„Vilnius Pride“ eitynėse žygiavo būrys žinomų žmonių: tarp dalyvių – menininkai ir politikai

Žinomi žmonės „Vilnius Pride 2023“ eitynėse / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Žinomi žmonės „Vilnius Pride 2023“ eitynėse / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2023-07-01 16:43
AA

Šeštadienio popietę sostinėse praūžusiose „Vilnius Pride 2023“ eitynėse lygių teisių LGBT+ bendruomenei reikalavo ir žinomi žmonės. Į spalvingą renginį atvyko aktoriai, režisieriai, politikai, kiti visuomenės veikėjai.

LGBT+ bendruomenės eitynėse šeštadienį Vilniuje, reikalaudami daugiau teisių seksualinėms mažumoms, žygiavo daugiau nei 5 tūkstančiai dalyvių.

Tarp jų – ir žinomi žmonės.

Renginio nepraleido aktorė Elžbieta Latėnaitė, režisierius Romas Zabarauskas, menininkas Denisas Kolomyckis, asociacijos „Nakta“, vienijančios barus ir naktinius klubus, atstovas, aktyvistas Markas Adamas Haroldas. Ketveriukė įsiamžino ir bendroje asmenukėje, kuria feisbuke pasidalijo E.Latėnaitė:

Eitynėse dalyvavo ir būrys politikų: Vilniaus meras Valdas Benkunskas su žmona Vismante, buvęs sostinės meras Remigijus Šimašius, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S.Gilchristas, Seimo nariai Tomas Vytautas Raskevičius, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė ir kiti.

Užsienyje šiuo metu viešintis aktorius Dominykas Vaitiekūnas eitynėse dalyvauti negalėjo, bet pasidžiaugė, kad jose žygiavo jo tėvai.

Fotogalerija:

Vilnius Pride 2023: vis dar einam (124 nuotr.)
+118

Eitynės ankstyvą popietę prasidėjo nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir per Gedimino prospektą tęsėsi iki Katedros aikštės. Čia vyko susirinkimas, aktyvistai sakė kalbas.

„Vilnius Pride“ eitynėse plevėsavo Europos Sąjungos (ES), Ukrainos, vaivorykštės spalvų vėliavos, dalyviai nešėsi įvairius plakatus, pavyzdžiui, su užrašais „Meilė nesirenka lyties“, „Aš noriu eiti namo ir mylėti tai, ką noriu“ ar „Meilė yra meilė, nesvarbu, kieno ji“.

Žygiuodami dalyviai skandavo „Mes esame visur!“, „Demonstruokimės!“.

Eitynės „Vilnius Pride“ vyko Estijai praėjusią savaitę tapus pirmąja Baltijos šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Lietuvoje Civilinės sąjungos įstatymo projektas, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė, yra įveikęs svarstymo stadiją.

Prie eisenos buvo pastebėtas ir Antanas Kandrotas-Celofanas, kuris su savo bendražygiais „Vilnius Pride 2023“ pasitiko šūkiais „Lietuva, Lietuva!“. Ant vienų laikomų plakatų parašyta „PYDRMS NE“.

Jis, būryje pastebėjęs Seimo narį Tomą Raskevičių, panoro su juo nusifotografuoti. Parlamentarui sutikus ir mėginant nufotografuoti asmenukę, T.Raskevičius A.Kandrotą pabučiavo į žandą. Po trumpo dialogo, vyrai išsiskirstė taikiai, be fizinių konfliktų.

Tuo metu eitynėse dalyvavęs Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, kad Lietuvos sostinė yra visiems atviras miestas, kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai.

„Man atrodo, šitas renginys ir šitos eitynės dar kartą parodo, kokį didelį žingsnį esame padarę kaip visuomenė į priekį. Jis dar kartą parodo, kad Vilnius yra europietiškas miestas, kuris yra atviras visiems ir kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai, kito žmogaus skaudinimui, užgauliojimui“, – BNS eitynėse sakė V.Benkunskas.

„Šitas renginys ir yra apie tai – apie toleranciją, apie atvirumą ir apie laisvę būti savimi“, – pridūrė jis.

Politikas sakė palaikantis kiekvieno žmogaus teisę būti individu, išsakyti savo poziciją bet kokiais klausimais, įskaitant ir seksualinės orientacijos.

„Tas, kas Vakarų Europos miestuose, sostinėse jau yra įprasta dešimtmečiais, pas mus po truputį irgi įgauna savąjį vaizdą“, – kalbėjo Vilniaus meras.

V.Benkunskas sakė, kad Civilinės sąjungos įstatymas turėjo būti priimtas seniai.

„Keista, kad vis dar to nėra“, – teigė politikas