Vestuvinė suknelė: kodėl verta ją siūtis, o ne nuomotis
Apie iškilmingą dieną dažna moteris svajoja nuo vaikystės: gėlėmis išpuošta vieta, būrys svečių, svajonių jaunikis prie altoriaus ir, žinoma, nuostabi suknelė. Tačiau kaip gi tą išsvajotąją rasti? Ir kiek ši kainuos? Turbūt jau pagalvojote, kad nuomotis tokią bus pigiau? Ne visada.
„Salono R“ vadovės Ritos Apanavičienės teigimu, vestuvinė suknelė – nebūtinai tik itin brangus pirkinys, kurį vertėtų „pasiskolinti“. Svarbu žinoti, kur kreiptis, kokiais patarimais remtis, kad išskirtinė suknia nepareikalautų didelių investicijų.
– Taigi, kodėl vestuvinę suknelę siūtis verta?
– Nieko nenustebinsiu – svarbiausias aspektas tas, jog tai, vis dėlto, tik jums skirta suknelė: pagal kūno linkius, paslepiant trūkumus ir išryškinant privalumus, sumodeliuotas darbas. Ji tiks tobulai, bus pasiūta iš tokios medžiagos, kokios norite, ir bus papuošta taip, kaip įsivaizdavote.
Dažnai nuotakoms patinka vienos suknelės iškirptė, o kitos – sijono forma. Dizainerės darbas – visus būsimos nuotakos norus „supinti“ į vieną kūrinį.
– Kiek užtrunka siuvimo procesas?
– Suknelės siuvimas užtrunka apie 3 savaites. Priklausomai nuo modelio sudėtingumo, nuotaka šios pasimatuoti turi atvykti 3–4 kartus. Svarbu nepamiršti, jog siūtų suknių paklausa yra išties didelė, tad apie jos siuvimą reiktų pagalvoti iš anksto. O tokią užsisakyti reiktų likus bent trims mėnesiams iki šventės datos.
– Į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš užsisakant suknelę?
– Pirmiausia, ką turite padaryti prieš pasirinkdamos, kam patikėsite savo suknelės siuvimą, – pasidomėti ir surinkti išsamią informaciją apie siuvėjų kvalifikaciją ir jų naudojamas medžiagas.
Antra – saugumas ir garantija. Salonuose sudaromos sutartys. Taigi dėl šios priežasties suknelę patarčiau siūtis salonuose. Tenka susidurti, jog namuose siūtų suknelių broko siuvėjos netaiso. Salone to pavyks išvengti, o juose dirbančios meistrės turi daugiau patirties.
– Su kokiomis jaunųjų daromomis klaidomis dažniausiai tenka susidurti?
– Dažnai nuotakos mano, kad siuvimas privačiai kainuos pigiau. Ši nuomonė – klaidinga. Be dizainerio pagalbos siūta suknelė gali neatitikti lūkesčių, kartais virsti tikra nesėkme. Sujungti vienos suknelės „viršų“ ir kitos „apačią“ nepakanka. Tokius darbus tenka ne kartą taisyti. O taisymai ne tik iššvaistys laiką, nervus, bet ir pinigus.
Taip pat svarbu neužmiršti, jog medžiagas geriausia rinktis su savo darbą išmanančiu specialistu. Jis netik patars, bet žinos tikslų kiekį, numatys medžiagos kritimą, įsivaizduos, kaip atrodys galutinis rezultatas. Specialistas taupo pinigus ir suranda geriausią kainos ir kokybės variantą.
Žinoma, kvalifikuota siuvėja gali pasiūti suknelę iš nuotraukos, bet tai – kopijavimas. Visada malonu, kai ir nuotaka dalyvauja tos vienintelės suknelės kūrimo procese.
– Kokios suknelės šiuo metu populiariausios?
Labai svarbu, kad jaunikio apdarai ir nuotakos suknelė būtų suderinti ir abiejų aprangoje vyrautų tas pats stilius.
– Populiariausios suknelės iš mikado, damasto šilko, brokato, krepmarokeno (viskozinis šilko audinys), krepšifono. Dažniausiai lakoniškų formų, bet geros kokybės audinių suknelės.
Kaip ir kasmet, dominuoja klasika, subtili elegancija. Drąsesnės nuotakos renkasi įmantresnius kirpimus, papuošimus ir stilius. Planuojančioms ištekėti dar žiemą, patarčiau suknelę siūtis iš sunkesnio audinio: mikado, krepšifono, brokato. Taip pat – geros kokybės nėrinių.
– Ar suknelę svarbu derinti prie jaunikio aprangos?
– Mano manymu, labai svarbu, jog jaunikio apdarai ir nuotakos suknelė būtų suderinti ir abiejų aprangoje vyrautų tas pats stilius. Tai ypač pastebima nuotraukose. Tad patartina jaunikio marškinius derinti prie jaunosios suknelės. Šie turėtų būti vieno atspalvio. Tokiu būdu bus išlaikomas vientisumas, o papildomos detalės ne tik nesugadins sukurto įvaizdžio, bet ir jį papildys.