„Žemaitukas“ L.Vaitkevičius pagerbė prieš 5 metus mirusį tėtį: garsūs draugai ir jautrus tikslas

Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.
Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-10-13 08:04
AA

Lygiai prieš penkerius metus mirė Gintautas Vaitkevičius – politikas, visuomenės veikėjas, Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas. Jo sūnų, grupės „Žemaitukai“ narį Liną Vaitkevičių iki šiol pasiekia istorijos apie tėčio gerumą. Todėl ketvirtadienio vakarą Plungėje atlikėjas pakvietė praleisti ypatingai – su būriu atlikėjų kilnų tikslą turinčiame renginyje. „Susivienykime ir sukurkime stebuklą, tai buvo paskutinis mano tėvelio noras“, – kvietė Linas.

Linas Vaitkevičius tėčio Gintauto atminimui skirtą koncertą organizavo jau ne pirmą kartą. Toks renginys vyko ir 2019-aisiais, praėjus metams nuo G.Vaitkevičiaus mirties. Tuomet, kaip ir šį kartą, rinktos lėšos vėžiu sergantiems vaikams.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt, Linas neslėpė, kad iš pradžių neplanavo rengti koncerto ir penktosioms tėčio mirties metinėms pažymėti. Vis dėlto, kitų žmonių paskatintas, atlikėjas persigalvojo.

Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.

„Pajutau tokį lyg spaudimą – iš aplinkinių gavau keletą užuominų, kad labai pasiilgo to žmogaus, kad būtų faina, nes praeitą kartą labai smagiai ir jaukiai viskas išėjo, ir tų pinigėlių surinkome sergantiems.

Nesinori susireikšminti, kad mano vienintelis ir nepakartojamas tėtis buvo ir daugiau tokių nėra. Visi išgyvena įvairių netekčių, bet jį tikrai labai mylėjo ir jo pasiilgo Plungė – miestas, kuriam jis atsidavė visą gyvenimą. Matyt, jis tiek žmonių palietė, tiek žmonių padėjo, kad jie visi panoro prisidėti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo L.Vaitkevičius.

Spalio 12-osios, ketvirtadienio, vakarą kunigaikščių Oginskių dvaro žirgyno salėje Plungėje surengtas koncertas buvo nemokamas. Nemažai kvietimų Linas atidavė šeimos nariams, bičiuliams. Kiti atiteko Plungės savivaldybei, kur dirbo Gintautas Vaitkevičius – jo kolegoms, partneriams, draugams. O likę buvo skirti miestui – dalyti Oginskio dvare, kur išgraibstyti per kelias minutes. Pašnekovas pripažino – buvo daug nusivylusių, kuriems kvietimų nebeužteko. Dėl jų nutarta renginį transliuoti šalia žirgyno esančiame ekrane.

Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.

Koncerte neatlygintinai pasirodė Kęstutis Jablonskis, „Patruliai“, Andrius Rimiškis, „Tabasco“, „Žemaitukai“, Deividas Bastys, „Studija“, Austieja, Valdas Lacko, „Zygga“, Sandra Žutautienė ir Viktoras Vaikšnoras, Laura Remeikienė, Vytautas Šiškauskas, Arnas Švilpauskas, „Parodijos teatras“, Aušrinė Gerikienė-„Tikroji išdykėlė“, Anatolijus Oleinikas, Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis, Katažina Zvonkuvienė.

Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.

„Kai pakviečiau atlikėjus, žiūriu, jie tokie užsikūrę visi, kad oi, tikrai būsim, nes praeitą kartą buvo labai smagu ir profesionalu. Visi mano kolegos, garso, šviesų operatoriai sutiko dalyvauti neatlygintinai. Ir atlikėjams patogu, kai viskas yra aukštame lygyje, ir žiūrovui įdomu gauti tokią krūvą atlikėjų už dyką. Be to, tuo pačiu gali padaryti gerą darbą paaukojant vaikams. Taip gerai viskas išėjo, kad tiesiog negalėjau neorganizuoti šio renginio“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt džiaugėsi grupės „Žemaitukai“ narys. ​

Linas Vaitkevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

​Renginį patikėta vesti Remigijui Žiogui. „Nes nebuvo kito artimesnio tėčiui kolegos“, – paaiškino L.Vaitkevičius.

Koncertas buvo atidarytas su Oginskio polonezu, kurį grojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras. Tuomet Linas kreipėsi į susirinkusiuosius. Po jo žodžių renginio vairą perėmė R.Žiogas – jis pristatė kiekvieną atlikėją.

„Ir tą kiekvieną atlikėją galima pritempti prie kažkokios istorijos, susijusius su mano tėveliu, nes jis daug renginių turėjęs ir su daug kuo dirbęs“, – portalui Žmonės.lt sakė L.Vaitkevičius.

Linas Vaitkevičius su sūnumi, Lino tėtis Gintautas Vaitkevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Prieš ketverius metus vykusio Lino tėčio atminimui pagerbti skirtame koncerte lėšos rinktos trims vėžiu sergantiems vaikams – tuomet suaukota beveik 9 tūkstančiai eurų.

O dabar žiūrovai galėjo prisidėti prie onkologine liga sergančių 7-metės Auksės ir 5-erių Jokūbo gydymo. Koncerto metu surinkta įspūdinga suma – 16096 eurai. Beje, paaukoti vaikams galima ir pinigus pervedant į šią sąskaitą:
MB Renginių ciklas
LT177300010179718149
Paskirtis: labdara vaikams

Lino tėtis Gintautas Vaitkevičius Lietuvoje buvo žinomas kaip renginių vedėjas, realybės šou „Baras“ dalyvis. Jis dirbo ir LNK televizijoje, kur kelerius metus vaidino senį Elenkenį, kuris prieš Kalėdas Lietuvos gyventojams dovanodavo šaldytuvus. 2001 metais Gintautas išgarsėjo kaip geriausias anekdotų pasakotojas – laimėjo Lietuvos anekdotų čempionatą.

Labdaros koncertas plungiškiui Gintautui Vaitkevičiui atminti / Linos Liūnienės nuotr.

„Tėtį liga pakirto taip, kad jis beveik nebegalėjo judėti. Atsikėlęs po operacijų jis nesuprasdavo, kas buvo, nieko neprisimindavo. Operacijų buvo daug, mes labai bijojome, kad jis po jų gali neatsikelti, todėl supratę, kad jis bunda, visuomet iš džiaugsmo apsiašarodavome. Tėtis kovojo ir degė labai dideliu noru gyventi, tai ir yra skaudžiausia – jis labai mylėjo gyvenimą“, – anksčiau yra pasakojęs L.Vaitkevičius.

2018 metų spalio mėnuo Linui buvo beprotiškai skausmingas – keturios dienos prieš leukemija sirgusio tėčio mirtį, sustojo Lino mamos Lolitos širdis. Jaunas vaikinas per kelias dienas neteko abiejų tėvų.

„Žemaituko“ Lino Vaitkevičiaus surengtas koncertas tėčio Gintauto atminimui (46 nuotr.)
+40