Vilniečiai mėgavosi svaiginančiu Imany balsu: paslapties šydas, „šokančios“ 8 violončelės ir hitai

Imany šou „Voodoo Cello“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Imany šou „Voodoo Cello“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Penktadienio vakarą Vilniuje koncertavo prancūzų soul muzikos diva tituluojama atlikėja Imany. Scenoje ji pasirodė kartu su aštuoniomis violončelėmis, kurios atskleidė retai matomame amplua – violončelininkai nesėdėjo, o vaikščiojo ir šoko po sceną grodami ir rodė, koks begalinis yra jų instrumentas.

Užburianti, meilės kupina sąjunga tarp gilaus Imany balso tembro ir aštuonių violončelių – taip būtų galima apibūdinti naują atlikėjos šou „Voodoo Cello“, kurį ji pristatė ir Lietuvoje.
Tai, kad Imany Lietuvoje itin mėgstama, parodė į pasirodymus Vilniuje ir Palangoje tiesiog šluote iššluoti visi bilietai.

Pasaulinį pripažinimą pelniusi soulo žvaigždė atliko į muzikos istoriją įėjusius „Radiohead“, Donna Summer, Hozier, Bob Marley ir kitų atlikėjų hitus.

Gerbėjai Vilniuje negailėjo plojimų viso koncerto metu, o per finalinę dainą – 2011 m. hitu tapusia „You Will Never Know“ – visa pilnutėlė „Compensa“ salė stojosi ir dainavo drauge.

Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“
Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Imany darkart pakerėjo publiką savo šamanišku balsu ir šiltu bendravimu.

Nuoširdžiai pasidalijusi savo istorija, kaip galiausiai išpildė vaikystės svajonę tapti dainininke, nors tėtis tam nepritarė, ji ragino nenuleisti rankų siekiant savo tikslų, net jei ir girdime aplinkui „ne“, o dažniausiai tas „ne“ yra mūsų pačių galvoje.

Penktadienio koncerte Vilniuje fotografams buvo leista įamžinti ir viešinti tik pirmų trijų dainų akimirkas – visa koncerto magija buvo skirta žiūrovams salėje.

Fotogalerija:

Dar prieš koncertą15min video interviu Imany atskleidė, kad violončelė yra jos mėgstamiausias instrumentas. „Mėgstu sakyti, kad tikriausiai praeitame gyvenime pati buvau violončelininkė“, – šypsodamasi kalbėjo dainininkė.

Pagrindinė muzikantės idėja buvo pasirodyti su aštuoniomis violončelėmis, nes jų labai daug ir pakanka pajusti skambesį.

„Norime violončelėmis atlikti pop stiliaus muziką. Turime paaiškinti klausytojams, kad tai – ne nuobodus klasikinis koncertas, kur aštuoni violončelininkai groja atsisėdę ir aš dainuoju kaip operos dainininkė tarp jų, viduryje. Tai popsas, naudojant violončeles ir kaip būgnus, ir kaip elektrines gitaras. Su jomis visiškai įmanoma tai padaryti, – 15min studijoje apie koncertą Lietuvoje kalbėjo Imany. – Būdas, kurį mes naudojame grodami, yra labai laisvas. Aš atėjau iš popmuzikos, ne iš klasikinės, todėl svarbu, kad klausytojai suprastų, jog čia smagu.“

Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“
Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Voodoo Cello“ albumas yra kitų muzikantų atliekamų dainų rinkinys. Imany teigė, kad taip tarsi norėjo atiduoti duoklę tiems, kurie ją pavertė tuo, kas yra dabar.

„Kelios dainos yra mano mėgstamiausios iš vaikystės, kitos – labai geros, kurias suradau būdama jau suaugusi. Jos daug pasako apie mane, gal net daugiau nei tos, kurias parašiau pati. Kūrinys turi turėti gerus žodžius, melodiją ir tikti mano balsui“, – 15min video pokalbyje sakė pašnekovė.

Atlikėja linkėjo savo klausytojams pajusti meilę, kurią ji įdėjo į šį projektą. Tiesa, koncerto metu violončelininkai ne tik grojo, bet ir šoko, bėgiojo ir buvo atsistoję.

Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“
Imany šou „Voodoo Cello“ koncertų salėje „Compensa“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Noriu parodyti, kad nėra jokių ribų mūsų kūrybiškumui. Net ir šis instrumentas, kuriuo dažniausiai grojama atsisėdus. Nėra jokių taisyklių. Muzikantai turi išmokti naujų būdų groti. Tai tapo revoliucija jų viduje ir mumyse.

Žinutė yra tokia – kas atsitinka, kai atsikeliate nuo savo kėdės? Kas atsitinka, kai išsilaisvinate nuo dalykų, kuriuos privalote atlikti ir pradedate daryti tai, ką norisi?“ – sakė atlikėja Imany iš Prancūzijos.

Lietuvoje pamėgta atlikėja sužavėjo pasaulį prieš dešimt metų, išleidusi albumą „The Shape Of A Broken Heart“, kuriame galima išgirsti ir jos hitą „You Will Never Know“. Albumą gerai įvertino tiek kritikai, tiek klausytojai, o iki tol mažuose džiazo klubuose koncertavusi dainininkė pradėjo savo svaiginančią muzikinę karjerą.

Paklausta žurnalistų, kas įkvėpė būtent taip pavadinti solinį albumą, atlikėja iškart paklausė: ar kada pastebėjote, jog Afrikos žemynas primena sudužusią širdį? Išties, geriau įsižiūrėjus, žemynas yra sudužusios širdies formos!

Po 7 metų ir 600 koncertų Imany išleido savo antrąjį albumą „The Wrong Kind of War“, kuriame liko ištikima sau, tačiau albume jau juntamas brandesnis skambesys. Albumas pelnė aukščiausias pozicijas populiariausių kūrinių sąrašuose, Prancūzijoje tapo platininiu, o daina „Don’t Be So Shy“ užkariavo muzikines platformas ir pateko į „Shazam šlovės salę“ kaip viena iš klausomiausių dainų net 15-oje pasaulio šalių.

Unikalus skambesys, skirtingos soulo, folkmuzikos ir bliuzo variacijos, gilūs tekstai, pasakojantys istorijas apie merginą, kuri šiame pasaulyje turėjo viską pasiekti pati. Galbūt dėl to Nadia Mladjalo ir pasirinko koncertuoti slapyvardžiu Imany, kuris išvertus iš svahilių kalbos reiškia tikėjimą. Dainos, kuriose susipynė įvairūs muzikos stiliai, kuriose dainuoja pati Juodojo žemyno siela ir tai daro neapsakomai subtiliai, jausmingai ir iš visos širdies – taip būtų galima apibūdinti Imany kūrybą.