Žolininkė pataria, kaip valyti organizmą liaudiškais būdais

Gėrimas / Vida Press nuotr.
Gėrimas / Vida Press nuotr.
2018-03-28 13:25
AA

Kas rytą prausiatės, valotės dantis, tiesa? Jūsų vidaus organams taip pat reikia dėmesio. Ir netgi kur kas didesnio. Juk jie be atvangos dirba, kad organizmas funkcionuotų puikiai. Pavasaris – tinkamas metas apsivalyti.

Pataria žolininkė Dominika Balčiūnė

„Kad organizmas būtų kuo švaresnis, pirmiausia svarbu tinkamai maitintis. Valgykite kuo natūralesnį, šviežią maistą, venkite konservantų ir kitokių sintetinių priedų, cukraus, riebalų, alkoholio. Kuo mažiau organizmas teršiamas, tuo mažiau pastangų reikia jam valyti. Bet kuriuo atveju bent du kartus per metus – geriausia pavasarį ir rudenį – siūlyčiau apsivalymui skirti daugiau dėmesio.

Kad organizmas būtų kuo švaresnis, svarbu tinkamai maitintis. Valgykite natūralesnį, šviežią maistą, venkite konservantų ir kitokių sintetinių priedų, cukraus, riebalų, alkoholio.

Ypač svarbu apsivalyti nuo kirminų ir kitokių parazitų, taip pat nuo grybelių (tokių kaip Candida albicans). Būtina padėti ir svarbiausiems, įvairius teršalus filtruojantiems organams: kepenims, inkstams, žarnynui“, – sako žolininkė D. Balčiūnė ir siūlo išbandyti keletą natūralių liaudiškų valomųjų receptų.

Valome kepenis

Prieš valant kepenis, bent savaitę reikia maitintis vegetariškai, valgyti tik natūralų maistą: įvairius vaisius, šviežias ir garuose troškintas daržoves.

  • Šešias dienas iš eilės gerkite po 0,5 l natūralių obuolių sulčių. Septintosios dienos rytą suvartokite 0,5 stiklinės alyvuogių aliejaus, sumaišyto su tokiu pačiu kiekiu citrinų sulčių. Atsisėskite pusiau gulomis ir ant dešiniojo šono uždėkite šildyklę.
  • Kepenų veikla pagerės, jei 3–5 dienas pusryčiams rinksitės lėkštelę avižų dribsnių su džiovintais vaisiais. Daugiau tą dieną nieko nevalgykite, tik gerkite šlamučių arbatą.
  • Visą mėnesį 30 min. prieš pusryčius išgerkite po puodelį karčiųjų kiečių arbatos. Gydymas veiksmingiausias pavasarį.
  • Šaukštelį smulkintų tikrųjų margainių sėklų arba džiovintų lapų užpilkite stikline vandens. Po 15 min. šiltą arbatą iš lėto išgurkšnokite. Vartokite 3 kartus per dieną: ryte, per pietus prieš valgį ir eidama miegoti. Kepenis valykite 2 mėnesius.
  • Rytais išgerkite po stiklinę šviežių arba raugintų kopūstų sulčių. Šiose daržovėse esančios medžiagos greitina medžiagų apykaitą ir valo kepenis.
  • Kelias džiovintų šilinių viržių šakeles užplikykite stikline vandens, šiek tiek pakaitinkite ir išgerkite. Arbatą vartokite 3 kartus per dieną. Ryte išgerkite stiklinę šviežių arba raugintų kopūstų sulčių.
  • Šaukštelį beržų pumpurų, šaukštą mėtų, 0,5 šaukšto krapų sėklų užplikykite 2 stiklinėmis vandens. Pavirkite 5–6 min. ir 30 min. palikite, kad nusėstų drumzlės. Perkoškite. Gerkite šiltą po 0,5 stiklinės ryte ir vakare 20–30 min. prieš valgį.
  • Kepenis valo kukurūzų purkos (įsigykite vaistinėje). Jas užpilkite virintu vandeniu ir gerkite kaip arbatą.

Iš inkstų šaliname druską

Rytais išgerkite po stiklinę šviežių arba raugintų kopūstų sulčių. Šiose daržovėse esančios medžiagos greitina medžiagų apykaitą ir valo kepenis.

Nuplaukite 10 kg juodųjų ridikų ir išspauskite sultis – turėtų išeiti maždaug 3 litrai. Iš pradžių vartokite po šaukštą sulčių 30 min. po valgio. Jei kepenų nemaudžia, vaistų kiekį galite padidinti iki 0,5 stiklinės ar daugiau. Šis gėrimas iš inkstų veiksmingai šalina druskas, valo kitus organus.

Ridikų išspaudas sumaišykite su medumi arba cukrumi. Šis mišinys puikiai stiprina organizmą.

Švariname žarnyną

  • Pasiruoškite valomosios burokėlių giros. 3 vidutinio dydžio apvalius burokėlius nulupkite, supjaustykite nedideliais kubeliais, suberkite į stiklainį ir užpilkite atvėsintu virintu vandeniu. Įmeskite kelias razinas ar juodos bemielės duonos plutelių. Niekuo nesaldinkite ir negardinkite. Laikykite tamsioje šiltoje vietoje. Maždaug po savaitės gira bus tinkama gerti. Valomąjį gėrimą perkoškite ir laikykite šaldytuve. Vartokite rytais tuščiu skrandžiu. Pusryčiaukite po 30 minučių. Ši burokėlių gira ne tik valo žarnyną bei visą organizmą, bet ir normalizuoja kraujospūdį.
  • 2 šaukštelius plačialapių gysločių sėklų užpilkite trimis ketvirtadaliais puodelio vandens. Kaitinkite, kol sėklos sutirštės. Gautą košelę padalykite į 3 porcijas ir suvartokite per dieną (ryte nevalgę, per pietus ir prieš miegą). Gydykitės 2 savaites.