Vilniuje 6-ąjį kartą visi „vakarieniavo baltai“ – paryžietiška tradicija susidomėjo ir žinomi žmonės

Šeštoji „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šeštoji „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-08-23 20:49
AA

Penktadienį sostinės svečius ir jos gyventojus į neįtikėtiną nuotykį vėl pakvietė visame pasaulyje populiari gurmaniška pramoga „Le Dîner en Blanc“ („Vakarienė baltai“). Šį kartą sniego baltumo spalva nušvito Vinco Kudirkos aikštė. Šventės vieta, kaip visada buvo laikoma paslaptyje iki pat paskutinės minutės.

Progos susitikti su draugais ir praplėsti savo pažįstamų rato bei skaniai pavalgyti nepraleido ir žinomi žmonės. Šiais metais vakarienėje dalyvavo mados tinklaraštininkės Simona Burbaitė bei Urtė Mikelkevičiūtė, dainininkas Vaidas Baumila bei kiti. 

„Pernai man buvo pirmas kartas, tačiau svajonę sudalyvauti puoselėjau kokius 4 metus. Ir iš tiesų, šventės atmosfera gniaužia kvapą – baltai apsirengę žmonės, papuošti stalai, vieningumo jausmas, išskirtinė renginio vieta – būtent tai daro šią vakarienę ypatingą“, – kalbėjo Simona Burbaitė. 

Naujausias mados tendencijas visuomet akylai sekanti ir apie jas rašanti mergina sakė šį kartą vakarienei pradėjusi ruoštis prieš kelias savaites.

Šeštoji „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Vis tik norisi tokiai šventei pasirengti ne paskutinę minutę, todėl apie aprangą ėmiau galvoti tikrai gerokai prieš renginį.“

Elegantiška tradicija tapusio renginio svečius muzikine programa džiugino Martynas Kavaliauskas. 

„Tokias iniciatyvas reikia tik pasveikinti. Jos skatina bendruomeniškumą ir, mano manymu, stiprina gyventojų tarpusavio ryšius. Tai labai svarbu miestui. Juk žmonės yra didžiausias miesto atspindys. Baltoje vakarienėje dalyvauju pirmą kartą. Ir tikrai dėkoju už pakvietimą.

Vakaro programoje pasirodėme kartu su pučiamųjų trio. Atlikome nemažai 6-7 dešimtmečio kūrinių, taip pat skambėjo mums artimos, jau klasika tapusios lietuviškos dainos. Be to, nepraleidome progos atlikti ir šiuolaikinių pop kūrinių“, – kalbėjo Martynas.

Šeštoji „Le Dîner en Blanc“ vakarienė / Gretos Skaraitienės / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje

Idėja surengti „Le Dîner en Blanc“ Lietuvoje kilo Dovilei Butkienei, kuri daug metų dirbo grožio ir mados srityje. Estetikai neabejinga moteris, pamačiusi nuotraukas iš Paryžiuje surengtos baltosios vakarienės, panoro šiuo elegantišku renginiu papuošti ir Vilnių. Subūrusi komandą jau patį pirmąjį kartą sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Per penkerius metus, šis renginys tapo viena laukiamiausių Vilniaus vasaros švenčių, suburiančių senus draugus, leidžianti susipažinti naujiems, pasipuošti, pasimėgauti gurmanišku maistu ir užfiksuoti tai kvapą gniaužiančiose nuotraukose. „Le Dîner en Blanc“ organizaciniame komitete nuo pat renginio Lietuvoje pradžios buvo ir Valda Lukošiūtė.

Ši gurmanišką maistą ir estetiką dievinanti moteris po savo pirmojo apsilankymo Paryžiuje pati sau iškėlė užduotį – per metus išmokti prancūzų kalbą. Taip ir padarė. Po metų Valda jau laisvai kalbėjo prancūziškai ir gavusi kvietimą prisijungti prie „Le Dîner en Blanc“ organizavimo mielai sutiko, nes prancūziška kultūra ir tradicijos moteriai buvo labai artimos.

„Le Dîner en Blanc“ pasaulyje

Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu François Pasquier surengė 1988-aisiais Paryžiuje, o šiuo metu „Le Dîner en Blanc“ kiekvienais metais dalyvauja jau apie 10 000 žmonių. Technologijos keičia renginio organizavimo subtilybes, tačiau šventės esmė išlieka ta pati: elegantiški svečiai buriasi į slaptą pikniko vietą, mėgaujasi gurmanišku maistu ir bendravimu gražiausiose miesto vietose. Šiuo metu „Le Dîner en Blanc“ rengia organizatoriai iš aštuoniasdešimties miestų trisdešimtyje šalių, kuriuos kuruoja tarptautinis „Le Dîner en Blanc“ International komitetas. Visi organizatoriai yra užsidegę baltosios vakarienės idėja ir kiekvienais metais šiuo renginiu puošia savo reprezentuojamą miestą.

Šeštoji „Le Dîner en Blanc“ vakarienė sostinė (77 nuotr.)
+71