Viešbučiai, verti romanų (III): garsenybių numylėtinis „Danieli“ Venecijoje
Jei pastatų sienos galėtų kalbėti, kai kurios jų porintų istoriją po istorijos. Vienas tokių pasakotojų galėtų būti ne pirmą šimtmetį veikiantis viešbutis „Danieli“ Venecijoje – tikras praėjusių laikų ir dabartinių žvaigždžių numylėtinis.
Kadaise XIV a. pastatyti rūmai vadinosi Palazzo Dandolo ir priklausė kilmingų venecijiečių šeimai (iš jos kilęs 41-asis „šviesiausiosios respublikos“ dožas Enrico Dandolo). Paskui rausvo marmuro rūmai Calle delle Razze atiteko Gritti šeimai, dar vėliau – Mocenigo. Bemaž keturis amžius jie keliavo iš rankų į rankas, kol galiausiai naujasis šeimininkas Giuseppe Dalas Nielas nusprendė įkurti čia viešbutį ir pavadino jį savo vardu.
Nuo pat įkūrimo dienos 225 „Danieli“ kambarius pamėgo garsenybės. Juose apsistodavo dirigentas Leonardas Bernsteinas ir aktorius Bruce’as Willis, kompozitorius Richardas Wagneris ir rašytojas Charlesas Dickensas.
Dešimtuoju numeriu pažymėtas kambarys (nė viena rekonstrukcija numeracijos nepakeitė) garsus trumpu meilės romanu. Čia gyveno rašytoja George Sand ir poetas Alfredas de Musset. Ponia Amantine Aurore Lucile Dupin dievino vyriškus drabužius (ir rašė vyro pseudonimu), rūkė tabaką, jau keturios savaitės buvo įsimylėjusi šešeriais metais jaunesnį poetą ir palikusi teisėtą vyrą.
Meilužiai atvyko į Veneciją iš Paryžiaus 1833 m. gruodžio 30-ąją ir praleido čia mėnesį. Kelionę apmokėjo Sand motina (jau tada „Danieli“ nebuvo pigi vieta apsistoti). Tačiau būtent „Danieli“ poros idilė baigėsi: sunkiai susirgusiam Musset prireikė gydytojo. Daktaras Pietro Pagello, jaunas, išvaizdus, pasirūpino poeto sveikata, tačiau netrukus po jo vizito Alfredas išvyko į Paryžių. Vienas. O jo mylimoji persikraustė į Pagello namus.
Abu literatai aprašė išgyvenimus savo kūriniuose (Musset – „Amžiaus sūnaus išpažintyje“, Sand – romane „Ji ir jis“), daktaras iki mirties saugojo Sand laiškus, o romantiška istorija buvo papasakota filme „Amžiaus vaikai“, kur pagrindinius herojus vaidino Juliette Binoche ir Benoît Magimelis. Ir, aišku, „Danieli“ viešbutis.
Sakoma, kad būtent išeidama iš viešbučio savo didžiąją meilę, rašytoją Gabriele’į d’Annunzio, sutiko aktorė Eleonora Duse (vėliau ji rašė savo memuaruose, jog tą akimirką išvydo saulę). Naktį įsimylėjėliai praleido viename kambaryje. Taip prasidėjo aštuonerius metus trukusi meilės istorija. D’Annunzio parašė kelias pjeses, kuriose pagrindinis vaidmuo buvo skirtas mylimajai. Tačiau kartą jis atiteko Duse konkurentei Sarah Bernhardt. Įniršusi Eleonora nutraukė romaną.
Čia ne vieną naktį praleido dainininkė Maria Callas ir magnatas Aristotelis Onassis – pora susipažino Venecijoje, pokylyje, surengtame Marios garbei.