Žurnalo „Laima“ naujausiame numeryje: Kur dingsta meilė?
Prekybos vietose jau pasirodė naujausias, vasario mėnesio, žurnalo „Laima“ numeris. Jame šį kartą skaitykite:
Kaip neišsiskirti
Jeigu pora savo vestuvių dieną tvirtina visą amžių būsianti kartu, dar nereiškia, kad tie du beprotiškai įsimylėję žmonės pamažu nenukeliaus skyrybų link – maždaug per 13,5 metų. Tiek vidutiniškai trunka statistinės šeimos gyvenimas iki tos dienos, kai abiem norisi sutartinai išrėkti, kad nekenčia vienas kito.
Porų psichologas Mykolas Truncė, ne vienus metus besigilinantis į skyrybų priežastis, tvirtina, kad šis procesas yra lėto ir laipsniško sutuoktinių atitolimo pasekmė. Kalbant paprasčiau – du žmonės kasdien vienas kitą atstumia po „milimetrą“, kol atstumas tampa pernelyg didelis tolesniam šeimyniniam gyvenimui, santykiai galutinai pašlyja ir buvę mylimieji ima dalytis daiktus.
Šįkart „Laimoje“ – visai neromantiška, tačiau labai optimistiška tema apie meilę. Su iškalbinga statistika, rekomendacija, kaip įvertinti savo poros emocinį artumą, patarimais moterims ir vyrams, kaip elgtis vieniems su kitais, kad būtų lengviau įveikti pagrindinę visų skyrybų priežastį – negalėjimą susikalbėti.
Pasaulis toks mažas!
Ją lengva įsiminti ir sunku pamiršti – grupės „Keymono“ vokalistė Daiva Starinskaitė turi savo gerbėjų tiek Vilniuje, tiek Londone, tarp jų ir gyvena. Skrajoti, svajoti, mėgautis gyvenimu ir muzika yra dar viena priežastis: meilė...
Kaip būdinga jos kartai, Daiva nebesikoncentruoja į sąvokas „pasiekti“, „užkariauti“, „prasimušti“. Jai įdomiausia ne tikslas, o kelias, ne tik rezultatas, bet ir procesas, ne alinantis darbas nieko nematant aplinkui, o gurmaniškas mėgavimasis kasdienybe, ieškant joje kitokių skonių.
Pokalbis tete-a-tete apie mokėjimą gyventi lengvai – su skrydžio pojūčiu širdyje, neapsisunkinant daiktais, nes už juos svarbesni – potyriai ir, aišku, muzika.
Tiesiog laiminga!
Kažkada dėstytojai negalėjo patikėti jos atliktu testu: fenomenalūs gabumai ir aukštas intelektas, kuriuos turi tik 0,01 proc. žmonių. Dovilė Šakalienė, žmogaus teisių specialistė, psichologė, juos nukreipė padėti kitiems. Dabar ji mokosi kitokių dalykų: stabtelti ir padėti sau.
Dovilė – švytintis ir, rodos, sveikiausias pasaulyje žmogus. Mažas randelis kakle visgi primena ligą, kurios ji neslepia: metastazavęs skydliaukės vėžys. Tačiau ji vis pakartoja, kad pastarieji penki mėnesiai buvo patys laimingiausi jos gyvenime, nes likimas įteikė dovaną – galimybę sužinoti, kad yra apsupta šiltų, šviesių, dosnių, neabejingų žmonių.
Atviras pokalbis, kuris tikrai pažadins mūsų apsnūdusį jautrumą šalia esantiems, o galbūt kažkam net sugrąžins viltį pasveikti. Dėl to, kas mus čia stipriai laiko. Tikėjimo. Vaikų. Nepadarytų darbų. Mylinčių žmonių.
Aukštyn
Visos mes turime savo kalnus. Tokius, kuriuose jau buvome ar dar tik svajojame apsilankyti, ir tokius, kurie – tik metafora. Juk normalu norėti kilti, pasiekti viršų ir bent trumpai pasižvalgyti iš aukšto. Viršukalnių – daug, visoms užteks. O kopiant į jas svarbu tinkamai apsirengti: pasiekti dar vieną – mados – aukštumą.
Slidinėjimo sezono įkarštyje – patikimas sufleris, ką įsidėti į lagaminą vykstant į kalnų kurortą.
Grožio miegas
Žinome, kad naktinis miegas labai stipriai veikia mūsų išvaizdą. O kalbėdamos apie jį negalime apeiti tokių dalykų kaip įpročiai, kosmetika, maistas, fizinis aktyvumas, čiužinys, ant kurio miegame... Visi jie daro poveikį miego kokybei, kuri kaip veidrodyje atsispindi veide.
Jeigu ir nepavyks kontroliuoti visų aplinkybių, kurios trukdo išsimiegoti, bet pasiseks pakeisti vieną kitą netikusį įprotį, rytai taps malonesni (nes rečiau teks baisėtis patinusiais, patamsėjusiais paakiais ir apsiblaususia oda). Pateikiame keletą miego ekspertų patarimų ir visą krepšelį kosmetikos priemonių, kurios galbūt atras vietą ant jūsų naktinio stalelio.