Vilniuje – didinga Dainų šventės eisena: tūkstančiai dalyvių, akį traukiantys kostiumai ir šokiai

Dainų šventės eitynės / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Dainų šventės eitynės / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-07-06 17:57
AA

Šeštadienio pavakarę, prieš paskutinį šimtmečio Dainų šventės koncertą, Vilniuje prasidėjo šventės dalyvių eitynės nuo Katedros aikštės iki Vingio parko.

Apie keliasdešimt tūkstančių dalyvių eisena maždaug keturis kilometrus juda sostinės centru iki pat Vingio parko estrados, kur vyks Dainų dienos koncertas „Kad giria žaliuotų“, apibendrinsiantis visą šimtmetį mininčios Dainų šventės savaitę.

Eitynėse paprastai dalyvauja beveik visi šventės atlikėjai ir kūrėjai. Vilniaus Gedimino prospektu juda įvairūs kolektyvai – daug eisenos dalyvių pasipuošę tautiniais kostiumais, regionus, nešini miestus ir šalis pristatančia atributika, grodami muzikiniais instrumentais.

Trečią kartą Dainų šventėje dalyvaujanti 29 metų Rosita iš Ukmergės sakė, jog jai šventė siejasi su gilia tradicija.

„Labai įprasminu save dalyvaudama. Manau, kad labai svarbu puoselėti tradicijas. Iš tradicijų, iš žmonių susideda tauta, tad manau, jog labai svarbu save taip įprasminti“, – sakė chore dainuojanti eisenos dalyvė.

74 metų Virginijus iš Utenos Dainų šventėje dalyvauja nuo 1964-ųjų, tai jam jau 13 šventė.

„Aš ją lyginu su olimpiada, ruošiesi, repetuoji ištisai, malonu labai susitikti Lietuvos sostinėje, pasidžiaugti“, – sakė šventės dalyvis.

Fotogalerija:

Dainų šventės eitynės (48 nuotr.)
+42

Jau šešis dešimtmečius šventėse dalyvaujantis vyras anksčiau dainavo, grojo pučiamaisiais instrumentais, šiemet dalyvauja kaip šokėjas.

„Organizacine prasme viskas eina į priekį, malonu, kai dalyvauja išeiviai iš užsienio, malonu su jais susitikti ir pabendrauti“, – kalbėjo Virginijus.

Iš Lazdijų atvykęs 23 metų Matas teigė Dainų šventėje dalyvaujantis pirmąkart, jis yra kolektyvų koordinatorius. Vyrui šis renginys taip reiškia lietuviškas tradicijas, miesto ir regionų gyventojų bendrystę.

„Tai šimtmečio tradicija, kuri kyla iš tarpukario. Tai yra puiki proga prisiminti mūsų tautiškumą, istoriją, kultūrą. Taip pat tai puiki proga žmonėms iš periferijos, tolimesnių rajonų atvažiuoti į Vilnių ir susipažinti su miesto kultūra ir miestiečiais. Kaip ir miestiečiams, mažiau būnantiems kaimiškose vietovėse, susipažinti su tėvų, senelių kultūra“, – BNS teigė šventės dalyvis.

Dainų šventės eitynės / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

63 metų Rima iš Panevėžio rajono šventėje dalyvauja pirmą kartą.

„Dainų šventė yra didelis palikimas, 100 metų išgyvuoti tai šventei yra labai gražu. (...) Šventė daug ką reiškia“, – sakė moteris.

Eiseną lydi policijos pareigūnai.

Tuo metu vakare, specialiai Dainų dienai pastatytoje parko estradoje pasirodys 12 tūkst. atlikėjų.

Dainų šventės eitynės / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Birželio 29-ąją prasidėjusios Dainų šventės organizatorių skaičiavimu, šiemet joje dalyvavo 37 tūkst. atlikėjų, kurie šoko, dainavo ir grojo 14-oje renginių.

Pirmąkart Dainų diena surengta 1924 metais Kaune, nuo tada rengiamos ir dalyvių eitynės. Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

Šokių diena „Amžių tiltais“ vakarinis koncertas (88 nuotr.)
+82
Dainų šventės ansamblių vakaras „Gyvybės medis“ (150 nuotr.)
+144