Volodymyras Zelenskis Londone susitiko su Charlesu III: karaliui skyrė skambią frazę

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su britų karaliumi Charlesu III / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį Bakingamo rūmuose susitiko su britų karaliumi Charlesu III, o anksčiau ragino politikus suteikti didesnę karinę paramą jo karo nuniokotai šaliai.

Kaip parodė britų televizijos, Ukrainos prezidentas į rūmus įėjo neilgai trukus po to, kai kreipėsi į parlamentą, o iš jų išėjo maždaug po 40 minučių.

Prieš susitikimą su karaliumi Charlesu III Ukrainos vadovas sakė, kad tai bus „tikrai ypatinga akimirka“.

V.Zelenskis sakė ketinąs jam pasakyti: „Britanijoje karalius yra oro pajėgų pilotas, o Ukrainoje šiandien kiekvienas oro pajėgų pilotas yra karalius.“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su britų karaliumi Charlesu III / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

V.Zelenskis anksčiau trečiadienį kreipėsi į Jungtinės Karalystės parlamentą ir savo kalboje dėkojo už paramą ir prašė atsiųsti su Rusijos invazija kovojančiai šaliai kovinių orlaivių.

Į Vestminsterio salę atvykusį Ukrainos vadovą gausiais aplodismentais pasveikino JK parlamentarai ir kiti britų politikai. Tarp susirinkusiųjų buvo ir buvę premjerai Borisas Johnsonas, Liz Truss ir Theresa May.

Pradėdamas kalbą V.Zelenskis sakė: „Atvykau čia ir stoviu prieš jus drąsiųjų vardu, mūsų karių, kurie dabar yra apkasuose, apšaudomi priešo artilerijos ugnimi, mūsų oro pajėgų karių ir kiekvieno dangaus gynėjo, kuris saugo Ukrainą nuo priešo lėktuvų ir raketų, vardu.“

Prancūzijos prezidentūra pranešė, kad Ukrainos prezidento trečiadienį vakare laukiama Paryžiuje.

Skaitykite daugiau