Žinomų lietuvių palaikymas Ukrainai – jaudinančiame įraše: „Žinokite – esate ne vieni“

Indrė Stonkuvienė, Eimutis Kvoščiauskas, Merūnas Vitulskis, Vaidas Baumila / Stop kadrai
Indrė Stonkuvienė, Eimutis Kvoščiauskas, Merūnas Vitulskis, Vaidas Baumila / Stop kadrai
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-03-01 15:17
AA

Į tai, kas vyksta Ukrainoje, reaguoja žmonės visame pasaulyje. Be moralinio palaikymo, vyksta ir įvairios akcijos, kurių dėka galime ir finansiškai prisidėti prie pagalbos šaliai. Šįkart Lietuvos žinomi žmonės pasisakė Rimanto Kaukėno fondo iniciatyva sukurtame vaizdo įraše. „Net didžiausias cinikas pravirksta, matydamas tokius vaizdus“, – sakė aktorius E.Kvoščiauskas.

Karinė agresija, vykstanti Ukrainoje, palietė visą pasaulį. Jau kurį laiką girdimi palaikymo žodžiai iš įvairios tautybės žmonių. Rimanto Kaukėno fondo iniciatyva buvo sukurtas trumpas filmukas, kuriame nuoširdžius žodžius sakė žinomi Lietuvos žmonės. Už idėją, jos įgyvendinimą ir filmuką fondas dėkoja Raimondai Katiliūtei.

Jame pasisakė operos solistas Edgaras Montvidas, aktorius Eimutis Kvoščiauskas, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, atlikėjai Vaidas Baumila, Aras Vėberis, Natalija Bunkė, Audrius Petraukas-Gebrasy ir Merūnas Vitulskis, šokėjos Lina Chatkevičiūtė ir Katerina Voropaj, nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė, žurnalistės Gerūta Griniūtė bei Živilė Kropaitė-Basiulė. Dainininkė Giedrė Kilčiauskienė nekalbėjo – vietoje to, padainavo legendinę Johno Lennono „Imagine“.

„Vieną ankstų vasario rytą, dar šviečiant saulei, mes pabudome jau kitokiame pasaulyje. Grupelė niekšų, vadovaujama vieno kraugerio, sumanė pakeisti pasaulio tvarką ir primesti jaunai, veržliai ir laisvai Europos tautai savo taisykles. Tačiau jiems nepavyks, jie turi reikalų su nepaprastai drąsia ir tauria tauta“, – filmuką savo jautrais žodžiais pradėjo operos solistas Edgaras Montvidas.

Jį tęsė E.Kvoščiauskas, sakydamas, kad tai, kas vyksta jūsų šalyje yra tragiška ir neteisinga: „Tie vaizdai iš miestų, virtusių karo zonomis, tiesiog primena, kad bet kurią akimirką lietuviai gali būti jūsų vietoje. Šiandien jūs esate herojai, kovojantys ne tik už savo šalį, bet ir už mus visus.

Ačiū jums labai, mes jus labai labai palaikome, būkite stiprūs psichologiškai, žinokite, kad esate ne vieni. Net didžiausias cinikas pravirksta, matydamas tokius vaizdus. Laikykitės, iš didžiausių sielos gelmių, geriausi linkėjimai jums iš Lietuvos. Slava Ukraini.“

Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą / Scanpix nuotr.

Saulius Urbonavičius-Samas tikino, kad ukrainiečiai turi geležinį užnugarį.

„Brangūs Ukrainos broliai ir seserys, mes visa širdimi su jumis. Buvome ir būsime. Žinokite, kad jūs turite geležinį užnugarį ir mes visomis jėgomis jums padėsime ištverti šitą siaubingą ir neteisingą karą. Ir mes jį laimėsime, todėl, kad tiesa yra mūsų ir mes tikime savo dievais. Ir jie mums padės. Slava Ukraini“, – sakė jis.

Vaidas Baumila neabejojo, jog tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, palietė mus visus iki širdies gilumų.

„Ne tik dėl to, kad mes palaikome savo brolius, seseris, kaimynus ukrainiečius, kovojančius už savo laisvę, bet ir dėl to, kad žinome, jog jeigu tą laisvę jie praras, mūsų laisvei irgi ateis didelė grėsmė. Tad palaikykime ne tik morališkai, ne tik postindami žinutes ar nuotraukas internete, bet ir prisidėdami prie akcijų, aukodami pinigus ir drabužius jau dabar. Mielieji, ištieskime pagalbos ranką“, – palaikymą reiškė V.Baumila.

Vaizdo įrašą žiūrėkite čia:

Natalija Bunkė Ukrainą apibūdino kaip mažą šalį su labai didele širdimi. Ji, kaip ir dainininkas Merūnas Vitulskis, kalbėjo rusiškai.

Keli žinomi žmonės, Indrė Stonkuvienė ir Audrius Petrauskas-Gebrasy, pripažino, kad šiuo metu yra sunku dėstyti mintis.

„Kartais geriau parašyti, nes kalbant renkasi ašaros. Iš visos širdies siunčiu tiktai geriausias mintis, viltis, maldas ir tikėjimą. Tikiu tuo susivienijimu ir žmonių netylėjimu, savitarpio pagalba, kuri dabar matoma pasaulyje. Ukraina, mes tikrai su tavimi ir už tave. Už šviesesnį rytojų ir mūsų visų ateitį“, – kalbėjo I.Stonkuvienė.

„Jau trečia naktis iš eilės nemiegu iki keturių ryto, nes seku naujienas Ukrainoje, tačiau žmonės ten tokios privilegijos neturi, jie negali užmigti nė valandai ar dviem dėl nuolat patiriamos agresijos. Labai noriu palinkėti Ukrainos žmonėms stiprybės, jie kovoja ne tik už save ir savo suverenitetą, bet taip pat ir už mūsų visų bendrą laisvę ir įsitikinimus. Labai linkiu, kad kuo mažiau gyvybių būtų prarasta, ir civilių, ir karių, kurie gina savo valstybę. Siunčiu kuo didžiausią meilę iš Lietuvos. Ačiū jums labai“, – jautriai kalbėjo Gebrasy.

Ukrainai galima padėti aukojant:
 
Organizacija BLUE/YELLOW
 
Pavedimui Lietuvoje
Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA
 
PAYPAL
info@foblueyellowukraineusa.org
 
PAYSERA
Paysera sąskaita: EVP5310001450732