Vilniaus Rotušės aikštė priminė Paryžių – šimtai svečių šventė „Vakarienę baltai“

Jevgenijus Trafimovas ir Eglė Skrolytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Jevgenijus Trafimovas ir Eglė Skrolytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-08-29 19:06
AA

Penktadienio vakarą Vilniuje pirmąkart įvyko elegancija ir Paryžiumi dvelkiantis renginys „Vakarienė baltai“ („Dîner en Blanc“). Bene pusė tūkstančio baltai apsirengusių porų, draugų, seniai nesimačiusių bičiulių ir žinomų žmonių susirinko šiai baltai elegancijos fiestai ir vienam vakarui pamiršo visa, kas juoda ir niūru.

Balta ir tik balta – toks yra pirmosios Vilniuje „Vakarienės baltai“ aprangos ir stalo dekoravimo kodas. Norėdami sukurti magišką vakaro atmosferą, jo privalėjo laikytis visi vakarienės dalyviai.

Drabužiai ir stalo puošybos detalės – tik baltos spalvos. Jokių sportinių drabužių, sportinių batų, kepuraičių su snapeliu ar įsispiriamų šlepečių. Visi indai – stikliniai arba keramikiniai, jokių plastikinių ir vienkartinių lėkščių ir taurių.

Vilniuje pirmąkart įvyko elegantiškoji „Vakarienė baltai“ (81 nuotr.)
+75

Šventės dalyviai turėjo atsinešti sulankstomą staliuką ir kėdes, stalą apdengti balta staltiese ir skoningai papuošti. Tam puikiai tiko žvakės, gėlės, nedidelės ir stilingos statulėlės. 

Vakarienę taip pat papuošė balti balionai, o viską vainikavo danguje pasirodžiusi saulė ir puikus oras, kuris svečiams elegantiška švente leido mėgautis iki pat vėlumos.

Ir nors kiek vėliau virš baltų stalų pakibo grėsmingas tamsus debesis, lietus taip ir neprapliupo, todėl elegantiškoji vakarienė tęsėsi beveik iki vidurnakčio: svečiai neskubėjo skirstytis, bendravo, juokėsi, pažindinosi su greta sėdėjusiais vakarienės dalyviais, vaišino vieni kitus savo atsineštais gardėsiais.

Susirinkusiems gyvai dainavo dainininkė Ieva Zasimauskaitė, visi galėjo klausytis ir romantiškų fleitos garsų.

Vakarui įsisiūbavus džentelmenai kvietė savo damas šokti, o sutemus visi grožėjosi sužibusiomis šaltosiomis ugnelėmis, kurias kiekvienas kėlė į viršų, taip Rotušę paversdami tikra šviesos ir grožio oaze.

„Vakarienė baltai“ Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tarp stilingai apsirengusių dalyvių galima buvo sutikti ir žinomų veidų: Žilviną Grigaitį, Eglę Skrolytę, Gediminą Žilinską, Šarūną Kirdeikį.

Prancūzų idėja

Pirmą kartą gurmaniška elegancijos ir draugystės šventė „Vakarienė baltai“ įvyko prieš 25 metus Paryžiuje. Ją suorganizavo paryžietis Francois Pasquier. Daug metų praleidęs užsienyje, jis norėjo vėl pasimatyti su senais gerais draugais ir Bulonės miške surengė jiems iškylą. Jos taisyklė buvo paprasta – „apsirenk baltai, atsinešk maisto ir atsivesk  draugą“.

Šis baltasis piknikas greitai tapo populiarus ir tarp kitų Paryžiaus gyventojų. O šiandien, kaip teigia viena iš vakarienės Vilniuje organizatorių, prancūziška atmosfera kiekvienais metais apgaubia net 40 skirtingų pasaulio vietų.