Vilniaus rajono mero rinkimuose – istorinė Roberto Duchnevičiaus pergalė: žmona didžiuojasi

Robertą Duchnevičių sveikino socialdemokratai ir žmona Jolanta Šimanska / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Robertą Duchnevičių sveikino socialdemokratai ir žmona Jolanta Šimanska / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Ramūnas Jakubauskas
Šaltinis: 15min ir BNS
2023-03-20 02:22
AA

Vilniaus rajono mero rinkimus sekmadienį laimėjęs socialdemokratas Robertas Duchnevičius sako, kad bus atviras visiems žmonėms, ir žada suvienyti į savivaldybės tarybą patekusias politines jėgas. „Visų pirma, labai dėkoju Jolantai, savo žmonai, už tą kantrybę, nes laikotarpis nebuvo lengvas“, – po istorinės pergalės sakė R.Duchnevičius.

Jis – naujasis iki šiol buvusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) tvirtovės vadovas.

Šiemet rinkimuose Vilniaus rajone nedalyvavo ilgametė jo vadovė, LLRA-KŠS atstovė Marija Rekst, tačiau ši politinė jėga į rinkimus delegavo Seimo nario Česlavo Olševskio patarėją Waldemarą Urbaną.

Vis dėlto, M.Rekst įpėdiniu parlamentaro patarėjas netapo, nors beveik visą laiką pirmavo.

Suskaičiavus balsus iš visų 54 apylinkių, W.Urbano sąskaitoje –49,07 proc. balsų, o R.Duchnevičiaus – 50,20 proc. balsų.

Visų rinkimų metu pirmavo W.Urbanas. Iš pradžių jis konkurentą lenkė ir dvigubai, tačiau einant rinkimų rezultatams iš vis didesnių apylinkių atotrūkis mažėjo, kol, likus Didžiosios Riešės apylinkei, W.Urbanas turėjo 50 proc., o R.Duchnevičius – 49 proc. Paaiškėjo, kad Didžiosios Riešės apylinkėje R.Duchnevičius surinko net 72 proc. balsų. Suskaičiavus visas 54 apylinkes R.Duchnevičius surinko 50 proc., o W.Urbanas – 49 proc. balsų.

Socialdemokratų kandidatas rinkimus laimėjo 526 balsų persvara.

Raktas į sėkmę – atvirumas

„Malonus jausmas. Visi mėgsta laimėti“, – po rinkimų triumfuodamas sakė R.Duchnevičius.

Jo teigimu, raktas į sėkmę rinkimuose buvo atvirumas ir bendras komandinis darbas.

Robertas Duchnevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Atviras bendravimas – visada ėjau į žmones, visada ir viešai nebijodavau pasakyti tos pozicijos, kuri atrodė nepopuliari arba valdančioji dauguma gal kritikavo, bandė pašiepti, tai matome, kad rinkėjas suprato“, – pabrėžė R.Duchnevičius.

Anot jo, Vilniaus rajone reikia „vienijančios, o ne skaldančios politikos“.

„Didžiuojuosi savo vyru“

R.Duchnevičiaus žmona, verslininkė Jolanta Šimanska teigė besididžiuojanti savo vyru.

„Aš labai didžiuojuosi savo vyru, noriu rinkėjams padėkoti už aktyvumą, padėkoti, kad palaikė mums“, – žurnalistams sakė bendrovės „Eurovaldymas“ vadovė.

Jolanta Šimanska / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tuo pačiu ji palinkėjo savo vyrui „darbingos kadencijos“, o jos pasisakymą lydėjo aplink susirinkusių partijos kolegų ovacijos.

Padėkos žmonai ir rinkėjams

Socialdemokratų būstinė, sulaukus paskutiniųjų rezultatų, prapliupo ovacijomis, susirinkusieji skandavo „Robertai, Robertai“. Po kelių akimirkų visi sugužėjo stebėti naujojo Vilniaus rajono mero komentaro žiniasklaidai.

R.Duchnevičius, kalbėdamas apie pergalę, pirmiausia padėkojo šalia stovėjusiai ir visą rinkiminį laikotarpį kartu buvusiai žmonai Jolantai, taip pat ir visiems rinkėjams.

Socialdemokratas pažadėjo būti atviru visiems, nepaisant to, už ką balsavo.

„Nepaisant to, ar balsą atidavė už mane, ar už oponentą, aš visada sakiau – būsiu atviras visiems“, – pabrėžė R.Duchnevičius, pridūręs, kad bandys būti „jungiamąja grandimi“ tarp politinių jėgų Vilniaus rajone.

