Veronika Montvydienė su dukrele Adele ruošiasi šeimos bėgimui: „Iš gyvenimo norime imti viską, kas įmanoma“

Vilniaus maratono spaudos pusryčiai / Gedmanto Kropio nuotr.
Vilniaus maratono spaudos pusryčiai / Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-08-30 12:36
AA

Artėjant vienam didžiausių sostinės sporto renginių – Vilniaus maratonui ketvirtadienį vyko jaukūs žiniasklaidos pusryčiai, kuriuose sveikos gyvensenos patarimais dalijosi Rytų kovos menų sportininkė, šokėja-choreografė Veronika Montvydienė su dukra Adele, mitybos konsultantė Indrė Trusovė ir prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Kitą savaitgalį vyksiantis Vilniaus maratonas kiekvienais metais pritraukia tūkstančius žmonių. Įvairiems bėgikamas yra pritaikytos skirtingos trasos. Viena populiariausių trasų – šeimos. Šiais metais Veronika Montvydienė su dukra Adele taip pat ją išbandys. Nors Adelei dar nėra penkerių, bet jos gyvenime aktyvios, kokybiškos veiklos netrūksta.

Veronika, kuri propoguoja sveiką gyvenseną, stengiasi, jog jų su Donatu šeimoje vaikai augtų suvokdami, kas patiekiama ant stalo ir kaip reikia savimi rūpintis.

„Mūsų šeima stengiasi ne tik sveikai maitintis, bet ir aktyviai leisti laiką. Aš sportuoju nuo vaikystės, šis įprotis ir dabar niekur nedingęs. Mūsų šeimai nėra būdinga sėdėti vienoje vietoje ir nieko neveikti. Iš gyvenimo norime imti viską, kas įmanoma, todėl laisvą laiką stengiamės praleisti kuo aktyviau, išbandome ir įvairias fizines veiklas. Vaikai, matydami aktyvius tėvus, ir patys tokiais tampa. Šis teigiamas pavyzdys yra užkrečiamas“, – įsitikinusi V. Montvydienė.

„Mes nesiruošiame sportui kažkaip specialiai. Aišku, visą laiką maitinamės sveikai, nes kai turi vaikų – tai yra dviguba atsakomybė.  Vaikams jokių teorijų nepritaikysi, todėl, kai einame pasivaikščioti į Vingio parką, aš neimu mobilaus telefono, man tai ne kažkokia prievolė su dukra ir sūnumi vaikščioti lauke, o džiaugsmas. Jei tau smagu, vaikams irgi. Galima sakyti, kad Vilniaus maratonas mums bus dar vienas renginys, kuriame su malonumu dalyvausime.“

Veronikos dukra Adelė lanko baseiną gimnastiką. Kartu su Donatu jie stengiasi kuo dažniau nuvykti prie jūros, ten jie važinėjasi dviračiais, aktyviai kartu leidžia laisvalaikį.

Veronika Montvydienė su dukrele Adele
Vilniaus maratono spaudos pusryčiai / Gedmanto Kropio nuotr.

Renginyje dalyvavusi mitybos specialistė, tinklaraščio Sveikairgardu.lt autorė Indrė Trusovė dalyviams pristatė vienos dienos valgiaraštį, skirtą aktyviai šeimai, ketinančiai įveikti užsibrėžtą sportinį iššūkį, bei dalijosi įžvalgomis apie sveiką mitybą.

„Nusprendus padidinti fizinį aktyvumą, ruošiantis sportiniam iššūkiui ar varžyboms, neužtenka susidėlioti sportinių veiksmų plano ir treniruotis. Ypač didelį vaidmenį atlieka mityba. Jei ji nebus subalansuota, visavertė ir įvairi, sportinių rezultatų niekada nepavyks pasiekti“, – renginio metu sakė I. Trusovė.

Mitybos specialistė susirinkusiesiems priminė keletą pagrindinių taisyklių, skirtų sportuojantiems.

„Nors prieš sportą – ypač bėgimą – rekomenduojama nevalgyti bent jau porą valandų, siūlau įsiklausyti į savo organizmo poreikius ir elgtis individualiai. Tuo tarpu po sporto pavalgyti yra būtina, kad neprarastumėte raumeninės masės, be to, sportuojantys save gali palepinti ir vienu papildomu užkandžiu. Pvz., lęšių ar avinžirnių trapučiais bei nepamiršti išgerti 2 litrų gryno vandens“, – priminė I. Trusovė.

Kartu su vaikais „Rimi“ Šeimos bėgime dalyvausianti moteris renginio metu papasakojo, kad didžiąją vasaros dalį praleido pajūryje, kur ne tik mėgavosi puikiais orais, bet ir aktyviai leido laiką: stengėsi kuo daugiau vaikščioti, važinėjosi dviračiais, maudėsi jūroje.

Renginio svečiai ne tik dalijosi naudinga patirtimi, bet ir mėgavosi sveikesniais užkandžiais.

„Smagu, kad Lietuvos gyventojai ne tik vis aktyviau dalyvauja įvairiuose sporto renginiuose ir įsitraukia į juos kartu su visa šeima, bet ir vis labiau paiso savo mitybos, renkasi sveikesnius produktus, skaito sudedamąsias dalis. Reaguodami į tai įvedėme specialų žymėjimą „Rinkis sveikiau“, kuris padeda lengviau pastebėti sveikesnį maistą tarp daugybės prekių“, – apžvelgė „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

„Rimi“ šeimos bėgimo žiniasklaidos pusryčiai (30 nuotr.)
+24