Verslininkas Žilvinas Grigaitis: „Bėgčiau nuo sprendimo, jei reiktų rinktis – Australija ar Lietuva“
„Pereiti tiltą į Australiją nėra paprasta. Tai, kad susituoki, dar nereiškia, jog gali ten būti“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Moterų balsas“ sakė tarp Lietuvos ir Australijos gyvenantis Žilvinas Grigaitis (46). Jis įsitikinęs, kad emigrantams niekur nėra saldu – kiekviena šalis turi savo taisykles, kurių būtina laikytis.
Australija – ne pirma šalis, kurioje Žilvinui tenka gyventi. Jis yra dirbęs Vokietijoje ir Anglijoje. Keturiomis kalbomis laisvai kalbantis vyras neabejoja: natūralu, kad iš šalies išvažiuoja jauni žmonės. Jie ieško galimybių mokytis, pažinti pasaulį, ir taip vyksta ne tik Lietuvoje. Šalis susirūpinti turi tada, kai žmonės iš jos bėga ieškoti geresnio, oresnio gyvenimo.
„Vargu ar ką pasieksi ir svetimoje šalyje, jei iš savosios išvyksti piktas, įsižeidęs, kad kažko negavai, kad tau neužteko ambicijų ar išsilavinimo, – sako Žilvinas. – Nereikia pykti ant Lietuvos, reikia pykti ant savęs, kad neinvestavai, kad nebuvai atviras žinioms ir pasauliui, kuris nori nenori ateina į Lietuvą, kad ir kokie uždari mes būtume.“
Žilvinas patyrė: patekti į Australijos vidaus rinką nėra paprasta.
„Australai daug reikalauja iš atvykėlių, – sako. – Reikia žinoti, kad atvykus reikės dirbti šimtą kartų daugiau nei Lietuvoje, kurti verslą ar meną bus labai sudėtinga, kad taisyklės visiškai kitos ir turite būti pasirengę nubraukti ne vieną ašarą“, - teigė vyras.
Su žmona lietuvių kilmės australe Elle Martin vietos renginiuose Žilvinas visada kelia susidomėjimą. Vietiniai teiraujasi, iš kur jis atvykęs, tačiau išgirdę apie Lietuvą dažnai kraipo galvą: kur ji, toji šalis?
Australija Žilvinui atrodo brangi šalis.
„Ir pienas ten gerokai brangesnis“, – šypsosi paklaustas apie kainas.
Jei galiausiai kas lieptų apsispręsti, kurioje šalyje norėtų gyventi visą laiką, Žilvinas sako, bėgtų nuo tokio sprendimo.
„Yra pliusų Australijoje, yra pliusų Lietuvoje. Po penkerių metų kai kurie dalykai man vis tiek nėra priimtini. Australijos visuomenė paremta pinigais, tai pinigų kulto šalis, kurioje jausmams ir draugystei dažnai nelieka vietos“, - sakė jis.
Kokie sunkumai užgriuvo Žilvino pečius Australijoje – kalba apie tai trečiadienį laidoje „Moterų balsas“ per „Lietuvos ryto" televiziją.