Jo teigimu, pergalė Vilniaus rajone yra ir „visos Lietuvos pergalė“.

„Nes mes parodėme, kad ne dėl asmeninių ambicijų, o dėl problemų mes galime vienytis ir ne viską lemia finansai, ne viską lemia resursai“, – kalbėjo socialdemokratas.

Socialdemokratai laukia rinkimų rezultatų (30 nuotr.)
+24

Pradės nuo švietimo problemų

15min paklaustas, koks bus pirmas jo darbas tapus meru, jis teigė, kad, suformavus komandą, bus pradėtos spręsti švietimo problemos.

„Kai jau sudėliosim komandas, tai mano pažadas ir debatų metu buvo, kad mes pradėsim nuo švietimo problemų sprendimų – peržiūrėsim, ką galime padaryti, kad mūsų gyventojai, nedeklaravę gyvenamosios vietos dėl šios priežasties, grįžtų į Vilniaus rajoną“, – kalbėjo R.Duchnevičius.

Tai yra mūsų mokesčiai, deja, mes turime kelias dešimtis tūkstančių nedeklaruotų gyventojų būtent dėl tos priežasties“, – pridūrė jis.

Drama – Didžiojoje Riešėje

Vilniaus rajono rezultatų laukimas buvo strigęs dėl problemų Didžiojoje Riešėje.

„Kiek kolegos sakė, tai nebuvo suvesti duomenys, ten dėl pasirašymo ant protokolo buvo tas ginčas, bet aš negaliu dabar tiksliai pasakyt“, – sakė R.Duchnevičius.

Jis teigė girdėjęs, kad į apylinkę buvo iškviesta ir policija.

„Girdėjau, kad tiesiog oponentai, komisijos nariai, turbūt iškvietė. Nežinau, dėl kokių priežasčių“, – pasakojo naujasis Vilniaus rajono meras.

Socialdemokratai laukia rinkimų rezultatų / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Didžiulis laimėjimas“

Pasak socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės, R.Duchnevičiaus rezultatai Vilniaus rajone, nepaisant jų baigties, jau dabar yra „didžiulis laimėjimas“.

„Bene 30 metų Vilniaus rajone meras būdavo išrenkamas iš pirmo turo ir kažkaip nebūdavo jokių diskusijų ir antro turo. Dabar mūsų Robertas Duchnevičius dar kartą parodė, kad Vilniaus rajono žmonės nori pokyčių, jiems reikia daugiau diskusijų, demokratijos ir jie tiesiog nebenori gyventi taip, kaip gyvenę“, – teigė V.Blinkevičiūtė.

Vilija Blinkevičiūtė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

R.Duchnevičių antrajame ture rėmė ir pirmajame ture pralaimėję dešinieji, taip pat už jį agitavo ir visuomenininkas bei „Laisvės TV“ vadovas Andrius Tapinas.

Klaipėdos meru išrinktas A.Vaitkus

Konservatorius Audrius Petrošius sekmadienio vakarą pripažino pralaimėjimą Arvydui Vaitkui Klaipėdos miesto mero rinkimuose.

Netrukus politikas išvyko pasveikinti komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderio, buvusio Klaipėdos uosto vadovo A.Vaitkaus su pergale.

„Sveikinu su puikiu pasirodymu, linkime gerų darbų Klaipėdai, galite pradėti nuo pelėsio, kaip sakant, tvarkymo, bet norėtųsi, kad tie darbai būtų kuo labiau dideli. Linkiu visokeriopos sėkmės ir pats, kaip Seimo narys esu pasiruošęs bendradarbiauti ir ištiesti ranką, kad darbas klaipėdiečiams ir Klaipėdai būtų pastebimas“, – sakė A.Petrošius, atvykęs į A.Vaitkaus štabą.

„Ačiū, viskas įrašyta. Dabar teks dirbti“, – atsakė A.Vaitkus.

Arvydo Vaitkaus rinkimų štabas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pagal duomenis, gautus suskaičiavus balsus 53 iš 54 apylinkių, už A.Vaitkų balsavo 62,03 proc. rinkėjų, už A.Petrošių – 36, 45 procento.

„Kai lipi į Everestą kelis mėnesius iš eilės ir įkopi, visada būna bet kurio alpinisto noras nusileisti sveiku į žemę. Dabar nusileidau, emocijų viduj labai daug, nesinorėtų tuo perdėtai džiaugtis, daugiau suprantu, kiek laukia darbų“, – sakė politikas.