Vilniuje praeivių žvilgsnius traukė britų kino žvaigždė Martinas Freemanas

Martinas Freemanas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Martinas Freemanas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-10-25 13:40
AA

Šeštadienį Vilniuje nuo ankstaus ryto prie A.Smetonos ir A.Stulginskio gatvių sankirtos, o kiek vėliau – ir prie J.Basanavičiaus gatvės pradžios buvo periodiškai stabdomas eismas. Smalsuoliai galėjo tiesiog gatvėje stebėti filmo kūrybinį procesą: didžiausias pasaulyje transliuotojas BBC Vilniuje kuria filmą „Eichmano šou“, kuriame vaidina Martinas Freemanas, Anthony LaPaglia bei kiti garsūs užsienio bei Lietuvos aktoriai.

Filmas „Eichmano šou“ („The Eichmann show“) – apie holokausto baisumus ir jų organizatorius. Jame pagrindinius vaidmenis atliks žymus britų aktorius Martinas Freemanas, labiausiai žinomas dėl Bilbo Beginso vaidmens garsiojoje „Hobito“ trilogijoje, taip pat dėl daktaro Vatsono vaidmens populiariame britų seriale „Šerlokas“, bei australas Anthony LaPaglia, populiaraus Amerikos serialo „Be pėdsakų“ aktorius. A. Eichmaną  vaidins lietuvis Vaidotas Martinaitis, taip pat pasirodys aktoriai Džiugas Siaurusaitis, Valentinas Krulikovskis ir kiti.

Šeštadienį Vilniuje dėl filmo „Eichmano šou“ filmavimų buvo ribojamas eismas (68 nuotr.)
+62

„Vilnių pasirinkome, nes tai nepaprastai gražus miestas su puikia istorija bei dvasia. Tikiuosi dar sugrįžti į Vilnių ateityje“, – teigė M. Freemanas.

Martinas Freemanas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Filmo veiksmas vyksta Jeruzalėje, kur teisiamas nacių karininkas ir vienas pagrindinių holokausto organizatorių Adolfas Eichmanas. Šis teismo procesas filmuojamas ir transliuojamas per televiziją, o aktorius Martinas Freemanas vaidina būtent šios transliacijos prodiuserį. Transliacijos režisierių filme vaidins Anthony LaPaglia, populiaraus serialo „Be pėdsakų“ („Without a trace“) aktorius, už geriausio aktoriaus vaidmenį gavęs Auksinio gaublio apdovanojimą.

 „Malonu būti Lietuvoje ir dirbti šalies sostinėje Vilniuje. Tai lyg mažas perlas, persmelktas istorijos. Pasijutau labai laukiamas Vilniaus žmonių, kurie yra draugiški, šilti ir žavūs“, – sakė A. LaPaglia.

Adolfas Eichmanas buvo nacių karininkas ir vienas pagrindinių holokausto organizatorių. Jis buvo atsakingas už logistiką, kaip gabenti milijonus žydus į koncentracijos stovyklas. A. Eichmanas po karo pabėgo į Argentiną, tačiau 1960 m. Izraelio slaptoji tarnyba po ilgų paieškų jį sugavo ir slaptai išvežė į Jeruzalę.

Prasidėjus teismo procesui 1961 m., A. Eichmanui buvo pareikšti kaltinimai dėl 15 nusikaltimų, tačiau iki teismo proceso pradžios jis beveik metus buvo uždarytas Jeruzalėje be aiškių kaltinimų. Izraelis siekė išgauti A. Eichmano prisipažinimą dėl jo padarytų nusikaltimų. 1962 m. A. Eichmanas po ilgo teismo proceso buvo pakartas. Jo teismo procesas buvo tiesiogiai transliuojamas 37 šalyse daugiau nei keturis mėnesius. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio pasaulinis TV projektas.

„Eichmano šou“ – BBC2 drama, kurią Vilniuje padeda filmuoti Baltijos filmų paslaugos (Baltic Film Services), ją planuojama rodyti kitų metų sausį, žymint 70-ąsias Aušvico metines, Birkenau nacių mirties stovyklos išlaisvinimo metines.

Martinas Freemanas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.