Vyriausia planetos 98 metų jogos mokytoja, susilaužiusi klubą, pradėjo lankyti šokius – net pelnė prizų

98 metų jogos mokytojos Tao Porchon-Lynch aistra - ir šokiai / ViDA Press nuotr.
98 metų jogos mokytojos Tao Porchon-Lynch aistra - ir šokiai / ViDA Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Nors Tao Porchon-Lynch 98 metai, ji iki šiol veda jogos pamokas ir tuo žavi ne tik savo mokinius, bet ir visus, kurie tik apie ją sužino.

Ši moteris 2012 m. pateko į Guineso rekordų knygą kaip vyriausia planetos jogos mokytoja.

Tao gimė ir užaugo Indijoje. Būdama 8 metų išvydo paplūdimyje jogos pratimus darančius berniukus ir tas užsiėmimas ją sužavėjo. Šeima prieštaravo Tao, neva toks užsiėmimas tikrai ne mergaitei, tačiau ji prisijungė prie tų joga užsiimančių berniukų.

Tačiau pirmąjį tikrą mokytoją ji sutiko Holivude. Iki tol ji Amerikoje bei Europoje dirbo modeliu, šoko. Tačiau ilgai pramogų pasaulyje neužsibuvo – paniro visa širdimi į jogą. Per dešimt metų įgavo įgūdžių ir pati pradėjo mokyti jogos kitus. Netrukus Niujorke atidarė savo jogos studiją.



Sulaukusi 83 metų Tao Porchon-Lynch susilaužė klubą. Gydytojai tikino, kad jogą teks pamiršti. Tačiau moteris toliau kiek išgalėdama tuo užsiėmė, negana to, sumanė mokytis šokti.

„Netikiu amžiumi, tikiu energijos jėga“, - sakydavo ji visiems, kurie bandydavo patarti, kad Tao sulėtintų gyvenimo tempą.

Dabar ji beveik kasdien sukasi ant parketo. Ji turi du partnerius, su kuriais dalyvauja šokių konkursuose, turi nemažai pelnytų prizų.

Tao Porchon-Lynch įsitikinusi, kad nėra nieko gyvenime, ko nebūtų galima įveikti pasitelkus vidinę jėgą. Ką gi – jos istorija tai tik patvirtina.

Jos gyvenime buvo visko – moteris matėsi ir su Indijos tautinio išsivadavimo judėjimo lyderiu Mahatma Gandhiu, padėjo gelbėti žmones nuo Vokietijos nacių.

Tao Porchon-Lynch ne tik veda pamokas, tačiau moko ir savos technikos norinčius mokyti kitus. Moteris parašė keletą knygų, taip pat ir savo autobiografiją. Knyga „Dancing Light: The Spiritual Side of Being Through the Eyes of a Modern Yoga Master“ Amerikoje yra pelniusi keletą apdovanojimų.

Tao tėvas – prancūzas, mama – indė. Ji mirė gimdydama Tao, mergaitę tėvui padėjo auginti teta ir dėdė. Pastarasis – geležinkelių darbuotojas, dažnai pasiimdavo Tao į savo darbines keliones, taip ji išvažinėjo visą Aziją. Šeima turėjo vynuogyną pietų Prancūzijoje.

Po karo ji išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbo su kino kompanija „Metro Goldwyn Mayer“. Kolegoms aktoriams patikdavo Tao jogos pamokos.

Ištekėjusi 1962 m. už Billo Lyncho (našle tapo 1982-aisiais), netrukus nusprendė visiškai pasišvęsti jogai. Vaikų pora neturėjo. Tao taip išvystė veiklą, kad net su bendraminčiais įkūrė Jogos mokytojų asociaciją. Antrojo pasaulinio karo metais ji atsidūrė Londone, šoko kabarete, kurį globojo to meto garsus dramaturgas Noelis Cowardas. Kartą britų žurnalistas Tao pavadino žmogumi, kuris į tamsųjį Londoną įnešė šviesos.

„Mokysiu jogos iki paskutinio savo atodūsio“, - vis mėgsta sakyti Tao.

Įdomu tai, kad dar viena ryški jos aistra – vynas. Moteris dalyvaudavo įvairiuose vyno konkursuose, buvo vyno žurnalo redaktore.