Vytauto Tomkaus dukra Dovilė Tomkutė: „Jis kovojo iki paskutinės minutės“

Vytautas Tomkus su žmona Lilija Mulevičiūte-Tomkiene ir dukra Dovile / BNS foto, asmeninio albumo nuotr. ir kadras iš filmo „Gladiatorius“
Justė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Sekmadienį, eidamas 82-us metus, mirė Lietuvos kino ir teatro aktorius Vytautas Tomkus – žymusis Tadas Blinda. Kino legenda anapilin iškeliavo po sunkios ligos. „Jis iki paskutinės minutės kovojo ir išliko optimistas. Toks jis buvo visada“, – sako dukra grafikė Dovilė Tomkutė.

Liepos 24-ąją D.Tomkutė neteko vieno artimiausių žmonių – mylimo tėčio. „Suvokiu, kad žmogus jau nebuvo jaunas, bet vis tiek visada atrodo, kad per anksti. Kol kas nesu šioje realybėje, rodos, pilnai nesuvokiu, kas įvyko“, – portalui Žmonės.lt tarsteli Vytauto Tomkaus ir Lilijos Mulevičiūtės-Tomkienės vienturtė dukra Dovilė.

Liepos 29-ąją legendinį Tadą Blindą įkūnijęs aktorius būtų šventęs 82-ąjį gimtadienį. Vis dėlto pastaraisiais mėnesiais V.Tomkaus sveikata buvo pašlijusi. D.Tomkutė pasakoja, kad jos tėčio sveikata sušlubavo dar gegužę. Tuomet legendinis aktorius buvo paguldytas į ligoninę dėl širdies problemų.

„Kai po dviejų savaičių grįžo namo, jis stipriai sukarščiavo, pasirodo, buvo stipri kraujo ir viso organizmo infekcija... Su ja jis kovojo du mėnesius, dėl jos jis pateko į ligoninę. Du kartus atrodė, kad kova laimėta, deja, trečią kartą liga buvo už jį stipresnė.“

Dovilė Tomkutė ir Vytautas Tomkus / Asmeninio albumo nuotr.

V.Tomkus paskutines dienas leido ligoninėje. Anot D.Tomkutės, dar penktadienį aktorių aplankė jos mama. „Sakė, kad tėtis buvo optimistiškai nusiteikęs, bet matėsi, kad jo jėgos senka“, – kalbėjo grafikė.

Pati D.Tomkutė praeitos savaitės viduryje buvo išvykusi į Šiaulius, kur vyko jos parodos atidarymas. „Po atidarymo nusprendžiau iškart negrįžti į Vilnių. Norėjau pravažiuoti pro mūsų kaimą, pro tėčio gimtinę Radviliškį. Jo akimis paklaidžiojau po gimtąsias vietas, pastovėjau prie namo... Nuvykau į mūsų sodybą Šuminuose.

Deja, sekmadienio rytą sulaukiau mamos skambučio, jog tėčiui negerai... Puoliau grįžti į Vilnių, nuvykau į ligoninę, bet tėtį radau jau blogos būklės... Septintą valandą vakaro ant slenksčio stovėjau ir aš, ir mirtis. Radau dar jį šiltą, deja, jis manęs jau nebepamatė“, – susigraudino V.Tomkaus dukra.

Vytautas Tomkus su dukra Dovile / Asmeninio albumo nuotr.

D.Tomkutė atskleidė, kad atsisveikindama nuo tėčio piršto numovė žiedą su monograma. „Dabar aš jį nešiosiu“, – tarė ji ir darkart pridūrė, kad suvokti, jog tėčio jau nebėra, kol kas neįmanoma.

„Dar neturėjau laiko filosofiškai į viską pažiūrėti. Kol kas tik skausmas ir organizaciniai reikalai.... Rodos, dėjau dideles pastangas, kad tiek tėtis, tiek mama jaustųsi saugiai. Padėjau, vežiojau, kiek tik galėjau. Gyvename greta vienas kitų. Tas leido nuolat būti artimame kontakte. Labai skaudu, atsiprašau, negaliu dabar daug papasakoti“, – portului Žmonės.lt kalbėjo D.Tomkutė.

Vytauto Tomkaus gyvenimo akimirkos (62 nuotr.)
+56
Skaitykite daugiau