Vėžį besigydantis Charlesas III susidūrė su keistu šalutiniu poveikiu: jis gali tęstis ir pasveikus

Karalius Karolis III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.
Karalius Karolis III ir karalienė Camilla / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Karalius Charlesas III apie savo kovą su vėžiu paskelbė vasarį. Nuo tada jis rečiau pasirodo viešumoje, tačiau kartais dalyvauja renginiuose, kuriuose pasidalija naujienomis apie savo gydymą. 75 metų monarchas lankydamasis karinių orlaivių muziejuje Hempšyre, Anglijoje, netikėtai prasitarė, apie keistą šalutinį poveikį.

Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III atskleidė šalutinį vėžio gydymo poveikį. Apie tai rašo nypost.com.

Pranešama, kad monarchas onkologinio gydymo metu prarado skonio pojūtį.

Karolis III ir princas Williamas aviacijos centre Middle Wa
Karolis III ir princas Williamas aviacijos centre Middle Wa / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Valdovas apie tai prasitarė kartu su sūnumi princu Williamu lankydamasis karinių orlaivių muziejuje Middle Wallop, Hampšyre.

Charlesas III kalbėjosi su britų armijos veteranu Aaronu Maplebecku, kuris karališkajai šeimai prisipažino praradęs skonio pojūtį chemoterapijos metu. Britų valdovas taip pat pasisakė, kad gydantis vėžį pradėjo nebejausti skonio.

Jungtinės Karalystės valdovas ir sosto įpėdinis retai kartu lankosi muziejuose, tačiau šįkart tėvas oficialiai paskyrė savo sūnų vyriausiuoju karinių oro pajėgų korpuso vadu. Taip pat vėžiu sergantis monarchas pridūrė kad Williamas yra „labai geras pilotas, todėl tai įkvepia“.

Karalius vėžio diagnozę išgirdo vasario mėnesį, kai jam buvo atlikta procedūra dėl padidėjusios prostatos. Tuomet gydytojai ir pastebėjo dar vieną susirūpinimą keliančią problemą.

Bakingemo rūmai vėliau patikslino, kad tai nebuvo prostatos vėžys.

Karolis III aviacijos centre Middle Wallop, Anglija
Karolis III aviacijos centre Middle Wallop, Anglija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Amerikos vėžio draugijos, tam tikros vėžio rūšys ir jo gydymas gali pakeisti paciento skonio ir kvapo pojūtį. Paprastai skonio trūkumas gali išnykti pasibaigus gydymui, tačiau kartais šalutinis poveikis gali tęstis ilgiau.