Vynuogių kauliukų, migdolų ir kviečių gemalų aliejai: kaip ir kam juos naudoti?

Migdolų aliejus / „Fotolia“ nuotr.
Migdolų aliejus / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Migdolų, kviečių želmenų, vynuogių kauliukų, ramunėlių... Tai tik keletas odai ir plaukams gražinti visame pasaulyje naudojamų aliejų. Kad ir kurį iš jų pasirinktumėte, galite būti tikra, kad tai natūrali ir sveikatai nekenkianti grožio priemonė.

Vynuogių kauliukų. Net apie 90 proc. šio aliejaus sudaro itin lengvai į odos ląsteles įsiskverbiančios nesočiosios riebalų rūgštys. Dėl jų oda išlaiko natūralią drėgmę, todėl atitolsta jos raukšlėjimosi procesas. Šis aliejus puikiai atnaujina vėjo nugairintą, saulės nusvilintą odą, naudojamas norint turėti lygų ir švelnų kaklą bei skaisčius paakius. Labai tinkamas veido ir kūno masažui, taip pat akių makiažui valyti. Padeda įveikti celiulitą.

Migdolų. Šiame aliejuje gausu odai ir plaukams reikalingų baltymų, mineralinių medžiagų bei vitaminų (A, B1 ,B2, B6 ir E). Jis puikiai drėkina, maitina ir ramina odą, efektyviai saugo ją nuo kenksmingo spindulių poveikio. Ypač tinka jautriai odai, taip pat silpniems plaukams prižiūrėti. Jei šį aliejų naudosite vietoj įprasto akių makiažo valiklio, ilgainiui pastebėsite, kad iškrinta gerokai mažiau blakstienų, o likusios įgavo sodresnę spalvą.

Kviečių gemalų. Tai – biologiškai aktyvių medžiagų (vitaminų, mineralų ir kt.). koncentratas. Tyrimais nustatyta, kad šis aliejus naudingiausias kovojant su ankstyvu odos senėjimu. Turi daug vitamino E, todėl labai tinkamas sudirgusiai, išbertai odai raminti. Kviečių gemalų aliejus dažnai naudojamas siekiant išvengti strijų atsiradimo. Naudingas ir plaukams: juos maitina, drėkina, veiksmingai atkuria stiprių dažų pažeistą struktūrą.

Kaip naudoti?

  • Nepirkite aliejaus dideliais kiekiais. Kol surasite sau tinkamą, geriausia įsigyti mėginėlių.
  • Laikykite jį originalioje pakuotėje. Kiekvieną kartą, prieš tepdama ant odos, šviežiai sumaišykite nedidelį kiekį. Aliejai genda, laikui bėgant mažėja veiksmingumas. Galioja vienus metus.
  • Kad gerai susigertų ir neblizgėtų, aliejų reikia tepti ant drėgnos odos. Veidą patartina prausti distiliuotu eteriniu augalų vandeniu arba nuoviru (užsišaldykite ledukų, kad nereikėtų kas rytą virti žolelių).
  • Dekoratyvinę kosmetiką galima naudoti tik visiškai susigėrus aliejui (po 20 min.).
  • Aliejus būna maistinis ir kosmetinis. Skirtas maistui yra klampesnis. Jį galima naudoti ir grožiui puoselėti, tačiau kosmetinio aliejaus į salotas ar keptuvę nepilkite.
  • Grožiui skirtus aliejus galite naudoti vienus, maišytus tarpusavyje ar su eteriniais aliejais (padeda jiems geriau įsiskverbti į odą), įvairiais maisto produktais, pavyzdžiui, medumi.

Plačiau apie aliejų naudą skaitykite 36-ajame „Ji + 7 dienos“ numeryje!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (36 nr.)
Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (36 nr.) / Redakcijos nuotr.