Vidinio laikrodžio paslaptys: kada geriausias laikas mylėtis, o kada – apsilankyti pas odontologą?
Mokslininkai sako, kad nuo vidinio mūsų laikrodžio priklauso emocijos, poreikiai ir net gebėjimai. Per 24 valandas nuolat kinta mūsų gyvenimo ritmas, kuris yra veikiamas hormonų, kūno temperatūros, kraujo spaudimo, ir taip reguliuoja nuotaiką bei energingumą.
Ką apie vidinio laikrodžio paslaptis atskleidžia ekspertai?
Geriausias laikas mylėtis – 5.48 val.
Skiriasi ne tik porų libido, bet ir laikas, kada jos nori mylėtis. Juk jei vienas yra „pelėda“, o kitas „vyturys“, tuomet dažniausiai kyla įvairiausių nesusikalbėjimų. Tačiau mokslininkai ir čia yra pasiruošę mums padėti, kadangi tikinama, jog paroje kiekviena pora atras laiką, patį tinkamiausią seksui. Užteks pažvelgti į fiziologiją.
British Medical Journal žurnale publikuotas tyrimas atskleidžia, jog saulės spinduliai padeda pakilti testosterono lygiui, kadangi stimuliuoja atitinkamą smegenų dalį. Taigi, kylanti saulė tiek vyrams, tiek moterims, kaip tikina sekso terapeutė Geraldine Myers, dovanoja aukščiausią hormono testosterono lygį. Paprasta – rytas yra geriausias laikas mylėtis ir džiaugtis orgazmu, o jeigu norite tikslesnio laiko, prašom – 5.48. Beje, pasak italų mokslininkų, šiuo metu lengviausia pasiekti orgazmą.
Dažniausiai patiriamas širdies smūgis – 6.53 val.
Harvardo universiteto mokslininkai atskleidžia, jog rytas, o tiksliau, paskutinė miego fazė gali būti pavojingiausia dėl širdies smūgio rizikos. Intensyvus miego laikotarpis skatina širdį išnaudoti kuo daugiau deguonies, o šis procesas skatina prabudimą. Taip pat kūnas išskiria daugiau adrenalino tam, kad atsibustume ir dėl šios priežasties gali būti neigiamai paveiktos vainikinės širdies arterijos.
Taip pat skaitykite: Natūralūs būdai įveikti migreną
Populiariausias prabudimo laikas – 7.35 val.
Remiantis apklausa, britai dažniausiai rytais iš lovos pašoka 7.35 val. Priežastis, kodėl mes prabundame, ta, kad iš gilios miego fazės pereiname į „lengvesnę“. Tuo metu mūsų smegenis veikia didelis budrumo hormono oreksino kiekis.
Norite sužinoti tikslų svorį? Geriausias laikas lipti ant svarstyklių – 7.40 val.
Net 61 proc. žmonių, kurie laikėsi šios taisyklės ir svėrėsi ryte, išlaikė tą patį svorį per 6 mėnesių laikotarpį, palyginti su tais, kurie lipo ant svarstyklių gerokai dažniau ar vėliau.
Sutikite, logiška, kad tiksliausiai svorį atskleidžia rytinis pasisvėrimas, t. y. prieš pusryčius. Štai Browno universiteto mokslininkai taip pat tikina, kad tai puikus būdas išlaikyti savo svorį.
Jų tyrimo duomenimis, net 61 proc. žmonių, kurie laikėsi šios taisyklės ir svėrėsi ryte, išlaikė tą patį svorį per 6 mėnesių laikotarpį, palyginti su tais, kurie lipo ant svarstyklių gerokai dažniau ar vėliau. Tikinama, kad tiksliausio svorio žinojimas padeda reguliuoti ir išlaikyti esamus kilogramus.
Laimingiausi būname lygiai 8.00 val.
Nors rytas daugeliui nėra susijęs su laimingais pojūčiais, kadangi skubame, stresuojame ir dažnai niekur nespėjame, tačiau štai Cornellio universiteto tyrėjai teigia priešingai. Jų tyrimo lauku tapo socialinis tinklas „Twitter“, o jame, pasirodo, laimingiausios žinutės buvo parašytos būtent šiuo dienos laiku nepriklausomai nuo savaitės dienos, tad mokslininkai mano, kad šiuo atveju išties matoma biologinio laikrodžio įtaka.
Blogiausias laikas gerti kavą – 9.17 val.
Ar tuo metu reikėtų apeiti kavą ratu? Ekspertai sako, kad tai blogiausias laikas, kadangi, kaip rašoma žurnale Psychosomatic Medicine, kofeino poreikis gali turėti visiškai priešingą efektą. Taip yra dėl to, kad dienos pradžioje kūnas kupinas hormono kortizolio, kuris dar vadinamas streso hormonu, todėl jaučiamės darbingi bei prabudę ir be kavos. Taigi, mokslininkai pataria kofeino nevartoti, kada jis nėra būtinas.
