Vargina riebi veido oda? 7 natūralios kosmetikos kūrėjos patarimai

Mergina / Vida Press nuotr.
Mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-01-15 11:36
AA

Oda – puikus organizmo harmonijos indikatorius. Neveltui ir žodis „kosmetika“ kilęs iš graikiško „kosmos“, kuris reiškia Visatos harmoniją – tvarką. Tad oda, lyg veidrodis atspindi, ar tinkamai gyvename, ar adekvačiai reaguojame į pokyčius ir kasdienius rūpesčius. Žinoma, odą aktyviai veikia ir aplinkos sąlygos, prigimtinis žmogaus temperamentas.

Pasak natūralios kosmetikos „Marmozel“ kūrėjos Vilmos Žmakovos, riebi ir nešvari oda būna dėl prastos priežiūros ir netinkamo gyvenimo būdo. Tinkamai prižiūrint, riebi oda gali virsti normalia.

Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.

V. Žmakova dalinasi 7 patarimais, ką daryti, kad riebi ir nešvari oda taptų graži ir sveika:

1. Svarbu – tinkamas maistas. Būtina itin atidžiai peržiūrėti, ką valgote ir atsisakyti netinkamų derinių, produktų, gėrimų. Vartokite daugiau skysčių, rūpinkitės, kad gerai veiktų žarnynas.

2. Riebią ir nešvarią odą reikia ypač rūpestingai ir teisingai valyti. Nebandykite pašalinti riebumo sausindamos odą, pvz., praustis vandeniu su muilu ar naudodamos priemones su alkoholiu. Oda stengsis kompensuoti sausumą, liaukos gamins dar daugiau riebalų ir oda pasidarys dar riebesnė nei buvo. Be to ji gali tapti jautri. 

3. Skatinkite tik tai, ko nori oda – atsikratyti riebalų, ir valykite ją taip dažnai, kaip galite. Nespaudykite odos, norėdamos pašalinti nešvarumus! Saugokite neutralų – rūgštinį odos  pH, suteikite pakankamai drėgmės. Kasdieniam valymui galima naudoti odą sausinančius augalinius vandenis (hidrolatus) su lašeliu riebiai odai tinkamo aliejaus (simondsijų, lazdynų riešutų). 

4. Reikėtų naudoti būtent riebiai odai pritaikytą kosmetiką: valiklį, drėkiklį, kremą ar aliejų mišinį ir reguliariai (2-4 kartus per mėnesį) atlikti odos valymą naudojant molio, uogų, vaisių, žolelių kaukes. 

Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.

5. Riebiai odai kenkia šaltis ir miego stoka. Nedidelis kiekis saulės spindulių gali veikti teigiamai. Jei odoje atsirado supūliavusių nešvarumų, jos negalima švitinti tol, kol pastarieji nesugijo. 

6. Daugiau judėkite. Rekomenduotini kvėpavimo pratimai, grynas oras. Stenkitės išlaikyti dvasinę pusiausvyrą ir gerą nuotaiką.

7. Atkreipkite dėmesį į inkstų veiklą, galbūt jie nepakankamai atlieka savo valomąsias funkcijas, o oda į tai reaguoja sutrikimais? Oda gali tapti nešvari ir dėl laikysenos sutrikimų, susilpnėjusių pilvo ar juosmens raumenų.

„Marmozel“ yra sukūrusi 4 produktus riebios odos priežiūrai: odą tausojantį valiklį, blizgį mažinantį drėkiklį, aliejų mišinį, kuris valo, sutraukia poras ir aktyvina ląstelių regeneraciją, bei valomąją veido kaukę su moliu, dumbliais ir braškėmis. 

Vilma Žmakova / Asmeninio albumo nuotr.