Valdovų rūmų kieme – nostalgiškas Andriaus Mamontovo koncertas: suskambo geriausi „Foje“ kūriniai

Andriaus Mamontovo koncertas / Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Liepos 23-ąją lietuviško roko dievaitis Andrius Mamontovas Valdovų rūmų Didžiajame kieme surengė nepamirštamą koncertą. Festivalio „Midsummer Vilnius“ uždarymo proga jis dovanojo nepamirštamas ir nostalgiją keliančias buvusios grupės „Foje“ dainas.

Į A.Mamontovo koncertą bilietai ištirpo dar iki pačio festivalio „Midsummer Vilnius“ pradžios, tad nieko keisto, jog į Valdovų rūmuose vykusį pasirodymą suplūdo gausus būrys nostalgiškai nusiteikusių melomanų, tarp kurių buvo matyti ir žinomų žmonių. Koncerto nepraleido Vilniaus miesto tarybos narys Gediminas Jaunius, menininkė Jolita Vaitkutė. 

Visgi atrodo, kad nostalgija dar prieš pat koncertą apėmė ne tik publiką, bet ir patį A.Mamontovą.

„Pripažinsiu, tas pačias dainas groti atsibosta, juk jos skamba jau ne vieną dešimtmetį. Būna dainų, kurių jau visai nebegali groti, nes jų nebejauti. Tačiau su „Foje“ dainomis buvau padaręs gana ilgą pertrauką, jų negrojau. Per tą laiką jų pasiilgo ne tik publika, bet ir aš“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Mamontovas, prieš koncertą savo gerbėjams pažadėjęs energiją ir muziką, nuo kurios nesinorės sėdėti.

Andriaus Mamontovo koncertas / Irmanto Gelūno nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas / Irmanto Gelūno nuotr.

Ir išties, atrodo, kad ambicingai nuskambėjęs šūkis šiuo koncertu sugrąžinti publiką į senąją realybę, kai pasaulis dar nebuvo sustingdytas pandemijos, išsipildė su kaupu.

Valdovų rūmų kiemelyje, suskambus garsiausiems „Foje“ kūriniams, nustygti vietoje daugeliui grupės gerbėjų būtų buvę sudėtinga. A.Mamontovo dainas lydėjo ne tik gausūs aplodismentai, bet ir vis gausėjantis būrelis šokančiųjų. 

Susirinkusius gerbėjus Andrius lepino kūriniais iš skirtingų „Foje“ laikotarpių. Koncertas prasidėjo nuo ankstyvojo etapo dainų, tokios kaip „Vėjas“, „Krantas“ ar „Kitoks pasaulis“, o įpusėjus kartu su publika A.Mamontovas traukė „Foje“ karjeros pabaigoje sukurtas dainas „Paskutinis traukinys“ ir „Balsas“.

Koncerto akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Andriaus Mamontovo koncertas Valdovų rūmų kieme (58 nuotr.)
+52
Skaitykite daugiau