Geriausiai atrodome 10.06 val.
Štai taip, damos, jums gal taip ir neatrodo, tačiau šiuo metu jūs pasiekiate savo grožio piką. Šviežias makiažas, švaros pojūtis, fizinė savijauta – visa tai, pasak apklausoje dalyvavusių moterų, puikiausiai atrodo būtent šiuo metu. O visai kitaip save vertiname vakarėjant – 16.05 būtent tas metas, kada mus prigriebia stresas ir virstame pelenėmis.
Dažniausias mirties laikas – 11 val.
Pasirodo, dažniausiai žmones mirtis ištinka 11 val. ryto dėl širdies smūgio ir insulto, o mokslininkai tikina atradę, kad laikas, kada mirsime, priklauso nuo mūsų genų. Mokslininkai ištyrė 1200 žmonių, peržengusių 65 metų slenkstį, miego įpročius. Tie, kurie turėjo genų tipą (vadinamą AA), pasaulį dažniausiai palikdavo būtent 11 val., kadangi dėl šių genų juos pakerta jau minėtos ligos. Kaip teigė Cliffordas Saperis iš Harvardo medicinos mokyklos: „Net mirtis turi biologinį laikrodį ir daugeliui iš mūsų – tai 11 val.“.
Taip pat skaitykite: Miego pozos: kurios sveikiausios?
Geriausia snūstelėti 12.37 val.
Kuris mūsų nėra susidūręs su popietiniu snauduliu? Sutikite, dažnas tikrai pasinaudotų proga nusnūsti, jeigu tik būtų tokia galimybė. Tiesa ta, kad kūno temperatūra, kuri kyla nuo tada, kai pasineriame į dienos darbus, apie vidurdienį pradeda kristi, o kankorėžinė smegenų liauka išskiria nedidelį kiekį melatonino, kuris ir skatina mūsų miego poreikius.
Geriausias laikas apsilankyti pas dantistą – 14 val.
Bent jau tokį laiką rekomenduoja Britų dantistų asociacija. Vietinė anestezija trunka tris kartus ilgiau būtent tuo metu, o štai mokslininkai, kodėl taip vyksta, paaiškinti negali. Manoma, kad tai susiję su tuo, kad kūno energija yra nukreipta į kitus biologinius procesus.
Geriausias laikas tvarkyti namus – 15.13 val.
Šiuo metu kuo puikiausiai veikia mūsų koordinacija bei regėjimas, be to, endorfinai padaro gerą įtaką ir mūsų savijautai bei nuotaikai. Trumpai tariant, tokio gėrio pikas kaip tik tinkamas šveisti dulkes ir grindis.
Socialinius įgūdžius „prarandame“ 16.41 val.
Štai Harvardo verslo mokykla ištyrė, jog gauti darbą, jeigu pokalbyje dalyvaujate tarp 16 ir 18 val., šansai išties maži.
Mažiausiai socializuojamės tarp 16 val. ir 18 val. Teorija skelbia, kad po pietų menksta mūsų energija tuo pačiu nusinešdama ir gerą nuotaiką bei aštraus mąstymo galimybes. To rezultatas – dalyvauti protinguose ir įdomiuose pokalbiuose gali ir nepavykti. Štai Harvardo verslo mokykla ištyrė, jog gauti darbą, jeigu pokalbyje dalyvaujate tarp 16 ir 18 val., šansai išties maži. Mokslininkai, išanalizavę duomenis, teigė, kad tokio paties lygio ir kvalifikacijos kandidatai, turėjo skirtingus šansus įsidarbinti, iš penkių paskutinis, dalyvavęs pokalbyje vėliausiu metu, buvo vertinamas prasčiausiai.
Taip pat skaitykite: Du klausimai, kurie gali išgelbėti jūsų santykius
Geriausias laikas sportuoti – 17. 44 val.
Mūsų fizinis pasirengimas geriausias, o traumų rizika mažiausia tarp 15 ir 18 val. Be to, ir plaučiai funkcionuoja net 17,6 proc. efektyviau po 17 val., palyginti su vidurdieniu, teigia duomenys apklausos, kurioje dalyvavo 4756 niujorkiečiai. Taip pat raumenys per visą dieną apšyla, tampa lankstesni ir mažiau jautrūs traumoms, palyginti su rytinėmis treniruotėmis.
Geriausias laikas gimdyti – 4.36 val.
Pasak statistikos, daugiausiai kūdikių į pasaulį ateina tarp 3 iki 5 val. ryto. Tikinama, kad tuo metu mūsų kūnas tiesiog pasiruošęs iškęsti visus skausmus, o ir šis laikas – sveikiausias ir saugiausias: atsipalaiduoja raumenys, padidėja melatonino kiekis, jaučiamės ir psichologiškai ramiau, atsipalaidavusios.