Žmonės plūsta į jubiliejines „Bliuzo naktis“

Prasideda festivalis  „Bliuzo naktys“ / Organizatorių nuotr.
Prasideda festivalis „Bliuzo naktys“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-07-07 19:29
AA

Išpuolusios laisvos dienos ir fantastinis oras akimirksniu ištuštino didmiesčius. Daugybė žmonių suka Varnių link: šį penktadienio vakarą, 19 val. šuo Bliuzas, oficialiai aplodamas svečius, atidarys jubiliejinį, 25-ą kartą rengiamą festivalį „Bliuzo naktys“. Festivaliautojai jau kuriasi palapinių miestelyje, sukurdami savo erdvei išskirtinį teminį įvaizdį specialiai pasigamintomis dekoracijomis.

Nors festivalis švenčia jau 25-erius metus ir yra seniausias „open air“ festivalis Lietuvoje, jo publika kasmet vis jaunėja, todėl palapinių miestelis įgauna vis daugiau smagių aksesuarų. Net ir šiemet atsiradusios didžiulės „Bliuzo naktų“ raidės, simboliškai pabrėžiančios 25-metį, jau yra su jauno žmogaus pamėgta grotažyme.

Kita vertus, atvykstantys į „bliuzus“ vos įžengę į festivalio teritoriją pamiršta savo amžių, kad ir koks jis būtų. Taip pat pamiršta miegą, blogą nuotaiką, rūpesčius darbe, ir juo labiau liaujasi keikti lietuvišką vasarą, nes „bliuzams“ jubiliejaus proga ji padovanojo nuostabiai šiltą penktadienio popietę.

Festivaliautojai iškart brenda į Lūksto ežerą, šiais metais viliojantį ne tik irklentėmis ar valtimis, bet ir nuotaikingais pripučiamaisiais čiužiniais. Pakrantėje tuoj pat mielo triukšmo prisipildė sporto aikštelės. Atvykusiems pasiūlyta ir Lokio pėdos katapulta, šaudymas iš lanko, sumo ringas.

Prasideda festivalis „Bliuzo naktys“ / Organizatorių nuotr.

Galima išbandyti sportiį pokerį, pasyviąją Tailando jogą, nusipiešti marškinėlius, žaisti stalo žaidimus, pasigaminti odos aksesuarus, prisiminti retro kompiuterinius žaidimus, sudalyvauti socialinėse iniciatyvose ar ugnies ir ledo eksperimentuose.

Laukiamiausia ugnies atrakcija – tradicinės raidės „Bliuzo naktys“, kurios kasmet vidurnaktį uždegamos ežere. Šiemet tai bus palydėta visiems kartu atliekant „Ilgiausių metų“. Kitas kūrinys, kuris neišvengiamai gaisybę kartų skambės festivalyje – Aleksandro Belkino parašytas „Bliuzo naktų“ himnas.

Pats A. Belkinas, o su juo – JAV muzikantai Mattas Tederis ir Keeganas McInroe‘us bus pirmieji, koncertuosiantys šio vakaro Didžiojoje scenoje. Keeganas užkulisiuose vaikštinėja ypač geros nuotaikos – jam gera grįžti į Lietuvą ir ypač – į mylimą festivalį, kuriame jis jau yra pasirodęs 2015-aisiais.

Taip pat šiandien su savo bliuzroko grupe koncertuos Krisas Barras – tatuiruotas britas, aibę metų užsiėmęs kova be taisyklių. Po jo lietuvius sveikins estas Tanelis Padaras su paties bliuzo grupe, kuri jį gerokai atitolino nuo pop pasaulio ir kitados Estijai laimėtos „Eurovizijos“.

Prasideda festivalis „Bliuzo naktys“ / Organizatorių nuotr.

Sutemus pusantros valandos trunkančią euforiją ketina sukurti Bliuzo orkestras, suburtas iš 14-os muzikantų. Čia pasirodys ir vokalistės Arina bei Giedrė (Arina su „Veto Bank“ atskirą koncertą surengs dar ir šeštadienį).

Po jungtinio žvaigždžių pasirodymo su publika labinsis pakvaišę, gerąja prasme, amerikiečiai „The Reverend Peyton‘s Big Damn Band“, kurios instrumentų arsenale – ir skalbinių lenta, iš kastuvo padaryta tristygė ar penkių galonų plastikinis bakas, paversta perkusija.

Po pirmos valandos nakties septyngalviu sąstatu pasirodys BIX, pasiėmę pučiamuosius jie sugros „Aklų karių“ programą. O vėliau įvairių grupių muzikantai leisis į tradicinį „jam session“.

Rytoj iš pat ryto „Vabalų“ automobiliai žadins festivaliautojus ir kvies toliau mėgautis teisinga muzika, grynu oru, draugiška aplinka, neeiliniu jubiliejumi ir legendine bliuzasriube.

Prasideda festivalis „Bliuzo naktys“ (13 nuotr.)
+7