Vienas žodis, kuris sustiprins jūsų santuoką

Laiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Laiminga pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-03 16:10
AA

Tikriausiai visi žinome tris žodžius, kurie yra nepaprastai svarbūs norint išlaikyti tvirtus santykius. Šie trys paprasti žodžiai, kuriuose slypi begalė jausmų, yra: „Aš tave myliu“. Vis dėlto ne jie vieninteliai yra svarbūs.

Gruzijos universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad norint išlaikyti tvirtus santykius ar santuoką, lygiai tiek pat svarbus ir dar vienas žodis, rašo today.com.

Mokslininkai atrinko 468 susituokusias poras ir pateikė jiems keletą klausimų tiek apie jų santykius, tiek ir apie sutuoktinius. Galiausiai paaiškėjo, kad dėkingumas santykiuose taip pat yra labai svarbus elementas.

„Taigi šis vienas svarbus žodis yra: „Ačiū“. Gerokai per dažnai pamirštame jį ištarti. Ir, pasirodo, kad būtent jo daugeliui porų ir trūksta.

Mūsų apklausti sutuoktiniai atskleidė, kad net ir sunkiausiais santuokos laikotarpiais dėkingumas vienas kitam išties padeda į savo santuoką bei į santykius apskritai žvelgti kur kas pozityviau.

Juk dėkingumas mylimam žmogui parodo, kad nelaikome jo savaime suprantamu dalyku savo gyvenime ir kad džiaugiamės jį/ją turėdami“, – tyrimo rezultatus komentuoja jo autorius Allenas Bartonas.

Kitas tyrimo autorius ir universiteto profesorius Tedas Futris dar pridūrė: „Nesutarimų ir ginčų patiria visos poros. Ir skirtumas tarp tų porų, kurios išlaiko santykius ir gyvena laimingai, ir tarp tų, kurios galiausiai išsiskiria, yra ne tai, kiek tų konfliktų yra, o tai kokie jie būna ir kaip pora vienas su kitu elgiasi kiekvieną dieną“.

Anot profesoriaus, kartais užtenka pasakyti „ačiū“. Ačiū už suteiktą laimę, už išneštas šiukšles, už paruoštą vakarienę, spintoje sutvarkytus drabužius ar ačiū už palaikymą. Nepamirškite to daryti ir būsite laimingi.