Violončelininko Hauserio pasirodymą Vilniuje nutraukė liūtis: vieni piktinosi, kiti juokėsi

Hauser koncertą Kalnų parke sutrikdė liūtis / Skirmanto Lisausko / BNS ir 15min skaitytojo nuotr.
Hauser koncertą Kalnų parke sutrikdė liūtis / Skirmanto Lisausko / BNS ir 15min skaitytojo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-07-12 14:59
AA

Ketvirtadienio vakarą į Kalnų parką, nepaisydami meteorologų įspėjimų apie artėjančią audrą, rinkosi violončelės garsų išsiilgę Stjepano Hauserio gerbėjai. Deja, koncerto pabaigoje pasirodymas buvo nutrauktas dėl prapliupusios liūties.

Į portalą Žmonės.lt kreipėsi Hauserio koncerte buvusi moteris. Ji pasidalijo savo įspūdžiais.

„Pirmoji staigmena laukė prie įėjimo į Kalnų parką, kur apsaugos darbuotojai liepė ant tvoros kabinti skėčius, nors likus daugiau nei pusvalandžiui iki koncerto jau kaupėsi audros debesys ir švelniai lynojo. Keisčiausiai, jog vieni apsaugininkai leido įsinešti skėčius, o kiti liepė juos palikti prie įėjimo. Vienas apsaugos darbuotojų, tikėtina, kad vyresnis pagal pareigas, ėmėsi daryti tvarką ir burbuliuoti ant kolegų, kad jie nepraleidinėtų žmonių su skėčiais.

Viskas buvo puiku iki tol, kol pasipylė liūtis ir žaibai. Tai įvyko apie 21:40 val. Kadangi lietus stiprėjo, tie, iš kurių buvo atimti skėčiai, bambėjo dėl neteisybės, kad buvo žmonių, kurie slėpėsi po įsineštais skėčiais ir ne kokiais mažais sulankstomais, bet dideliais – lazdomis, po kuriais laisvai gali tilpti pora žmonių.

Nepaisant to, kad Kalnų parko estradoje pliaupė liūtis, šoko daugybė žmonių. Vos baigęs dainą Hauseris greitai suskėlė, kad koncertas baigėsi, nes pavojinga, ir visa jo komanda movė iš scenos.“

Atlikėjo Hauser koncertas Kalnų parke (19 nuotr.)
+13

Koncertą organizavusios įmonės „L TIPS Agency Lithuania“ komunikacijos vadovė Goda Deksnytė portalui Žmonės.lt paaiškino, kodėl pasirodymas buvo nutrauktas anksčiau laiko.

„Hauseriui grojant vieną iš paskutinių dainų (trečia nuo galo), pasipylė stiprus lietus. Tuomet Hauserio koncertinio turo vadovas dėl atlikėjo, įrangos ir pačių žiūrovų saugumo priėmė sprendimą likusių dviejų dainų nebegroti ir koncertą nutraukti. Iš 21 numatytos dainos buvo sugrota 19“, – teigė ji.

Pasak organizatorių, tos dvi dainos, kurios nebuvo sugrotos, buvo skirtos bisui.

„Juk bisas net nėra privalomas, tai – atlikėjo dovana publikai“,– Žmonės.lt priminė Goda.

Skaitytojų atsiųstame vaizdo įraše matyti, kad publikai lietus netrukdė. Organizatoriai pastebėjo, kad koncerte buvę žmonės į lietų reagavo labai skirtingai.

„Buvo tokių, kurie labai džiaugėsi ir sakė, kad tai, jog lietus prapliupo būtent tuomet, kai skambėjo AC/DC daina „Highway To Hell“, tik sustiprino įspūdį ir juokėsi, kad atlikėjas šiai dainai užsisakė papildomus šou elementus. O kažkas skundėsi, kad buvo šlapia, sušlapo batai. Vistik didžioji publikos dauguma į liūtį koncerto metu reagavo kaip į nuotykį“, – sakė G.Deksnytė.

Goda teigė, kad publika pradėjo skirstytis dar neprasidėjus lietui. Matomai buvo ir tokių, kurie skubėjo namo anksčiau nei pradės lyti. O tie, kurių lietus negąsdino, liko.

Anot pašnekovės, koncertai yra planuojami labai iš anksto – prieš metus ar pusmetį. Kaip visada, taip ir šįkart organizatoriai sekė orų prognozes.

„Atrodė, kad lietus praslinks pro šoną ir viskas bus ok. Iš esmės ir buvo ok, tik pačioje koncerto pabaigoje prasidėjo liūtis. Tik ne visada ir meteorologams pavyksta nuspėti orus“, – aiškino koncerto organizatorių atstovė.

Organizatoriai pastebėjo, kad didelė žmonių dalis buvo pasiruošę lietui ir turėjo neperšlampamus apsiaustus. Tiesa, buvo ir tokių, kurie į koncertą bandė įsinešti lietsargius. Tačiau, pasak G.Deksnytės, renginiuose yra taikoma praktika, kad lietsargio į renginio teritoriją neštis negalima dėl paties žmonių saugumo.

Lietuvoje, anot koncertų organizatorių, nėra tokių vietų renginiams po atviru dangumi, kurias būtų galima apsaugoti nuo lietaus. Neįmanoma uždengti stogu viso Kalnų parko.

„Renginio organizatoriai atsiprašo žiūrovų už nesklandumus ir rekomenduoja, jei jau numatomas lietus, įprasti pasirūpinti bent jau apsiaustais einant į koncertą. Juk lietuviška vasara – labai neprognozuojama. Juolab, kad pastebėjome, jog žmonės labai nori vasarą renginių po atviru dangumi. Tai nereikia taip labai bijoti to lietaus“, – sakė G.Deksnytė.

Tiesa, koncerte pabuvojusiai portalo Žmonės.lt skaitytojai užkliuvo ne tik tai.

„Kai sužinojau, kad Vilniuje koncertą surengs vienas garsiausių pasaulyje violončelininkų Stjepanas Hauseris, su draugu iškart nusipirkome bilietus po 70 eurų. Nors koncerto dieną ir pranešinėjo audrą, bet važiavome per pusę Lietuvos iš Šiaulių. Kaip ir mūsų pažįstami iš kitų miestų, už vieną bilietą sumokėję po 80 eurų.

Koncertas, kaip buvo nurodyta biliete, turėjo prasidėti 20 val. Bet nei po 20, nei po 30 minučių niekas scenoje nepasirodė, žiūrovai keletą kartų bandė plojimais į sceną pakviesti violončelės žvaigždę. Tik išskyrus vieną vyruką, tikriausiai iš muzikanto komandos, staiga išlėkusį į sceną, pasimaiviusį ir tuoj dingusį, niekas daugiau ir nepasirodė. Niekas nepranešė, kiek dar reikės laukti ir kodėl vėluoja koncertas. Žodžiu, žvaigždė scenoje pasirodė 20.40 val.“, – stebėjosi moteris.