immersive sound“ technologija.

„Midsummer Vilnius 2023“ (8 nuotr.)
+2
„ŽMONĖS svečiuose“ – Evgenya Redko ir Valdas Petreikis (11 nuotr.)
+5