Vėžį įveikusi I.Burlinskaitė papasakojo apie porto kateterį: atsakė, kodėl jis liko įsiūtas po oda

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-09 09:00
AA

Kraujo vėžį neseniai įveikusi nuomonės formuotoja ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta pamažu sveiksta – tai liudija ir geresnė savijauta, ir pamažu augantys plaukai. Vis tik, nors liga ir suvaldyta, Indrė dar turi po oda įsiūtą porto kateterį.

Indrės Burlinskaitės-Vaisietos gydytojams nustačius tikslią jos ligos diagnozę, jai po oda įsiūtas porto kateteris, per jį būdavo lašinami vaistai. Po keturių chemoterapijų Indrei pasiekus remisiją ir nutraukus gydymą, ne vienas sekėjas klausė, ar šis kateteris – vis dar reikalingas.

„Labai bijau pasakyti netiesą dėl porto, nes šimtu procentu nesu tikra. Kai sužinojau, kad gydymas ir liga sustabdyta, šitas dalykas man mažiausiai rūpėjo. Važiuosiu rugsėjo mėnesį pas daktarą pirmiems tyrimams ir jis pasakys, kaip bus toliau, bet, jei gerai prisimenu, gydymo pradžioje sakė, kad portas gali būti įsiūtas ilgai.

Manau, kad jį dar laikys, nes remisija pasiekta, liga suvaldyta, bet pilnas pasveikimas skaitosi po dvejų su puse ar penkių metų, kai šimtu procentų galima sakyti, kad liga jau nebegrįš, neatsinaujins“, – dalijosi I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Kasdien vis stiprėjanti Indrė kiek daugiau papasakojo apie įveiktą ligą ir sekančius žingsnius.

„Galvoju, kad žmonės, kurie nėra susidūrę su šita liga, kaip ir aš turbūt nelabai žino, kaip ten kas vyksta. Žinau, kad daug kam aktualu ir įdomu susipažinti, – šypsojosi ji. – Auglys buvo užmuštas ir liga sustabdyta, tad šiuo metu visiškai jokių vaistų negeriu, tik vitaminus, kuriuos man priskyrė daktaras. Ir blakstienos mažulytės, ir antakiai jau yra. Plaukai dar kol kas neauga, nes veikia chemija ir reikia dar trupučiuko laiko, bet matosi, kad galva patamsėjusi ir jie jau tuoj turi prasikalti. Tai va, labai laukiu, kada bus ežiukas“.

Ji patikslino, kas jos laukia toliau: „Kas mėnesį laukia tyrimai, kuriuos važiuosiu daryti į Kauno klinikas. Paskui vis rečiau ir rečiau. <...> Tikiuosi, kad nieko panašaus niekad jau nepatirsiu ir niekam to nelinkiu.“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Apie sveikimą su socialinių tinklų sekėjais I.Burlinskaitė-Vaisieta kalbėjo ir praėjusią savaitę. Moteris teigė vėl aktyviau sportuojanti.

„Noriu pasidžiaugti, nes jau kuris laikas kiekvieną dieną pasportuoju bent šiek tiek. Ir šiandien buvau nuvažiavusi į sporto salę, ir padarau daugiau kardio pratimų. Galvoju, gal kažkaip greičiau ta visa chemija išsivaikščios, nes dar jaučiu, kad pirštai nutirpę, nors žymiai mažiau negu kad buvo“, – pasakojo Indrė.

I.Burlinskaitė-Vaisieta prabilo ir apie pasikeitusius mitybos įpročius, kuriuos paskatino susidūrimas su liga.

„Visai džiaugiuosi, kad maitinuosi gana sveikai. Nes ką dariau tikrai blogai prieš sužinodama diagnozę, tai būdavo taip, kad nevalgau nevalgau ir kadangi labai mėgstu saldumynus, turėjau silpnybę bent iki ligos – vakare torčiuko ar bandelę kokią. Nedarykite taip, kaip dariau aš, ir nekeiskite normalaus maisto į kavą ir bulkutes, kad ir kaip tai būtų skanu, nes tai kenkia ne tik figūroms, bet ir šiaip yra nesveika. Taip ir paauginau tą savo diagnozę bent paskutinius kelis mėnesius, nes neduok Dieve, dar koks renginys, tai ten apie maistą išvis negalvoju, o vakare – kavos ar torčiuką vietoj normalaus maisto. Taip būdavo. Ir tai yra blogai, tad dabar stengiuosi šį įprotį pakeisti“, – sakė Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Moteris atskleidė, kad po ligos labai pasikeitė jos skonio receptoriai, ir pateikė keletą pavyzdžių: „Ką mėgdavau anksčiau, to dabar visiškai nenoriu. Kas mane pažįsta, tai mano antras vardas gali būti kava su pienu – labai mėgau kavą ir gan riebią su pienu, su grietinėle, ir tokią kavą gerdavau ir jos tiesiog norėdavau labai ir namuose, ir degalinėse, ir panašiai. Ir nuo vaikystės be galo saldumynų mėgėja esu.

Tai kas keisčiausia, dabar nuo kavos su pienu, gal čia dar chemijos poveikis, bet mane pykina, o saldumynų visiškai nenoriu, man jų apskritai gali nebūti. Dabar noriu to, ko nevalgydavau, pavyzdžiui mėsos, nors anksčiau galėdavau būti vegetarė. Va, ko noriu – mėsos, jautienos, net lašinukų tų pačių. Tai va kaip įdomiai pas mane viskas pasikeitė.“

Indrė pasidžiaugė, kad pastebi ir daugiau sveikimo požymių.

„Man net keista ir net neįprasta, kad taip gerai jaučiuosi, kad tokia stipri esu ir kad tiek daug per dieną noriu nuveikti ir nepavargstu. Tai labai faina dėl to. Ir nežinau, ar pastebite, aš pati tai matau labai gerai, kad pagaliau ne tik plaukučiai kalasi, bet ir veidas po truputėlį grįžta į savo vietas, jau to pagurklio beveik nebeliko, ir aš po truputį tampu vėl beveik tokia pati, kokia ir buvau. Viskas tik geryn pas mane“, – patikino I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Žmonės.lt primena, kad džiugia žinia apie įveiktą onkologinę ligą Indrė rugpjūčio 21-osios rytą pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Sapnavau baisų sapną, iš kurio norėjau pabusti.

Ši vasara man pati geriausia. Patyrusi daugybę skirtingų jausmų, vieną karštą rugpjūčio dieną, pajutau gražiausią jausmą, apie kurį tiek svajojau – laisvę!

Laisvę savo krūtinėje, kur, jau rodos, drugeliai plazda.

Laisvę savo stiprybei – po truputį statau kojas tvirtesniu žingsniu ir rankų pirštai diena iš dienos baigia tirpti.

Esu laisva vėl grįžti į save ir užauginti plaukus, kokius tik noriu! Ir būti, kokia tik noriu!

Rieda ašaros žiūrint nuotraukas, nes iš to sapno aš pabudau… Nebuvo viskas tik žiaurus košmaras, sąlyginai – meilės istorija ir truputį dovana.

Iš manęs atėmė daug – jėgų, sveikatos, moteriškumo, pačios manęs. Bet atradau dar daugiau – didžiausią meilės jausmą, kokį tik kada pažinojau, stiprybę ir drąsą. Pati netikėjau, kiek jos turiu.

Po 4 chemoterapijų pilna remisija pasiekta.

8 cm auglys mano krūtinėje ir visos metastazės įveiktos. Gydymas nutrauktas. Jokių vaistų, jokių chemoterapijų.

Tiesiog nežinau, kur pasidėt!“ – rašė I.Burlinskaitė.

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta instagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – tuomet prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (63 nuotr.)
+57