Visiška palaima: pusvalandis sau vonioje

Atsipalaidavusi moteris / Vida Press nuotr.
Atsipalaidavusi moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-04 19:50
AA

Daug dirbančios ir / ar vaikų turinčios moterys puikiai žino, koks malonus yra laikas, kurį galima skirti tik sau. O būtent jo dažniausiai ir trūksta. Tad jei žinote, jog turėsite pusvalandį, kuomet jūsų niekas netrukdys, pasiruoškite visiškai palaimai savo vonioje. Tai lengvai prieinamas malonumas namų sąlygomis. Pailsėsite, atsipalaiduos raumenys, o kūnas bus palepintas grožio priemonių.

Spalvoti purslai

Ne veltui filmuose, ypač senesniuose, moterys vaizduojamos besimaudančios pilnoje putų vonioje. Tai iš tiesų labai malonu, o jei priemonės pagrindą sudaro natūralūs komponentai, dar ir gali padaryti odą švelnesnę ar bent jau jai nepakenkti (dėl to siūlome vengti pigių, sintetinių, intensyvaus kvapo putų).

O dar geriau, jei tos putos ar vonioje tirpstantys burbulai būtų spalvoti – pavyzdžiui, cukraus vatos, fuksijų ar apelsinų spalvos bei kvapo. Oda bus švelni, minkšta, kvepianti. Jei vanduo ne per karštas, tokioje vonioje galite pasilepinti iki dvidešimties minučių (būnant ilgiau, oda gali išsausėti).

Vonios malonumai / Vida Press nuotr.

Stipresni pojūčiai

Kad būtų suaktyvinti visi pojūčiai, bet kartu jaustumėtės pailsėjusi, įlašinkite į vonią iki dešimties lašų eterinio aliejaus ir uždekite žvakę. Žvakės liepsna nuramins, išvalys galvą nuo bereikalingų minčių, o eterinis aliejus sudrėkins arba pamaitins odą – priklausomai nuo jo rūšies.

Populiariausi – levandų, pipirmėčių, apelsinų aromato eteriniai aliejai.

Vonios malonumai / Vida Press nuotr.

Galvos masažas

Galvos masažas, net jei jį atliekate pati sau, yra labai atpalaiduojantis ritualas, kuris dar ir geriau priima šampūno veikliąsias medžiagas ir suaktyvina kraujotaką, o tai skatina plaukus greičiau augti. Plaudamos galvą, kruopščiai išmasažuokite skalpą. O jei dar pasirinksite lengvai ir maloniai kvepiantį šampūną ir užsimerksite, išvis fantastika!

Vonios malonumai / Vida Press nuotr.

Besikeičianti tematika

Galite išbandyti tokį ritualą: kartą per savaitę susikurti vis kitokią nuotaiką ir tematiką vonioje. Tarkime, „Diena SPA“, „Natūralių priemonių diena“, „Apelsinų diena“, „Pieno diena“ ir pan. Į tai įtraukite viską: vonios putas, eterinius aliejus, raminančią muziką, kūno kremą, šveitiklį, vonios druską, veido kaukę... Čia svarbiausia – kvapai, spalvos ir pojūčiai. O jei turite noro, gulėdamos vonioje paskaitykite knygą ar pavartykite mėgstamą žurnalą.

Vonios malonumai / Vida Press nuotr.

Kokybiškas švelnumas

Na o po visko pasirūpinkite, kad jūsų plaukus bei kūną liestų švelnus kilpinis rankšluostis. Plaukus nusausinkite lengvai, kad rankšluostis sugertų drėgmę, bet netrinkite juo plaukų – tai įprasta klaida, kurios kaina – nušiurę plaukai. Tuomet įsisupkite į minkštutį chalatą ir – atgal į gyvenimą.

Vonios malonumai / Vida Press nuotr.