Žurnalo „Laima“ naujausiame numeryje skaitykite: Kaip patogiau – santuokoje ar be jos?

„Laima“ 2017 06 / Redos Mickevičiūtės nuotr.
„Laima“ 2017 06 / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-19 11:52
AA

Prekyboje jau pasirodė birželio mėnesio žurnalo „Laima“ numeris. Jame skaitykite:

Kaip patogiau – santuokoje ar be jos?

Praėjo tie laikai, kai tetulės laiptinėse šnabždėdavosi, kad kaimynai gyvena nesusirašę. Vis mažiau spaudimo iš aplinkos, tačiau kartais jis kyla viduje, kai viena nori ištekėti, o kitas nenori vesti arba, atvirkščiai, kai kartais po sužadėtuvių tempiamas laikas iki vestuvių, bet šių taip ir nesulaukiama.

Apie tai šnekasi televizijos laidų vedėja Živilė Vaškytė, žurnalistė, keliautoja Goda Juocevičiūtė, komunikacijos specialistas Povilas Miškinis-Eidukonis.

Živilė penkerius metus susituokusi su dainininku bei dainų autoriumi Edgaru Lubiu, augina dukrą ir sūnų; Goda – netekėjusi, su gyvenimo draugu kartu jau keliolika metų, augina sūnų; Povilas vedęs televizijos laidų vedėją ir scenaristę Rimantę Kulvinskytę, jie augina dukrą.

Tad ar poros santykius keičia santuoka? Kokių privalumų teikia tiesiog gyvenimas kartu? O kaip nesusituokusių tėvų situacija atrodo vaiko akimis? Daug subtilių klausimų ir aktuali diskusija „Laimos klube“.

Pašnekovai / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.

Šeimai teks palaukti

Kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson menas yra šventas dalykas. Dėl jo galėtų kautis iš paskutiniųjų. Emocingai, argumentuotai, mojuodama rankomis ir žaibuodama akimis. Tokio nelietuviško temperamento nesugebėjo atvėsinti net metai, praleisti Skandinavijoje. Gal todėl, kad Lianos akys ir širdis visada buvo nukreiptos į Lietuvą.

Šis gyvenimo ir karjeros etapas jai rimtas išbandymas ir neabejotinai didžiulis iššūkis. „Iki šiol man sekėsi patenkinti savo didžiausią troškimą atsirasti tose vietose, kur galiu viską statyti nuo nulio. Ir kai užsienyje manęs klausdavo, kuo dirbu, dažnai sakydavau: „Esu statytoja.“ Be to, nepasitenkinu mažais projektais – man reikia nežmoniškų užmojų ir neįmanomų misijų. Toks charakteris: nesinori ramaus gyvenimo. Kai pajuntu per didelį komfortą, iš karto užsimanau nuo jo pabėgti. Nes kai pasidarai patogus sau ir visuomenei, prarandi kūrybinį užtaisą ir sveiko avantiūrizmo jausmą. – įsitikinusi Liana. – Gyvenimas tada netenka žavesio, pats gali pasijusti tik nevaldomo proceso sraigteliu.“

Pokalbyje tete-a-tete su Liana Ruokyte-Jonsson – ne tik apie karjeros iššūkius, bet ir apie sudėtingą etapą šeimai gyvenant skirtingose šalyse, tarpusavio pasitikėjimą ir tikrumą, kad tavo žmogus visada palaiko: „Gyvenimas dabar kitoks nei normalių žmonių. Jaunai porai jis gal būtų nepakeliamas, bet mes vienas kitą jau gerai pažįstame, esame geriausi draugai, perėję ugnį ir vandenį, žinome visus jautrumus, nesistengiame formuoti vienas kito pagal išsvajotą idealą, pasitikime ir nespraudžiame į rėmus. Esame du individai, dvi asmenybės, turime savo gyvenimus, siekių ir tikslų, – niekada netrukdėme vienas kitam ir leidome kerotis, nestumdami į šešėlius.“

Pašnekovai / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.

10 priežasčių simpatizuoti Brigitte Macron

Eliziejaus rūmuose nuo 2014 m., kai Francois Hollandeʼas išsiskyrė su partnere, nebuvo jokios moters. Nenuostabu, kad naujoji jų šeimininkė, išrinktojo prezidento Emmanuelio Macrono žmona, šiandien dėmesio centre. Tokios pirmosios ponios dar nebuvo!

Skandalingiausią faktą visi jau spėjo apkalbėti: madam vyresnė už pirmąjį mesjė dvidešimt ketveriais metais. Jam – trisdešimt devyneri, jai šį pavasarį sukako šešiasdešimt ketveri. Apversta situacija – gerokai vyresnis vyras ir jaunesnė moteris – nieko per daug nešokiruotų, bet visokie negeri dalykai slypi detalėse. Mat Brigitte ir Emmanuelis susipažino, kai šiam tebuvo penkiolika: ji dėstė prancūzų kalbą ir literatūrą jėzuitų licėjuje Amjene, jis šį lankė. Negana to, moteris buvo ištekėjusi, trijų vaikų mama. Ir šiandien, o juo labiau 1995 m., panaši situacija buvo tabu ir skandalas!

Taip, mes skaitėme apie gandus, kad neįprasta santuoka tuomet dar būsimasis politikas slėpė netradicinę lytinę orientaciją, tačiau būti gėjumi turbūt geriau, nei turėti vyruko, mylinčio senas moteris, reputaciją. Pats Macronas ne kartą išjuokė tokius gandus ir turint omeny, kad informaciją eskalavo rusų spauda, palaikiusi jo priešininkę prezidento rinkimuose, neverta į juos žiūrėti rimtai.

Tai kodėl nepatikėjus, kad populiarus politikas tiesiog myli savo žmoną?

Kad ir kaip ten būtų, ponia Macron, arba Trogneux (ji neretai pavadinama ir mergautine pavarde), – puikiai išsilavinusi, ambicinga, elegantiška. Ir turbūt apdovanota nepaprastu diplomatės talentu: suderinti tris suaugusius vaikus iš pirmosios santuokos, naują jauną vyrą ir dar pelnyti uošvių neutralitetą – nepaprasta. Be to, ji atrodo jaunesnė, nei skelbia pasas, jos vyras – vyresnis (kas turbūt neišvengiama gyvenant tokioje poroje). Vadinasi, penkerius artimiausius metus Eliziejaus rūmuose bus bent jau nenuobodu.

Rubrikoje „Elitas“ – išskirtinė moteris, kuria išties yra dėl ko žavėtis.

Pašnekovai / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.

Nebūk tobula – būk laiminga!

Ar mylite savo kūną? Ar elgiatės su juo kaip su tvirtove: pietums renkatės žaliuosius kokteilius ir daržoves, sportuojate, ar tik džiaugiatės galėdama pakilti nuo sofos? Prancūzės turi sparnuotą posakį „gerai jaustis savo odoje“, t. y. būti gražiai, laimingai, mylėti save tokią, kokia esi. Mes ne prancūzės, bet susikurti laimingą ir sveiką kūną galime. Dietos – ne visada išeitis. Svarbu, ar sugebėsime atrasti ryšį tarp veidrodyje matomo vaizdo ir sveiko mąstymo.

Socialiniai tinklai, tinklaraščiai, madų žurnalai formuoja tobulo kūno įvaizdį. Džiaugtis dailiomis linijomis ir lygiu veidu gal ir bus įmanoma, jei valgysime tik salotas ir turėsime asmeninius trenerius. Tačiau fizioterapeutai vieningi: svarbu pradėti vertinti kūną ne už tai, kaip jis atrodo, o ką jis gali. Džiaukitės, kad galite lengvai vaikščioti, bėgioti, šokinėti. Tai sveiko kūno privalumai, kurių ignoruoti neįmanoma.

Gyvenimas nėra nuolatinis sėdėjimas prieš veidrodį ir trūkumų ieškojimas. Jis skirtas gyventi: turėti jėgų ir energijos daryti tai, ką norite, susitikti su draugais, megzti naujas pažintis, vytis svajones; mylėti, šokti, keliauti, plaukioti, jaustis energingai ir gyvai.

Skamba lyg puikus receptas? Kad būtų lengviau juo pasinaudoti, „Laimoje“ rasite penkis paprastus patarimus, kaip atrasti sveiką gyvenimo būdą ir susikurti laimingą kūną. Tačiau pirmiausia verta atlikti testą ir pasitikrinti, ar iš tiesų jaučiatės patogiai savo kūne.

Pašnekovai / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.

Protingi, socialūs drabužiai ir kalbantys raštai

Mada mėgsta emocinius epitetus drabužiams ir ne be reikalo: drabužiai ne tik dangsto kūną – jie yra mūsų dalis. Šiuolaikinės mados žodyne tokie terminai, kaip: smart trousers, smart jacket, smart style – telpantys į gerai žinomą (ir visada keblų) smart casual aprangos kodą, kuris dažnai nurodomas kvietimuose, nėra nauji. Įdomu tai, kad nei aprangos kodo reikalautojai, nei kvietimo gavėjai negali jo tiksliai apibrėžti, tačiau dauguma sutinka, kad su nuskalbtais marškinėliais, neaiškiais džinsais, numintais flipflopais ar vakarine suknia su šleifu nelabai pataikysi. Tiesa, smart į lietuvių kalbą kažkodėl verčiamas kaip „puošnus“ (?), kas išvis supainioja ir taip nuo situacijos priklausantį stilių. Oksfordo anglų kalbos žodynas smart apibrėžia kaip stilingą, tvarkingą ir nepriekaištingai tinkantį drabužį. Dar – madingą, elegantišką, šiuolaikišką stilių.

O smart casual dažnai reiškia, kad vienas derinio daiktas turėtų būti ypač madingas, gal netikėtas, likę – įprasti. Kaip jį susikurti, įveikti aprangos kodo reikalavimus ir neskausmingai adaptuoti mados tendencijas – Lauros Mizgirytės-Latour skiltyje „Stiliaus failai“.

Pašnekovai / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.