Vyrų nuomonė. Ar išties moterys vairuoja prasčiau?

Moteris vairuoja / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

„Moterims vairuoti negalima“, „Boba iš ratų, ratams lengviau“ – tokie ir kiti panašūs pasisakymai vis dar girdimi net šiais lygių teisių laikais. Klausiame vyrų, ką jie mano apie moterų vairavimą: geriau ar prasčiau už juos dailiosios lyties atstovės valdo transporto priemonę.

Statistiniais duomenimis, du trečdaliai vairuotojų yra vyrai, o tik trečdalis – moterų. Pasirodo, vyrų nuomonės apie vairuojančias moteris labai įvairios.

Statistiniais duomenimis, du trečdaliai vairuotojų yra vyrai, o tik trečdalis – moterų. Tačiau duomenys rodo, kad moterys sukelia mažiau avarijų, o jų padariniai kur kas mažiau skausmingi. O ką gi patys vyrai mano apie moterų vairavimą. Pasirodo, nuomonės labai įvairios.

Tomas (30 m.): „Vairavimo įgūdžiai nepriklauso nuo lyties“

Tomas mano, kad moterys ir vyrai vairuoja vienodai, tik tarp vyrų yra kur kas daugiau karštakošių, kurie sunkiai tvardo emocijas, todėl moterų vairavimas gali atrodyti ramesnis ir labiau nuspėjamas. „Apskritai man sunkiai suprantamos sąvokos geras arba blogas vairuotojas – kokiais kriterijais remiantis yra kabinamos tokios etiketės? Pavyzdžiui, ar senukas, kuris važiuoja itin lėtai yra geras ar blogas vairuotojas? O kelių gaidelis, kuris galimai yra profesionalus lenktynininkas, tačiau nuolat viršija greitį miesto keliuose – geras ar blogas vairuotojas?

Vairuojame, kad nuvažiuotume iš taško A į tašką B. O tie, kurie nuolat bamba apie blogus vairuotojus, mano nuomone, turi problemų dėl savivertės. Vyrų ir moterų vairavimą lygina tik nervingi ir nuolat skubantys vyrai, kurie niršta ant ramiau vairuojančių moterų, arba seksistai“, – atvirą nuomonę išsakė vyras.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ypatingas metas romantikams: rugpjūčio 9–13 d. dangų raižys meteorų lietus

Moteris vairuoja / Vida Press nuotr.

Arminas (35 m.): „Moterims kai kurios situacijos atrodo sudėtingesnės nei vyrams“

Arminas teigė nenorintis sakyti, kad moterys vairuoja prasčiau nei vyrai, tačiau pastebėjo, kad kai kurios situacijos joms sudėtingesnės: „Pavyzdžiui, joms tikrai sunkiau pajusti tiek mašinos, tiek stovėjimo aikštelės gabaritus. Teko stebėti ne kartą, kaip moterys mašinų stovėjimo aikštelėje ilgai vargsta, kol pastato mašiną taip, kaip reikia, nors vyrui ta pati užduotis atrodytų visai paprasta. Aišku, tai gali būti ir įgūdžių klausimas.“

Leonardas (42 m.): „Moterys labiau išsiblaškiusios

Vyras teigia, kad moterys yra kur kas labiau išsiblaškiusios nei vyrai, joms sunkiau susikoncentruoti: „Ypač jei matai, kad mašinoje sėdi keli vaikai. Tada jos viena akimi žiūri į vaikus, kita – į kelią, dar nori kažką pasiimti nuo kitos sėdynės ar pasidažyti lūpas. Dar vienas blogas dalykas – kalbėjimas telefonu, tačiau tai daro tiek moterys, tiek vyrai.“

Karolis (28 m.): „Vairavimas – ne moterims“

Vyras turi griežtą nuomonę ir kategoriškai sako, kad vyrai yra geresni vairuotojai, nes jų tokia prigimtis: „Vyrai vairuoja geriau, ir nėra dėl ko ginčytis.

Moterys yra pranašesnės kitose srityse sričių, bet vairavimas – ne joms. Nenoriu įžeisti, bet tai įrodyti galima pasižiūrėjus, koks procentas vairavimo egzaminus išlaiko vyrų, o kiek moterų, tada atsakymas pasidaro aiškus ir akivaizdus. Be to, profesionalių įvairių transporto priemonių (vilkikų, autobusų, taksi automobilių ir pan.) vairuotojų kur kas daugiau vyrų. Manau, kad tai daug ką paaiškina.“

Liudas (50 m.): „Kai susiduriu su neatsakingu vairavimu, už vairo sėdi moteris“

Liudas vairuoja trisdešimt metų ir sako niekada nesupratęs klausimo, kas vairuoja geriau, prasmės. Vyras turi aiškią nuomonę ir sako, kad moterims už vairo – ne vieta. „Dažniausiai, kai gatvėje susiduriu su neatsakingu vairavimu, tai už vairo sėdi moteris. Jų manevrai dažniausiai būna pertekliniai, pasirenka netinkamą greitį, ne laiku ir nemotyvuotai stabdo, persirikiuoja. Netikiu, kad prastas moterų vairavimas tik mitas. Jos gal pranašesnės virtuvėje, geriau išmano madas, geriau prižiūri vaikus, bet vairuoja tikrai prastai“, – nuomonę išsakę ilgametis vairuotojas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką apatiniai drabužiai sako apie jūsų išrinktąjį?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau