Žemaitiška daina lietuvius prajuokinusių aktorių naujame video – močiutės Onos žinutė

„Graži ir Ta Galinga“ pristatė vaizdo klipą / Pauliaus Butkaus nuotr.
„Graži ir Ta Galinga“ pristatė vaizdo klipą / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-09-17 08:26
AA

Žmonės.lt kartu su Sauliumi Baradinsku ir projektu „Sapiens Music“ kviečia kiekvieną savaitę į savo mylimus atlikėjus pažvelgti iš arčiau, išgirsti jų sielos skambesį. Šmaikščios ir charizmatiškos – tokios yra grupės „Graži ir Ta Galinga“ merginos. Šiandien jos ragina visus pasiklausyti bei pažiūrėti jų naują video.

Grupė „Graži ir Ta Galinga“ tai – Klaipėdos jaunimo teatro aktorės Asta Zacharovaitė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė ir Marija Žemaitytė. Penkios merginos dar sausio mėnesį sužavėjo ir pralinksmino ne vieną melomaną, kai uždainavo žemaitiškai. Jų kūrinys „Žemaitė“ žiemą tapo interneto hitu.

„Muzikuoti pradėjome dar 2016 metais, o 2018-aisiais vyko Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis, ši tema sklandė visur, tad sumanėme kurti spektaklį apie ypatingas šimtmečio moteris. Vėliau minėtas laikotarpis išsiplėtė per visą Lietuvos istoriją ir taip gimė dabartinis „Graži ir Ta Galinga“ projektas, kuriame dainuojame apie išskirtines visų laikų lietuves“, – apie grupės atsiradimą pasakoja jos narė Ieva Pakštytė.

Pasak atlikėjos, tuomet merginos savęs nelaikė grupe, apie šį projektą jos mąstė kaip apie dar vieną spektaklį.

„Dabar, po aktyvių koncertinių metų ne tik teatrinėse, bet ir muzikinėse scenose, pradedame suprasti save kaip grupę ir planuojame toliau eiti šiuo keliu“, – šypteli Ieva.

Ji neslepia, jog anksčiau minėtas kūrinys „Žemaitė“ padėjo merginoms pasiekti platesnę auditoriją: iki vaizdo klipo išleidimo daugiausiai jos susitikdavo su teatro žiūrovais.

„Kai sausio mėnesį pasidalijome vaizdine medžiaga, susidomėjo net ir teatre nesilankantys žmonės. Iš pradžių dėmesio sulaukė daina „Žemaitė“, tačiau vėliau žmonės ėmė pastebėti ir kitą mūsų kūrybą. Padaugėjo koncertų, interviu, pasirodymų įvairiose erdvėse. Visa tai džiugino ir kartu vertė suvokti, kokia nedidelė yra teatro auditorija palyginus su muzikos klausytojų minia. Smagu, kad „Graži ir Ta Galinga“ gali surasti ryšį ir su vienais, ir su kitais.“

„Graži ir Ta Galinga“ pristatė vaizdo klipą (40 nuotr.)
+34

I.Pakštytė iki šiol prisimena juokingą nutikimą, susijusį su jų išstojimo į viešumą pradžia. Mergina sako po klipo „Žemaitė“ netgi sulaukusi priekaištų dėl netikusio žemaitiško tarimo.

„Atsimenu šį komentarą, nes dažnai žmonės mus mato kaip tikras žemaites, nors, išduosiu paslaptį, nė viena iš mūsų iš tiesų nemokame žemaitiškai. Savo nuomonę parašęs komentatorius labai tiksliai pastebėjo mūsų klaidas, matyt, pats buvo tikras žemaitis“, – prisimena Ieva.

Atlikėja taip pat sako, jog kurdamos pasirodymą grupės narės beveik niekada negalvoja apie dainos dedikaciją.

„Graži ir Ta Galinga“ pristatė vaizdo klipą / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Būna, kad prieš koncertą susitariame, kuriam žmogui kūrinį skirsime ar apie ką galvosime koncertuodamos. Vis dėlto, viena daina – visada yra vienos iš mūsų močiutei Onai. Tai jos su kolegėmis lageryje dainuotas romansas, kuris visada labai jaudina ir apie nieką kitą galvoti dainuodama tą dainą negali.

Žinutė Sapiens Music klipo gale yra tos pačios močiutės Onos frazė, kurią ji kartoja savo anūkei, vienai iš mūsų grupės aktorių Vaivai.

Mums pasirodė, kad ši močiutės frazė yra pakankamai paprasta ir tuo pačiu filosofiška: juk kartais mus užklupusios mintys ar bėdos gali būti išsprendžiamos paprasčiausiai nusispjaunant į jas, juk ne viskas visada yra taip svarbu ir reikšminga, kaip mums atrodo. Be to, Ona yra viena iš ypatingų lietuvių, apie kurias dainuojame koncerte, tad norėjome pasakyti ir tai, kad kartais svarbiausios frazės gali būti mūsų išgirstos ne iš profesorių, o iš šalia esančių, bet tokių pat išmintingų mums artimų žmonių“, – Žmonės.lt pasakoja Ieva.

„Graži ir Ta Galinga“ pristatė vaizdo klipą / Pauliaus Butkaus nuotr.

Naujo vaizdo klipo režisierius Saulius Baradinskas taip pat kviečia išgirsti kūrinį.

„Graži ir Ta Galinga“ spektaklis yra mano vienas iš didžiausių praeitų metų muzikinių atradimų. Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, ir Marija Žemaitytė puikiai sujungė lietuviškos moters kontekstą ir papasakojo jį žaismingai per muziką ir spektaklį. Labai rekomenduoju kiekvienam ne tik klausyti, pamatyti tai, bet ir pajausti”, – sako kūrėjas.