Rimo Tumino gyvenimo kelionė baigta: teatro legenda atgulė amžino poilsio Menininkų kalnelyje

Atsisveikinimas su Rimu Tuminu / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Atsisveikinimas su Rimu Tuminu / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-03-20 13:15
AA

Trečiadienį Vilniaus mažajame teatre tęsėsi atsisveikinimas su Rimu Tuminu. O popiet legendinis režisierius išlydėtas į paskutinę kelionę Menininkų kalnelyje. Ištarti jam „sudie“ susirinko gausus būrys artimųjų, bendražygių, gerbėjų.

Atsisveikinimas su teatro legenda Rimu Tuminu sostinėje prasidėjo dar antradienį. Tuomet urną su velionio pelenais aktorius Sigitas Račkys iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) centrinių rūmų atnešė į Vilniaus mažąjį teatrą. Pastarojo durys buvo atvertos visiems, norintiems ištarti „sudie“ garsiam režisieriui.

Tądien už R.Tuminą aukotos ir mišios Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino bažnyčioje.

Trečiadienį buvo paskutinė atsisveikinimo su R.Tuminu diena.

Atsisveikinimas su Rimu Tuminu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​Išlydėti režisieriaus į paskutinę kelionę atvyko jo dukra Gabrielė Tuminaitė, prezidentas Gitanas Nausėda, aktoriai Agnė Šataitė, Mindaugas Capas, Gražina Baikštytė, Larisa Kalpokaitė, Gintarė Latvėnaitė, Leonardas Pobedonoscevas, Ramūnas Cicėnas, Martynas Nedzinskas, Audrius Bružas, Mantas Vaitiekūnas, Vytautas Rumšas jaunesnysis ir kiti kolegos, šeimos nariai. Taip pat – gerbėjai.

Antroji atsisveikinimo diena ir laidotuvės – fotogalerijoje:

Rimo Tumino laidotuvės ir paskutinis atsisveikinimas (132 nuotr.)
+126

Atvykusius į Vilniaus mažąjį teatrą pasitiko jautrus gestas – ekrane rodyti vaizdai iš legendinio režisieriaus gyvenimo.

Velionio atminimą prašyta pagerbti gėlės žiedu. ​

Andrius Žebrauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​Atsisveikinimas su R.Tuminu tęsėsi trečiadienį iki 14 valandos. Po to urna išnešta iš Vilniaus mažojo teatro ir palydėta iki Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Prie teatro susirinko būrys žmonių, išnešamą urną jie palydėjo plojimais.

Amžino poilsio R.Tuminas atgulė Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje. ​

Ričardas Doveika / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Pirmosios atsisveikinimo dienos fotogalerija:

Atsisveikinimas su Rimu Tuminu (98 nuotr.)
+92

Žmonės.lt primena, kad R.Tuminas mirė kovo 6 dieną vienoje Italijos klinikų, eidamas 73-iuosius metus. Su žmona ir dukra atvykęs į šią šalį, režisierius staiga pasijuto prastai ir buvo paguldytas į ligoninę. Kovo 5 d., trūkus kraujo krešuliui plaučiuose, režisieriaus būklė smarkiai pablogėjo ir kitos dienos vakare gyvybė užgeso.

2004 metais menininkui buvo diagnozuotas plaučių vėžys, o gydymo kursus jis derino su naujų spektaklių kūrimu.

Atsisveikinimas su R.Tuminu prieš tai buvo surengtas ir Italijoje. Išlydėjimo ceremonija vyko simboliškoje vietoje – koplytėlėje, kurioje jis statė savo paskutinį spektaklį „Vyšnių sodas“.

Apie tai pranešė Vilniaus mažasis teatras ir pasidalijo jautriu vaizdo įrašu, kuriame į koplyčią įnešamas R.Tumino karstas ir jo vardu laikomos pamaldos italų kalba.

Italijoje surengtas atsisveikinimas su R.Tuminu:

Režisierius Rimas Tuminas (43 nuotr.)
+37