Vilnius ėjo „Pagaugais“: ypatingoje vietoje įvyko „Solo Ansamblio“ koncertas

„Lelijos“ fabrike – „Solo ansamblio“ ir SadSvit koncertas  / Arno Mažylio nuotr.
„Lelijos“ fabrike – „Solo ansamblio“ ir SadSvit koncertas / Arno Mažylio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-27 11:19
AA

Penktadienį Vilnius ėjo „Pagaugais“: grupė „Solo Ansamblis“ atvėrė įprastai neprieinamo „Lelijos“ siuvimo fabriko vartus ir industrinėje erdvėje surengė vienos nakties festivalį. Jame pasirodė ne tik „liūdnojo šokio“ ambasadoriai, bet ir žaibiškai internete išpopuliarėjęs ukrainietis SadSvit, taip pat Palmės Žiedas, Woida bei Roe Deers. Greitu metu kardinaliai pasikeisiančiose pramoninėse patalpose savo parodą pristatė tarpdisciplininė menininkė Aglaja Ray.

„Lelijos“ siuvimo fabrikas lankytojams atvertas vakarėjant – grupės „Solo Ansamblis“ organizuotą 10-ies valandų trukmės renginį „Pagaugai“ pradėjo tarpdisciplininės menininkės Eglės Tamulytės-Aglaja Ray tapybos paroda – ją autorė įgarsino.

Netrukus į „Lelijos“ fabriko kieme pastatytą lauko sceną lipo SadSvit – internete bene per naktį išgarsėjęs jaunasis dainų autorius, kompozitorius ir postpanko muzikos atlikėjas iš Ukrainos Bohdanas Rozvadovskis, kurio darbą „Kaseta“ kaip garso takelį kovų Mariupolyje vaizdams panaudojo „Azov“ bataliono kariai.

Savamoksliam kūrėjui tai buvo koncertas prieš didžiausią klausytojų auditoriją kol kas ir trečiasis pasirodymas apskritai.

„Solo ansamblio“ koncertas „Lelijos“ fabrike / Arno Mažylio nuotr.

Grupės „Solo Ansamblis“ nariai vėliau prasitarė, kad SadSvit labai džiaugėsi savo pasirodymo energija bei itin gyrė „Lelijos“ fabrike susirinkusią publiką.

„Bohdanas be galo organiškas – scenoje jis jaučiasi laisvai ir gerai. O ir šiaip – jis mielas, atviras bei talentingas muzikantas. Jo laukia gražia ateitis – dabar pats metas save išsibandyti, klysti ir kaupti patirtį“, – savamoksliam aštuoniolikmečiui sėkmės linkėjo „Solo Ansamblis“.

Po SadSvit pasirodymo, jau sutemus, dūmuose skendinčioje ir, atrodo, iš įprastų rėmų savo konstrukcija išlipusioje scenoje pasigirdo pirmieji renginio šeimininkų – grupės „Solo Ansamblis“ – garsai. Akimirksniu tapo aišku, kad proga – išskirtinė: šiandien vienas aktualiausių lietuviškų alternatyviosios muzikos kolektyvų koncertą pradėjo įprastai negrojamu kūriniu „Dansingas“.

„Ypatinga šventė, ypatingi atlikėjai, ypatinga erdvė – ypatingas ir pasiruošimas. Kažkaip tikrai mums viskas ypatinga – neslepiame gerų emocijų“, – po pasirodymo pirmiausia pajuokavę, kad kalbėti, kaip ir krepšininkams po varžybų, sunku, vėliau mintimis dalijosi muzikantai.

„Tai buvo karšta ir velniškai stipri šventė abipus rampos. Mes laimingi“, – šypsojosi koncertą daina „Įstriži Žiburiai“ užbaigę kūrėjai.

Taip pat grupės nariai pridūrė, kad vasara maloniai stebina savo įvairumu – šiemet „Solo Ansamblis“ koncertavo nuo „pasidaryk pats“ stiliaus vietų ir cirko erdves primenančių scenų iki didžiausių festivalių bei galiausiai užbūrusios „Lelijos“ erdvės, kurią raižė ne tik eksperimentinės elektronikos vėliavnešių sintezatoriai, bet ir lazerių bei žibintų gausa.

Tiek SadSvit, tiek grupės „Solo Ansamblis“ koncertų metu buvo galima išgirsti šūksnius „Šlovė Ukrainai!“, „Šlovė „Azovstal“ gynėjams!“, o scenos konstrukcijos aukštumoje plevėsavo ne tik „liūdnojo šokio“ raitelių, bet ir Ukrainos vėliava.

„Solo ansamblio“ koncertas „Lelijos“ fabrike / Arno Mažylio nuotr.
„Solo ansamblio“ koncertas „Lelijos“ fabrike / Arno Mažylio nuotr.

„Karas tęsiasi jau virš pusmečio – jis tapo mūsų kasdienybe. Žmonės moka prisitaikyti ir atbunka net nuo svilinančio skausmo – kitaip neatlaikytų. Todėl jaučiame pareigą priminti sau ir kitiems, kad kasdien taip netoli žūsta už savo bei mūsų laisvę ir vertybes kovojantys, su putino armijos nežmoniškumu ir žiaurumu susidūrę žmonės. Turėdami tokią galimybę – scenos suteikiamą tribūną – norime ją išnaudoti ragindami visus palaikyti, tęsti vidinę ir išorinę kovą už mūsų visų ateitį“, – po koncerto teigė kolektyvo „Solo Ansamblis“ nariai.

„Solo ansamblio“ koncertas „Lelijos“ fabrike / Arno Mažylio nuotr.

„Pagaugai“ dviem koncertais lauke nesibaigė – po jų, vidurnakčio link, veiksmas iš „Lelijos“ kiemo persikėlė į betonines fabriko vidaus erdves. Jose muzikinėmis selekcijomis iki paryčių dalijosi Woida bei Roe Deers, taip pat gyvą pasirodymą surengė Palmės Žiedas.

Daugiau renginio akimirkų – fotogalerijoje:

„Solo Ansamblis“ surengė vienos nakties festivalį „Lelijos“ fabrike (186 nuotr.)
+180