Vyšyvankos dieną – jautrus O.Zelenskos įrašas: ukrainietišku drabužiu pasipuošė ir pati

Olena Zelenska / Getty ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužės 19-ąją minima Vyšyvankos – tradicinių ukrainietiškų siuvinėtų marškinių – diena. Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste šis tautinis drabužis įgijo itin didelę reikšmę – juo puošiasi ir ukrainiečiai, ir solidarumą šiai valstybei reiškiantys europiečiai. Šiandien juo pasipuošė ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska.

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska – svarbi figūra karo siaubiamoje šalyje. Už tėvynę ji kovoja pasakodama pasauliui, kad Ukrainoje vyksta tikras karas, kuriame nuolat žūsta tūkstančiai suaugusiųjų ir vaikų. Ji ragina žmones netylėti ir nenustoti jų remti.

Savo socialiniuose tinkluose ji nuolat dalijasi vaizdais iš karo lauko, svarbių susitikimų ir veiklų. Vyšyvankos dieną ji pasidalijo portretu, kuriame dėvi baltos ir mėlynos spalvos tradicinį drabužį. Nuotrauką lydėjo vyšyvankos reikšmę nusakantis įrašas.

„Kažkas ją, stebuklingai išlikusią, ištrauks iš apgriuvusio namo spintos. Kažkas jos neteko kartu su namais. Kažkas jos ieškos kitoje šalyje, į kurią išvijo karas. Kas nors ja puošis gimtajame mieste, kur pagaliau baigėsi apšaudymai. Kažkas, rizikuodamas savo gyvybe, ją apsivilks okupacijoje. Na, o kas nors tai darys pirmą kartą, nes tik dabar pajuto tokį poreikį.

Ukrainiečiai šią dieną švenčia jau daug metų, tačiau karas jai suteikė naują reikšmę. Galbūt pirmą kartą taip stipriai jaučiame garsiojo posakio apie „išsiuvinėtą tautos kodą“ prasmę.

Pirmą kartą jis – toks asmeniškas ir jautrus. Pirmą kartą jis reiškia mūsų baisius praradimus ir privalomą pergalę prieš priešą bei sielvartą.

Su Vyšyvankos diena, draugai!“, – rašė Olena Zelenska.

Žmonės.lt primena, kad prieš porą dienų Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą nuo karo pradžios viešumoje pasirodė su žmona Olena. Pora kartu atvyko į pirmojo šalies prezidento Leonido Kravčiuko laidotuves, vykusias Kyjive. Į laidotuves kartu atvykę Zelenskiai atrodė ramūs, tačiau nuovargį nuslėpti buvo sunku.

Daugeliui pro akis nepraslydo tai, kad greta V.Zelenskio atiduoti pagarbą pirmajam šalies prezidentui L.Kravčiukui ėjusios Olenos Zelenskos pirštai buvo sugniaužti į kumštį. Atrodė, kad pirmoji šalies ponia po tris mėnesius trukusio išsiskyrimo bandė atsispirti norui laikyti mylimą vyrą už rankos. 

Dar prieš mėnesį Olena Zelenska atviravo, kad su mylimu vyru nuo karo pradžios kalbėjosi tik telefonu, nes bijojo, kad kartu su juo būdami Kyjive, ji ir du jos vaikai gali būti nužudyti.

Volodymyras Zelenskis su žmona Olena atvyko į Leonido Kravčiuko laidotuves (5 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau